Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрито фотовиставку Брендана Хоффмана «Бразерленд: війна в Україні»

У ЗНУ відкрито фотовиставку Брендана Хоффмана «Бразерленд: війна в Україні»

У ЗНУ відкрито фотовиставку Брендана Хоффмана «Бразерленд: війна в Україні»
22.03.2019 09:47 Все Головні новини Факультет журналістики наукова бібліотека ЗНУ фотовиставка міжнародна діяльність

У науковій бібліотеці ЗНУ відбулося урочисте відкриття виставки американського фотографа-документаліста Брендана Хоффмана «Бразерленд: війна в Україні». На захід завітали викладачі та студенти факультету журналістики, співробітники бібліотеки й інших підрозділів університету, представники обласних ЗМІ й усі охочі.

Відкрили роботу виставки декан факультету журналістики Володимир Костюк та його заступник з міжнародного співробітництва і проектного менеджменту Катерина Сіріньок-Долгарьова. Вони подякували всім, хто сприяв організації заходу, а також висвітлили тему виставки й представили присутнім автора робіт.

Брендан Хоффман – молодий, але вже відомий у світі фотограф, який здійснює свою діяльність у США і за кордоном. На своїх світлинах він документує як доленосні події у тих країнах, де працює, так і повсякденне життя людей під час них. Результатом його роботи стали численні виставки і світлини, що публікуються у багатьох виданнях Америки, зокрема таких, як «The New York Times», «USA Today» тощо.

Виступаючи перед учасниками зібрання, фотокореспондент розповів, що вже близько шести років живе та працює в Україні. Він був свідком подій на Майдані в Києві (2013-14 рр.), надалі здійснює роботу в рамках довготривалого проекту, що висвітлює війну на Сході України. Торік був відзначений нагородою Philip Jones Griffiths, а нещодавно став стипендіатом Програми ім. Фулбрайта в Україні.

Теперешня виставка автора отримала полемічну назву «Бразерленд: війна в Україні». Як пояснив сам Хоффман, який отримав офіційний дозвіл вести зйомки на територіях непідконтрольних сьогодні українському уряду, погляди представників обох сторін конфлікту суттєво різняться між собою. Водночас його основним завданням як журналіста було показати реальність, яку він бачив, і представити її світові.

Чотири роки поспіль не вщухає війна на Донбасі. На лінії розмежування й по обидва боки від неї продовжують жити люди, для яких війна – некерована реальність, що формує умови їхнього повсякденного існування. На фотороботах, що представлені у рамках виставки, можна побачити солдат, які виконують свій військовий обов’язок, військовополонених, дітей, які ховаються від обстрілів, зруйновані селища, звалище понівеченої військової техніки, а поряд – пересічних людей, що мешкають на цих територіях, працю шахтарів, організовані для мешканців зони обіди тощо. Й усі вони живуть сподіваннями на мирне існування.

Своїми враженнями від перегляду виставки під час її відкриття ділилася молодь, відзначаючи той факт, що «душа здригається» від усвідомлення того, що війна може перекреслити в одну мить усе те, чим живуть люди, на що сподівалися їхні сім’ї. Сірі важкі фарби, присутні в авторській зйомці, підкреслюють усю безпросвітність ситуації, в якій опинилися мешканці «сірої зони». Але життя триває навіть у таких умовах… Ніби образ світлої надії постає білий крилатий «Пегас» з однойменної світлини автора, на якому виїздить артист Донецького цирку.

Деякі фотороботи мають QR-коди, завдяки чому через мобільний додаток можна переглянути пов’язані із світлинами місця зйомки на YouTube. Аби ознайомити українців із матеріалами виставки, автор опублікував також невеличкий журнал фоторепродукцій «Україна під час війни», який і презентував учасникам зібрання у ЗНУ.

Виставку фоторобіт Брендана Хоффмана вже мали можливість побачити мешканці багатьох українських міст, наразі вона доступна також перегляду запоріжан. Протягом місяця вона перебуватиме у приміщенні наукової бібліотеки ЗНУ, яка працює з 8.00 до 17.00 (пн.-пт.) та з 9.00 до 15.00 (сб.).

Більше інформації про автора дивіться за покликаннями:

https://www.brendanhoffman.com/ 

https://www.primecollective.com/brendan-hoffman

https://www.facebook.com/brendan.hoffman

https://pulitzercenter.org/people/brendan-hoffman

https://school.birdinflight.com/lecturers/brendan-hoffman/

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини