Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Американські журналісти взяли участь у засіданні круглого столу в ЗНУ

Американські журналісти взяли участь у засіданні круглого столу в ЗНУ

22.03.2019 10:51 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики засідання круглого столу фотовиставка міжнародна діяльність

Двадцять першого березня на факультеті журналістики провели засідання круглого столу за участю американського фотожурналіста Брендана Хоффмана. Захід проходив у рамках відкриття в ЗНУ фотовиставки «Бразерленд: війна в Україні». До обговорення актуальних суспільних питань, іміджу України в світі, стандартів журналістики тощо долучилася ще одна почесна гостя ЗНУ – американська журналістка, стипендіат програми імені Фулбрайта Рене Хікман.

Запорізький національний університет на заході представляли декан факультету журналістики Віктор Костюк, викладачі та студенти факультету. У заході також взяли участь представники місцевих ЗМІ й усі охочі, які зацікавилися запропонованою для обговорення темою. Координатором і перекладачем засідання круглого столу стала заступник декана з міжнародної діяльності факультету журналістики, доцент Катерина Сіріньок-Долгарьова.

На початку засідання вона представила присутнім гостей ЗНУ й коротко нагадала основні віхи їхніх біографій. Зокрема, вона відзначила, що Брендан Хоффман – документальний фотограф, який проживає у Києві та працює з темами націоналізму, ідентичності, історії, політики та довкілля. Останнім часом його увага була зосереджена на Україні, починаючи з громадянських протестів у Києві на Майдані в 2013-14 рр., фотографії яких були опубліковані та показані на багатьох виставках, і продовжуючи довготривалим висвітленням війни на сході України. У 2018-2019 роках, він розроблятиме новий розділ проекту про Україну як стипендіат Програми імені Фулбрайта в Україні.

Він розповів про своє прагнення показати світу події, які відбуваються на непідконтрольній Україні територій. Зокрема, фотограф наголосив, що часто сприймає свої роботи, як матеріал для майбутніх істориків, криміналістів, важливе свідчення для родичів людей, які перебувають у зоні воєнного конфлікту тощо. Саме тому він намагається залишатися безпристрасним при фіксуванні подій, не виявляти емоцій у своїх роботах.

Фотограф зазначив, що на сьогодні багато хто в США, загалом, розглядає Україну як стратегічного партнера. Події останніх років, при всій трагічності, стали приводом для того, аби люди з інших країн виявили більше уваги до нашої держави, захотіли дізнатися про неї.

І Брендан Хоффман, і Рене Хікман зазначили, що Україна має туристичний потенціал, серед їхніх знайомих є ті, хто в останні роки побував тут і залишився під великим враженням від цієї поїздки.

Вони відповіли на численні запитання учасників заходу. Зокрема, присутніх цікавило, як саме Україна представлена в іноземних медіа, етичні моменти, пов’язані із фотографуванням деяких важких сцен, вплив зроблених фотографій на самого журналіста, причини, що спонукали обрати саме цю професію тощо.

Насамкінець заходу Віктор Костюк нагадав, що ця зустріч проходила у рамках проекту «Молоді та розумні», який передбачає співпрацю української й американської молоді та подякував спікерам й учасникам засідання. Він запросив всіх охочих завітати на майстер-клас із фотожурналістики, який того дня проводив Брендан Хоффман.

Таміла Тарасенко