Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науково-технічна рада ЗНУ проаналізувала результати наукової діяльності вчених вишу у галузі інклюзивного навчання та правової підготовки медіафахівців

Науково-технічна рада ЗНУ проаналізувала результати наукової діяльності вчених вишу у галузі інклюзивного навчання та правової підготовки медіафахівців

Науково-технічна рада ЗНУ проаналізувала  результати наукової діяльності вчених вишу у галузі інклюзивного навчання та правової підготовки медіафахівців
22.03.2019 13:23 Все Головні новини Науково-технічна рада

Двадцять першого березня у ЗНУ відбулося  засідання Науково-технічної ради університету під головуванням проректора з наукової роботи ЗНУ, професора Геннадія Васильчука. Під час заходу його учасники заслухали звіти представників  факультету соціальної педагогіки та психології, факультету журналістики про здійснену ними науково-дослідницьку роботу, внесли зауваження та обговорили пропозиції щодо подальшого розвитку наукової діяльності в університеті.

Під час засідання Геннадій Васильчук відзначив, що 17 науковців ЗНУ увійшли до складу секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН. Так, до секції «Соціально-історичні науки» увійшли науковці В.Г.Воронкова, Ю.О.Каганов, до секції «Науки про Землю» - В.П. Волков, Л.А. Горошкова, до секції «Економіка» - А.В. Череп, до секції «Наукові проблеми матеріалознавства» - В.В. Гіржон, Ю.О. Бєлоконь, до секції «Право» - Т.О. Коломоєць, до секції «Механіка» - В.З. Грищак, до секції «Біологія, біотехнологія та актуальні проблеми медичних наук» - В.О. Лях, до секції «Інформатика та кібернетика» - І.В. Козін, С.В. Чопоров, до секції «Літературознавство, мовознавство та мистецтвознавство» - Н.М. Торкут, Р.О. Христіанінова, І.Я. Павленко, до секції  «Загальна фізика» - О.С. Яновський.

Крім того, Геннадій Миколайович наголосив, що  у травні – листопаді цього року на базі ЗНУ буде проводитись Всеукраїнський шекспірівський конкурс студентських дослідницьких і креативних проектів імені Віталія Кейса, мета якого полягає у виявленні філологічно обдарованої молоді, стимулюванні науково-дослідницької, творчої активності студентів. 

Аналізуючи  досвід факультету СПП у підготовці майбутніх фахівців до реалізації завдань інклюзивного навчання в сучасних умовах,  доповідач завідувач кафедри соціальної педагогіки, професор Наталія Заверико акцентувала увагу на законодавчому підґрунті у галузі інклюзивного навчання, забезпеченні якісної підготовки висококваліфікованих фахівців, які зможуть навчати дітей з особливими освітніми потребами в  умовах загальних середніх закладів освіти. Звернула увагу доповідач і на основні етапи розвитку інклюзивного навчання на факультеті, участь  у науково-дослідних проектах «Соціальна освіта в Україні», «Вчимося та працюємо разом», «Покращення надання соціальних послуг дітям та сім’ям у громаді», «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області», а також на досягнення факультету в галузі інклюзивного навчання. Так, вона розповіла про результати  організаційної, науково-дослідної  роботи на факультеті, ліцензування спеціальності «Спеціальна освіта», курси підвищення кваліфікації фахівців, які працюють з молоддю з особливими потребами за інноваційними методиками, систему виробничої практики, ефективну діяльність навчально-лікувальної лабораторії соціальної педагогіки, впровадження курсу «Основи інклюзії», спеціальних дисциплін, практичних занять з основ інклюзії, корекційно-реабілітаційної роботи на базі лабораторій СПП. Крім того,  доповідач звернула увагу  на тому, що на факультеті розроблена програма «Основи інклюзії для освіти», за якою з цього року буде введено такий курс для студентів педагогічних спеціальностей. Учасники засідання обговорили та проаналізували питання, які стосуються перспектив розвитку проектів, які стосуються реабілітації дітей з особливими потребами.

Із доповіддю «Роль та місце правових дисциплін у процесах формування медіафахівців» виступив професор  кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Олег Синєокий. Зокрема, він звернув увагу на важливість компетентності медіафахівців у юридичній проблематиці, необхідність покращення юридичної складової підготовки медіафахівців, вироблення єдиного підходу  і стандартів у викладанні курсів з медіаправа та використання досвіду провідних вишів у цій галузі. Крім того, доповідач запропонував свої рекомендації і пропозиції щодо викладання медіаправа. Серед них: відкриття на базі факультету журналістики (спільно з юридичним факультетом ЗНУ) освітньої (професійної) програми «Медіа-право», розрахованої на 2 семестри і видача сертифікатів міжнародного зразка, а також впровадження на факультеті журналістики  єдиної нормативної дисципліни «Правові основи масової комунікації та інформаційної діяльності», видання відповідного навчального або навчально-методичного посібника. В свою чергу, Геннадій Васильчук запропонував запровадження курсів з академічної доброчесності, ділової української мови та загального курсу з права для викладання для всіх студентів вишу.

Підсумовуючи роботу науково-технічної ради, проректор з наукової роботи,  професор  Геннадій Васильчук звернув увагу на активізацію наукової і міжнародної, проектної, госпдоговірної діяльності на факультетах, що зможе відкрити багато нових перспектив. Також він подякував представникам найактивніших факультетів вишу за їх плідну роботу із захисту наукових робіт та підняття рейтингу вишу.

Окрім іншого, учасники засідання розглянули низку питань про рекомендацію до друку науково-методичних посібників, монографій, збірників наукових праць, про рекомендацію до поширення через мережу Internet  електронних наукових періодичних і фахових видань, про внесення змін до складу редакційної колегії  «HUMANITIES STUDIES», про затвердження, уточнення, зміну тем кандидатських і докторських дисертацій, призначення та зміну наукових керівників, затвердження індивідуальних планів роботи аспірантів та інше. У результаті голосування присутні ухвалили з доповненнями  всі проекти рішень НТР та затвердили заключні звіти.

 

Схожі новини