Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Електронний каталог наукової бібліотеки ЗНУ відтепер в on-line доступі й на мобільних пристроях Android

05.04.2019 15:30 Все Головні новини Наукова бібліотека забезпечення освітнього процесу бібліотечний фонд електронний каталог

Запорізький національний університет дбає про впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій в сферу інформаційно-бібліотечного обслуговування та забезпечує сучасний інформаційний супровід освітньої та наукової діяльності. У 2019 році за підтримки ректорату Наукова бібліотека отримала потужний сервер, що дозволило кардинально модернізувати Електронний каталог наукової бібліотеки шляхом встановлення сучасних програмних модулів «УФД/Бібліотека.WEB» та «УФД/Бібліотека.Android» від компанії «Український фондовий дім» (м. Київ).

Перейти до пошуку в Електронному каталозі Наукової бібліотеки ЗНУ в мережі Internet відтепер можна, обравши відповідний link у стрічці меню web-сайту бібліотеки: http://library.znu.edu.ua/ або завантаживши та встановивши мобільний додаток LibClient на свій ґаджет  – банер LibClient Android на web-сайті бібліотеки.

Сьогодні вже можна користуватися більшістю функцій одного з найбільших електронних каталогів серед університетських книгозбірень України, який містить понад 1,2 млн записів на всі види видань, дані поновлюються в режимі реального часу. В електронному каталозі відображаються всі надходження видань з 2000 р. та результати ретроспективного обліку фондів. Для зручності окремо виділено тематичні рубрики: Електронні ресурси, класифікатори УДК, ББК, Праці викладачів та співробітників, Праці студентів ЗНУ, Краєзнавство та інші.

Електронний каталог пропонує користувачу просту або розширену форму пошуку та панель сортування результатів. До простої моделі пошуку належить пошук за автором, назвою, роком видання, за анотацією та навчальною дисципліною, а також можливість відбору видань з електронною копією. Розширений пошук має більш широкий спектр пошукових критеріїв, і вже вимагає від користувача точних знань про видання: місце видання, видавництво, класифікаційний індекс, прізвище редактора, укладача тощо.

Сучасний Електронний каталог надає додаткові можливості користувацькій аудиторії, а саме інформацію про місцезнаходження та наявність примірника видання, електронне замовлення видань з фонду наукової бібліотеки. Зареєстровані відвідувачі (читацький квиток і пін-код) мають змогу скористатися розділом «Формуляр» та в режимі-on-line замовити необхідні книги, журнали, відібрані за результатами пошуку. Замовлені видання будуть чекати в читальних залах або на абонементах.

Співробітники наукової бібліотеки щоденно працюють над поповненням електронного каталогу, проводять постійний моніторинг його стану, визначення пріоритетів формування Електронного каталогу для забезпечення освітньо-наукових потреб Запорізького національного університету.

Відтепер цей електронний ресурс можна використовувати під час навчальних занять в інтерактивному режимі – перегляд списку літератури до вивчення дисципліни, відбір джерел за темою, підготовка бібліографічних списків, робота з повнотекстовими виданнями.

Наукова бібліотека