Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету журналістики взяли участь у Міжнародній медіаосвітній науково-методичній конференції

Представники факультету журналістики взяли участь у Міжнародній медіаосвітній науково-методичній конференції

Представники факультету журналістики взяли участь у Міжнародній медіаосвітній науково-методичній конференції
28.03.2019 15:38 Все Головні новини Факультети Журналістики факультет журналістики наукова діяльність конференція медіаграмотність

Критичне мислення, медіаграмотність, медіаосвіта, фактчекінг, маніпуляції – це топові теми когнітивно-інформаційного суспільства в умовах інформаційної війни, пропагандистських кампаній. Викладачі кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків із громадськістю факультету журналістики ЗНУ Катерина Доценко й Вікторія Ковпак й аспірантка Олександра Усенко отримали методологічний навігатор для розвитку інформаційної культури, інформаційної гігієни та інформаційних компетентностей у рамках Сьомої міжнародної науково-методичної конференції «Сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку». Це стало можливим завдяки  сприяння Академії Української Преси, Deutsche Welle Akademie, Міністерству освіти і науки України.

Потужні панельні дискусії за участю представників виконавчої влади, провідних журналістів, освітян, науковців, громадських діячів України та світу вразили презентованими медіаосвітніми напрацюваннями, окреслили дискусійні питання та познайомили з досвідом упровадження медіаграмотності в пострадянських країнах. Викладачі ЗНУ досі перебувають під враженням від щирих, аналітичних виступів спікерів із Білорусі, Вірменії, Казахстану, Молдови, Грузії. Вони відзначають спільне коло проблем, спільний бекграунд тільки підкреслили масштаб перспективної роботи.

Презентовані Тамарою Мацкевич, заступницею голови Товариства Білоруської школи (Мінськ, Республіка Білорусь), «беларускамоўныя» шкарпетки #МоваГэтаСтылёва (рекламна акція Mark Formelle до Міжнародного дня рідної мови) викликали море оплесків, адже мовне питання для України є державотворчо пріоритетним.

Особливий інтерес в учасників викликала презентація авторами: доктором педагогічних наук, професором, керуючим партнером Академії української преси Тетяною Івановою, медіатренером, завідувачем кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса Оленою Тараненко, медіатренером, викладачем Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Андрієм Юричко, журналістом, засновником фактчекінгового проекту «Без брехні» Олександром Гороховським нового «Практичного посібника з медіаграмотності для мультиплікаторів», який випустила Академія української за підтримки DW Akademie.

У роботах секцій «Медіаосвіта та медіаграмотність у пожиттєвому навчанні», «Медіаосвіта та медіаграмотність у вищій школі, післядипломній педагогічній освіті» викладачі мали можливість поділитися власними розвідками, познайомитися з однодумцями, лідерами думок.

А Олександра Усенко як досвідчена учасниця проекту для тренерів із медіаграмотності взяла участь у підбитті підсумків проекту, удосконаленні медіаосвітньої програми та отримала новий пакет порад і методик, яким фахово і креативно готова ділитися з усіма зацікавленими.

Отриманий досвід та методологічний інструментарій викладачі вже інтегрували у профорієнтаційні медіаосвітні зустрічі з абітурієнтами.

 

Кафедра теорії комунікації,

реклами і зв’язків із громадськістю

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2507289702633741

Схожі новини