Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті ЗНУ відбувся Міжнародний освітній форум «Україна-Болгарія»

В Інженерному інституті ЗНУ відбувся Міжнародний освітній форум «Україна-Болгарія»

В Інженерному інституті ЗНУ відбувся Міжнародний освітній форум «Україна-Болгарія»
02.04.2019 08:51 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут міжнародні зв’язки форум «Україна-Болгарія»

Двадцять шостого березня в Інженерному інституті ЗНУ відбувся Міжнародний освітній форум «Україна – Болгарія».

Захід відкрився захоплюючими танцювальними композиціями гостей – талановитих танцюристів фольклорного ансамблю «Запорозькі чародійці».

Відкриваючи Форум, д.т.н. професор Віктор Банах зазначив, що болгарський народ завжди був дружній до України та українського народу, і проведення Форуму стало ще одним свідченням взаємної симпатії й довіри між нашими країнами. Продовжуючи тему зв'язків двох країн, директор Інженерного інституту ЗНУ Геннадій Коломоєць значну увагу приділив співпраці між Інженерним інститутом та фірмою Турал. Він підкреслив, що запропоновані фірмою програми розширюють світогляд  студентів і висловив надію на те, що сьогоднішня зустріч стане новою сходинкою для подальшого розвитку українсько-болгарських освітніх ініціатив.

Ведуча Віталіна Микитенко зачитала вітальну адресу від керівника служби з торгово-економічних питань посольства республіки Болгарії в Україні Стефана Софронієва. Він зауважив, що для Болгарії Україна займає особливо важливе місце у зовнішньополітичному, зовнішньоекономічному та культурному плані, а освіта є другою сферою, в якій спостерігається додаткова активізація двосторонніх відносин.

Голова Правління Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков привітав присутніх від імені почесного консульства Болгарії Сергія Желєва. Пан Василь висловив сподівання, що цей захід стане вагомим внеском в політику інтеграції України в європейське співтовариство. А також зазначив вікові історичні корені, які пов'язують Запорізький край з Болгарією та побажав студентам успіхів і плідних стажувань в Болгарії. Завершуючи привітання, Василь Мітков презентував керівництву інституту свою книгу «Болгари на Запорізькій землі: сторінки історії та культури».

Під час Форуму з доповідями виступили президент Запорізької асоціації національних меншин Науфаль Хамдані, який підкреслив, що «інженерка» – це місце, де постійно зустрічається молодь з носіями різних етнічних культур. Доктор філософських наук, професор, академік Української академії політичних наук Валентина Воронкова відзначила, що саме цей Форум демонструє найкращі прояви різних культур багатонаціонального світу, а саме взаємопорозуміння, толерантності, поваги до рідної мови й культури, менталітету народу, міжнародного престижу університетської освіти, всього того, що вимагає формування креативної особистості в умовах інноваційно-цифрового суспільства. Заступник директора з навчально-виховної роботи Запорізького гуманітарного коледжу Надія Тахтаджиєва підкреслила, що в сучасних тенденціях розвитку національних економік багатьох країн вагоме місце належить галузі туризму. В Україні туризм теж офіційно проголошений як пріоритетна галузь економіки. Одним із шляхів, спрямованих на вирішення цього питання, доповідач бачить у тісній взаємодії з національно-культурними товариствами нашого краю, зокрема і з представниками болгарської общини.

 Із захопленням слухали учасники Форуму виступ креативного директора музею «Історії зброї», відомого запорізького краєзнавця Романа Акбаша. Його доповідь була присвячена історії та становленню системи освіти в Запорізькому краї з давніх часів.

Завершаючи роботу Форуму, генеральний директор компанії «Турал» (Болгарія), засновник Міжнародного творчого фестивалю-конкурсу «Слов'янський вінець» Гешо Любенов розповів про діяльність компанії Турал в Україні. Він підкресливи, що перший офіс фірми був відкритий у Запоріжжі. Доповідач висловив впевненість у тому, що подальша співпраця всіх учасників Форуму «Україна – Болгарія» стане новим етапом у поширенні українсько-болгарської дружби.

 

Інженерний інститут ЗНУ

 

Схожі новини