Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники німецької делегації муніципалітету Магдебурга взяли участь в екскурсії студмістечком та познайомились з системою енергозбереження вишу

02.04.2019 16:17 Все Головні новини Факультети Менеджменту лабораторія «Науки про Землю» енергоефективність

29 березня в рамках співпраці між містами Запоріжжя, Магдебург і Оберхаузен в галузі енергоефективності до ЗНУ завітала делегація представників організації «Муніципальне партнерство міст України і Німеччини» та Запорізької міської ради, для яких була проведена екскурсія з ознайомлення з системою енергоефективності та енергозберігаючими технологіями у виші.

Так, серед представників делегації були начальник департаменту виконавчого комітету Запорізької міської ради Віктор Бондаренко, представник організації «Муніципальне партнерство міст України і Німеччини» Уте Балдеманн, яка займається питаннями співпраці в галузі енергоефективності та енергоменеджменту, головний спеціаліст виконавчого комітету Запорізької міської ради Тетяна Степаненко.

Модератором зустрічі виступив професор кафедри  підприємництва, менеджменту організацій та логістики  та керівник проблемної науково-дослідної  лабораторії «Науки про Землю» Володимир Волков. Також участь у зустрічі взяли професор, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський, провідний фахівець лабораторії «Науки про Землю» Олег Баштанник.

Загалом, ця зустріч передбачала знайомство з енергосистемою нашого навчального закладу, обмін практичним досвідом з енергоефективності та енергоменеджменту, впровадження енергоефективних підходів і технологій, реорганізації системи енергозабезпечення, а також представлення наукових і практичних розробок, які представляють взаємний інтерес як для муніципалітету м. Магдебург, так і для Запоріжжя.

Програма екскурсії  була досить насиченою і включала знайомство з територією ЗНУ та виробничими приміщеннями, із реалізованими заходами енергозаощадження та енергозбереження. Гостям продемонстрували  навчальний корпус № 6, де всі вікна вже замінені на металопластикові, спортивний комплекс, теплоізоляційні панелі, власну університетську майстерню з виробництва металопластикових вікон, заміну трубопроводів на попередньо ізольовані труби для зменшення витоку тепла,  аудиторії, в яких робиться комплексний ремонт (заміна, вікон, радіаторів,  стелі, підлоги, системи освітлення, теплоізоляції) тощо. Крім того, їм показали  всю територію студмістечка з всіма корпусами, розповівши про давню історію нашого вишу.

Предметом обговорення під час зустрічі були передусім прикладні аспекти підвищення енергоефективності: енергоефективні матеріали, технології, обладнання, прилади обліку електроенергії, альтернативні та відновлювальні джерела енергії (паливні пелети, вітрові і сонячні електростанції) та досвід ЗНУ з використання енергозберігаючих технологій. На думку Володимира Петровича, використання енергоефективних технологій є на сьогодні дуже актуальною темою, адже весь світ зараз йде шляхом ощадного використання енергоресурсів особливо в контексті загальносвітової стратегії енергоефективності. Зокрема, він наголосив на досягненнях та комплексному підході до вирішення проблем енергозбереження та енергоефективності у нашому виші. Так, ЗНУ працює в цьому напрямку досить ефективно впродовж останніх 9 років і може поділитись своїми практичними та науковими напрацюваннями в цій сфері.

Обговорили учасники зустрічі також питання енергоменеджменту, зменшення витрат на енергоносії і отримання економічної вигоди в результаті, а також  співпраці в галузі технічних розрахунків будівель і споруд, очищення і доочищення води, її вторинного використання, а також співпраці з університетом «Otto-Von-Guericke» м. Магдебург та Вищою  технічною школою «Магдебург-Штендаль», поглиблення і розширення можливостей наукових досліджень, удосконалення  і покращення функціонування винаходів.

Крім того, учасникам делегації продемонстрували  практичні результати роботи лабораторії «Науки про землю» в галузі енергозбереження (розробка в лабораторно-промислових умовах технічної установки, побудованої на кавітаційному принципі, наукові публікації вчених ЗНУ, монографії, авторські розробки і патенти, нагороди і міжнародні договори, за якими здійснюється співпраця лабораторії з партнерами в галузі енергозбереження та енергоменеджменту, наукові здобутки студентів в галузі екологічного менеджменту, проектування енергоощадних приладів для очищення води, автономних опалювальних електричних систем).

Також  членам делегації були презентовані дослідницькі теми з метою надання цільової інформації про можливі дослідження, які можуть запропонувати наші науковці. Наприклад, однією з таких тем є очищення стічних вод від нафтопродуктів біологічними методами, яка розробляється Олександром Рильським на базі кафедри загальної та прикладної екології і зоології та проблемної науково-дослідної  лабораторії «Науки про Землю».

За словами модератора зустрічі Володимира Волкова, представлені матеріали мають прикладний характер і є доволі цікавими та відкритими для впровадження  і практичного застосування. А розробники цих проектів  відкриті для спілкування та співпраці. Крім того, ці напрацювання мають наукову та практичну цінність і деякі вже готові до впровадження. Він  відзначив, що наш виш планує і надалі спільно з представниками міської влади та комунальних підприємств працювати над впровадженням енергоефективних технологій в ЗНУ. Також він зауважив, що науково-дослідна лабораторія ЗНУ, яка займається проблемами енергозаощадження, працює не лише для університету, її досягнення можна використовувати і на інших рівнях.

По завершенню цієї зустрічі учасники делегації висловили зацікавленість ефективною роботою вишу в галузі енергозаощадження та у подальшій співпраці з нашим вишем у галузі енергозбереження.

Олена Переверзєва