Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з представниками ЗНУ

08.04.2019 17:02 Все Головні новини Університет міжнародна діяльність зустріч

Восьмого квітня до Запорізького національного університету завітала віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Іванна Орестівна зустрілася з ректором ЗНУ Миколою Фроловим і з проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком. Представники адміністрації вишу обговорили з почесною гостею сьогодення університету, його інтеграцію до європейського освітнього простору, зокрема участь викладачів і студентів ЗНУ в міжнародних грантових програмах, а також – перспективи подальшого розвитку його міжнародної діяльності. Крім того, віце-прем’єр-міністр зустрілася зі студентами і викладачами факультетів соціології та управління, історичного, юридичного, Економіко-правничого коледжу тощо.

До почесної президії заходу увійшли віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін.

На початку заходу Геннадій Васильчук представив аудиторії почесну гостю й наголосив, що ЗНУ – це відкритий простір для думок, зустрічей, спілкування. Тут раді надати змогу виступити відомим посадовцям, науковцям тощо, аби студенти змогли поставити їм запитання. Крім того, він зауважив, що 14 квітня виповнюється 3 роки з того часу, як Іванна Орестівна обіймає відповідальну посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, і попросив гостю розповісти про основні зміни, які трапилися за цей період.

Своєю чергою, Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала присутніх, запропонувала для зустрічі формат діалогу: після її короткого вступу всі охочі змогли поставити питання й отримати на них вичерпні відповіді.

У своєму виступі Іванна Орестівна попросила присутніх згадати про те, який великий шлях пройшла Україна за останні п’ять років. Вона нагадала, що станом на 27 лютого 2014 р. у державній казні було 108 133 грн і країні пророкували дефолт. Але в результаті вже 13 кварталів поспіль відбувається стабільний зріст економіки. Почали відновлювати армію «із мінусів», а на сьогодні вона ходить до десятка кращих армій країн Європи. Досвід протистояння російській агресії у гібридній війні зацікавив НАТО.

Спікер погодилась, що на сьогодні країна потребує великих змін, але зараз у державі триває послідовна реформа, до держслужби залучаються нові фахові службовці, це – можливість для тих, хто готовий йти працювати задля блага країни. Вона зазначила, що немає чарівного рішення проблем, швидкого й легкого шляху перемоги у війні, відновлення, соціальних реформ.

Євроінтеграція, на її думку, – це можливість для України повернутися до родини європейських країн. Але для цього потрібно пройти важливий шлях, за який має нести відповідальність й уряд, і суспільство.

Іванна Орестівна схвально відгукнулась пор участь ЗНУ в низці міжнародних академічних програм, зокрема «Еразмус+», і закликала студентів користуватися всіма можливостями, які відкриваються перед ними, завдяки інтеграції до європейського освітнього простору.

На запитання проректора Геннадія Васильчука, яку другу іноземну мову, після англійської, варто на сьогодні вивчати молоді, гостя порадила звернути увагу на китайську. На що Геннадій Миколайович нагадав присутнім, що в ЗНУ діє Школа Конфуція, де всі охочі зможуть опанувати китайську мову й більше дізнатися про культуру цієї країни. Іванна Климпуш-Цинцадзе схвально відгукнулась на таке відстежування світових освітніх тенденцій представниками вишу.

Крім того, вона запевнила, що студенти ЗНУ, за попередньої домовленості, зможуть проходити практику на базі міністерств України.

Своєю чергою, присутні на заході студенти поставили питання гості щодо можливих змін у процесі євроінтеграції країни найближчим часом, боротьби із корупцією, шляхів порозуміння з тією частиною населення, яка не хоче, аби країна вступала до Європейського союзу та НАТО, подальшу долю ЄС у зв’язку з майбутніми парламентськими виборами, причинами зацікавлення інших країн у вступі України до цих блоків тощо. На всі запитання вони отримали вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі проректор Геннадій Васильчук подякував шановній гості від імені всіх присутніх за цікаву та змістовну розмову, а учасники заходу підтримали його гучними оплесками.

Таміла Тарасенко