Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ та ЕПК долучились до проведення Другого Міжнародного педагогічного саміту «Система медіаосвіти як фундамент розвитку і консолідації громадянського суспільства»

Представники ЗНУ та ЕПК долучились до проведення Другого Міжнародного педагогічного саміту «Система медіаосвіти як фундамент розвитку і консолідації громадянського суспільства»

Представники ЗНУ та ЕПК долучились до проведення Другого  Міжнародного педагогічного саміту «Система медіаосвіти як фундамент розвитку і консолідації громадянського суспільства»
15.04.2019 09:51 Все Головні новини Факультети Журналістики Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Педагогічний саміт

10 квітня на базі Запорізького національного університету і Економіко-правничого коледжу продовжив свою роботу Другий  Міжнародний педагогічний саміт «Система медіаосвіти як фундамент розвитку і консолідації громадянського суспільства», який був організований Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради і тривав протягом двох днів. Активну участь в організації саміту взяла модератор цього заходу у виші – директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова. Головною метою саміту  є сприяння розбудові в Україні ефективної вітчизняної системи медіаосвіти, спрямованої на  розвиток і консолідацію громадянського суспільства та підвищення якості освіти.

Відкрив цей захід проректор з наукової роботи ЗНУ, депутат Запорізької міської ради Геннадій Васильчук, який відзначив, що саме у ЗНУ б’ється пульс педагогічної науки і практики і тому провідні педагоги і фахівці сфери медіа зібрались на цьому заході для обговорення важливих питань розвитку медіаосвіти і  медіакомунікації у суспільстві. Також він подякував представникам Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, Економіко-правничого коледжу за організацію цього заходу і плідну співпрацю. Крім того, Геннадій Миколайович запевнив учасників саміту в тому, що вони завжди можуть звернутись до вишу за науковою, консультаційною і методичною підтримкою. В свою чергу, директор Наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала розповіла про нові можливості роботи з електронним каталогом бібліотеки через програму Web Android. Каталог доступний на всіх електронних пристроях, підключених до інтернету. Завдяки цій програмі можна зайти на сайт бібліотеки, працювати в онлайн режимі, завантажити мобільний додаток програми, сканувати QR-код і електронний каталог буде завжди під рукою, а це 1млн. 200 тис. записів. При цьому, каталог постійно поповнюється новою інформацією про книги, автореферати дисертацій, статті періодичних видань, наукових збірників, навчальних видань. Крім того, на сайті бібліотеки є сервіс віртуальна довідка, з допомогою якого можна надіслати запит і отримати необхідний список літератури. Всі ці ресурси стануть в нагоді педагогам в їх подальшій професійній діяльності і медіа просвіті.

На важливості теми медіаосвіти в сучасному світі медіакомунікацій наголосила методист Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник. Вона висловила сподівання, що цей захід буде корисним і плідним, а педагоги зможуть поділитись досвідом і актуальними методичними досягненнями в галузі медіаосвіти, адже саме від правильного вибору пріоритетів, буде залежати майбутнє. Виступив перед учасниками саміту також декан факультету журналістики Віктор Костюк, який розповів про особливості практичного навчання студентів, формування у них професійної медіаграмотності, вміння сприймати і аналізувати інформацію, володіти медіатехніками. На його думку, медіаосвіта – це та сфера, яка необхідна сьогодні в умовах інформаційної війни, особливо важливо впроваджувати її в практику кожного вчителя. Також Віктор Володимирович зупинився на основних напрямках роботи Південно-українського центру медіаграмотності, на базі якого здійснюється курсова перепідготовка для вчителя, а саме: проводяться медіапросвітницькі тренінги і консультації з медійної грамотності вчителя, щорічний фестиваль шкільних медіа та надається відповідна література.

Загалом, програма воркшопів (майстер-класів) для педагогічних працівників була досить різноманітною.  Так, на майстер-класі доцента кафедри соціальної філософії та управління Запорізького національного університету, к. філос. н., бренд-менеджера Ольги Широбокової учасники саміту мали змогу дізнатись про PR-технології в сучасній школі. Зокрема, спікер розповіла про досвід ЕПК і ФСУ із впровадження комунікаційних технік і PR-технологій у роботі із школярами, а також як побудувати розмову і налагодити комунікацію із дітьми різних поколінь (Х,Y,Z) та із батьками за умови їх різних потреб у спілкуванні. Спираючись на соціологічні дослідження, наголосила доповідач і на важливості застосування сучасних технологій, соціальних мереж та однієї мови спілкування із дітьми, використання новаторських підходів і командної роботи. На прикладі різних технологій PR у бізнесі і політиці (білий, сірий, рожевий, зелений, соціальний, вірусний PR) вона запропонувала низку методів, які можна використати у школі  (відеоуроки, створення ютуб-каналу для поширення відео шкільного життя, участь у соціальних і грантових проектах, використання ігрових і тренінгових технологій, створення шкільного форуму, ведення блогу, проведення традиційних свят, підтримка екологічних ініціатив, висадка дерев, сортування сміття, створення фотозон, конкурс малюнків, використання технології міфів і легенд тощо).

Цікавим і актуальним був майстер-клас професора кафедри політології Запорізького національного університету, к.філос.н., телеведучої ТРК «Алекс», політолога,  журналіста Тетяни Ніколаєвої про захист від інформаційних маніпуляцій. Доповідач поділилась корисними і ефективними техніками і методами протидії маніпуляціям у ЗМІ та розповіла про комунікативні і маніпулятивні технології (прийом компліментів, «лідери думок», маніпуляція заснована на дезінформації, провокація, пропаганда різних точок зору, семантичний підбір слів, авторитет експертів та інше).

Також до участі у саміті долучились провідні науковці, журналісти, медіатренери, викладачі Запорізького національного університету та інших наукових установ, які провели цілу серію воркшопів. Серед них: професор, завідувач кафедри журналістики та філології Інституту журналістики та масової комунікації КПУ, медіатренер, телеведуча, д.н. соц. ком. Інна Пенчук («Медіаосвіта засобами дитячого телевізійного об`єднання»);  професор кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків із громадськістю факультету журналістики Запорізького національного університету, д.н.соц. ком Вікторія Ковпак («Маніпуляціям з екрану net»);  секретар Національної  спілки журналістів України, президент міжнародного конкурсу медіа   (м. Миколаїв) Гліб Головченко («Сучасні тенденції медіаосвіти»); науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси (м. Київ) Оксана Волошенюк («Декодуємо мову медіа: граматика кіномистецтва»); аспірантка та медіатренер кафедри теорії комунікацій, реклами та зв'язків з громадськістю факультету журналістики Запорізького національного університету Олександра Усенко («Довіра до джерела інформації»); доцент кафедри туризму та природничих дисциплін Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету, к. н. з держ. упр., проектний менеджер  Наталія Яцук («Покоління Z – це креативний клас  майбутнього»); старший викладач факультету журналістики Запорізького національного університету, к.н. із соц. ком. Наталія Виговська («Як читати новини: топ правил»).

 

Олена Переверзєва