Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки конкурсу проектів магістрів «Епіцентр молодіжних ініціатив» за міжнародним проектом EUROPROC

17.04.2019 09:18 Все Головні новини Конкурс проектів магістрів «Епіцентр молодіжних ініціатив»

15 квітня у Запорізькому національному університеті відбувся заключний етап конкурсу проектів магістрів математичного факультету «Епіцентр молодіжних ініціатив» за результатами модуля Жана Моне «Європейська проектна культура», що викладається у ЗНУ в рамках реалізації міжнародного проекту за програмою Еразмус+.

Нагадаємо, що основна мета цього конкурсу – збереження і розвиток інтелектуального потенціалу регіону, зокрема розкриття інноваційного потенціалу студентської молоді та його спрямування на соціально-економічний поступ запорізького краю. Безумовно, він сприятиме реалізації і впровадженню студентських ідей та проектів на благо міста Запоріжжя. Варто відзначити, що проведення конкурсу також сприятиме формуванню проектної культури та інноваційної активності в місті Запоріжжі та Запорізькій області, дозволить розробити нові механізми реалізації і впровадження студентських ідей та проектів, приверне державну і громадську увагу до проблем збереження та розвитку інтелектуального потенціалу регіону.

Членами журі конкурсу виступили: науковий керівник проекту EUROPROC: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура (голова журі), академічний координатор проекту, докторант Вікторія Меняйло та учасники проектної команди – доцент кафедри німецької філології і перекладу Олена Тупахіна, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології   Наталія Воронова, доцент кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Володимир Сарабєєв.

Під час захисту проектів фіналісти конкурсу – магістри Запорізького національного університету винесли на розгляд висококваліфікованого журі результати своєї творчої діяльності, яка тривала впродовж другого семестру цього року. Їхні проекти стосувалися таких актуальних тем, як подальший розвиток Запорізького національного університету, раціональне природокористування, екологія та транспортне сполучення міста, шкільна освіта, охорона здоров’я і волонтерство. У своїх виступах проектанти розповіли про мету, завдання, актуальність, користь, терміни виконання, обладнання і матеріали, бюджет проектів, графік їх реалізації, проаналізували ризики і можливості формування прибутку.

На початку заходу від імені проектної групи EUROPROC учасників конкурсу привітала академічний координатор проекту Вікторія Меняйло, яка зазначила, що сьогоднішня презентація проектів є результатом проходження студентами-магістрами математичного факультету модуля Жана Моне «Основи європейської проектної діяльності», викладачі якого наразі виступають в якості  журі.

Так, першими представили свою роботу студенти магістратури Данчич Юлія, Діхтяр Катерина, Калугін Євген, Дмитро Тонконог. Вони презентували проект «Зелене місто», який передбачає озеленення Олександрівського саду і роздільної смуги на вулиці Гоголя. Студентка магістратури Анастасія Корсун запропонувала на розсуд журі проект щодо організації благодійного концерту в підтримку онкохворих «У кожного в серці» для збору коштів на лікування і реабілітацію пацієнтів Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру. Про проект «Осетрина ферма» доповів студент магістратури Ян Цвірко. Далі  свій проект «Маршрут № 666», який передбачає вирішеня транспортних проблем міста і сполучення єдиним маршрутом віддалених районів міста, презентували студенти магістратури Анатолій Артеменко і Анастасія Піморенко. Зокрема, цей маршрут довжиною 28 км, за задумом студентів, повинен з’єднати Хортицький і Заводський райони (4 Міська лікарня – пр. Юбілейний) через Дніпровський район. Освітній проект «SPECTRUM» презентували студенти магістратури Ірина Гусь та Анна Щека, який передбачає підвищення рівня знань з математики в учнів шкіл, розвиток їх логічного мислення, вмотивованості, підвищення кваліфікації вчителів і активізації батьків у питаннях покращення знань їх дітей.

У підсумку, за рішенням членів журі, місця між учасниками конкурсу розподілились наступним чином: 3 місце отримали автори проектів «Осетрина ферма», «Маршрут № 666», «Зелене місто», 2 місце – виконавці проекту «У кожного в серці», а 1 місце дісталося розробникам проекту «SPECTRUM».

Вітаючи учасників конкурсу, члени журі висловили переконання, що саме проектні навички, які вони здобули під час навчання, а також ініціативність і наполегливість допоможуть їм стати успішними в майбутній професійному житті!

Відзначимо, що переможці  і учасники були нагороджені грамотами, цінними подарунками і сертифікатами, які підтверджують здобуття знань з курсу «Європейська проектна культура».

Олена Переверзєва