Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління ЗНУ відбулася міжнародна конференція «Соціальні технології як чинник сталого розвитку суспільства»

На факультеті соціології та управління ЗНУ відбулася міжнародна конференція «Соціальні технології як чинник сталого розвитку суспільства»

На факультеті соціології та управління ЗНУ відбулася міжнародна конференція «Соціальні технології як чинник сталого розвитку суспільства»
19.04.2019 13:05 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ФСУ Конференція

19 квітня в Запорізькому національному університеті в рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Соціальні технології як чинник сталого розвитку суспільства» відбулось офіційне відкриття, пленарне засідання та робочі секційні засідання конференції.

Організаторами цієї конференції виступили: представники факультету соціології та управління ЗНУ, Кавказького міжнародного університету (Грузія), Королівського коледжу міста Нью-Йорк (США), Інституту державної політики факультету соціології та економіки Університету імені Коменського в Братиславі (Словаччина), Інституту міжнародних досліджень Вроцлавського університету (Польща), Запорізького медичного державного університету, Національного Педагогічного Університету імені М.П. Драгоманова,  Соціологічної асоціації України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Дніпропетровській та Запорізькій областях, Центру стратегічного прогнозування та проектування, Союзу соціальних технологів України, Українського центру соціального проектування, Team Europe Запоріжжя.

Для участі в конференції свої тези доповідей надіслали молоді науковці не тільки нашого вишу, але і інших вишів України. Серед них: представники Донецького національного університету ім. В. Стуса, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, НПУ ім. М.П. Драгоманова, Запорізького державного медичного університету, Інженерного інституту Запорізького національного університету, Національного університету «Запорізька політехніка».

За словами організаторів, основною метою цієї конференції є осмислення методології соціальної технологізації, сценарних технологій визначення «неможливого» у розвитку світу та України, формування суб’єктів миру, дослідження взаємозв’язку миру та війни, державотворення та політичної модернізації. Адже сучасний розвиток світу, що визначений глобальними змінами світового порядку, напруженням відносин як світових, так і регіональних геополітичних лідерів формує новий комплекс викликів для майбутнього України. Тому актуальним стають соціальні технології як чинник сталого розвитку суспільства, «інвентаризація» успішних форм розбудови миру в умовах гібридних війн, регіональних конфліктів та цивілізаційних розломів. Сучасна зміна антропопотоків, міграційного ландшафту актуалізує питання про гуманність та реакцію світового співтовариства та переосмислення можливості цілісного людства як суб’єкта сталого людського розвитку.

Під час заходу усіх присутніх привітала в.о. декана ФСУ, к.філос.н., доцент Тетяна Бірюкова, яка зазначила, що ця конференція є своєрідним підсумком наукової роботи студентів протягом року і важливим кроком для подальшого розвитку науки, реалізації успішних державних соціальних проектів та подолання кризових явищ в економіці та політиці. Вона висловила сподівання на подальше продовження подібних наукових заходів, які допомагають молоді зануритись у важливі соціальні проблеми суспільства, отримати досвід наукової роботи і публічних виступів.

В свою чергу, модератор заходу - завідувач кафедри соціології ЗНУ Володимир Скворець наголосив на важливості розвитку позитивних соціальних процесів, децентралізації, розвитку органів місцевого самоврядування, соціальної діагностики територіальних громад, здійснення соціальних проектів, застосування соціальних технологій і розвитку науки в дослідженні та вирішенні соціально-гуманітарних, економічних, культурних проблем суспільства.

Також до конференції долучився за допомогою скайп-зв’язку доцент кафедри соціології, заступник декана факультету соціології та управління з міжнародної роботи Ігор Кудінов. Він зауважив, що представлена тематика доповідей потребує наукових методів і підходів, які будуть сприяти розвитку науки України та поділився із студентами досвідом закордонного стажування.

У заході взяли участь як студенти-бакалаври, магістранти, аспіранти, докторанти, здобувачі, так і науковці ЗНУ та інших вишів. На конференції були представлені наступні секції: «Соціальне прогнозування: методологія дослідження та формування світогляду суб’єкта миротворення у змінах глобального порядку», «Перспективи модернізації політичної системи України», «Європейська філософська освіта та креативні індустрії в контексті миротворення», «Публічне управління та соціальна робота в контексті миротворення», «Сталий розвиток людства та філософія освіти миротворення».

Так, із доповіддю «Уповання як проекція мирного існування майбутнього» виступив доцент кафедри соціальної філософії та управління Олег Масюк. Він презентував учасникам конференції своє дослідження, присвячене різним елементам і підходам проектування майбутнього та розповів про ідеї особистісного розвитку, формування індивідуального ставлення та особистісних проекцій до суспільного життя, сучасні тенденції інформаційного розвитку тощо. Про майбутнє світового порядку в умовах зростання націоналістичних тенденцій розповіла студентка Марія Пархоменко. Зокрема, вона зупинилась на питаннях зіткнення різних цивілізацій в культурно-релігійному контексті, зростання ролі націоналістичних настроїв і суперечок. Активну дискусію викликала доповідь студента Олександра Іванова про роль соціологічних досліджень у формуванні електоральних вподобань українців, методологію і типи соціологічних досліджень та їх репризентативність.

Активну участь в обговоренні представлених тем взяли також науковці факультету соціології та управління ЗНУ: професор кафедри соціальної філософії та управління, заступник декана з наукової роботи Ігор Капріцин, доцент кафедри політології Лепська Наталія, в.о. декана ФСУ, к.філос.н., доцент Бірюкова Тетяна; професор, завідувач кафедри соціології ЗНУ Скворець Володимир, доцент кафедри філософії Ель Гуессаб Карім та інші представники науково-педагогічного складу факультету.

У роботі засідань цих секцій взяли участь молоді науковці, які презентували свої дослідження, присвячені таким темам: «Миротворчі практики української молоді», «Світогляд миротворення суб’єктів сталого людського розвитку», «Флейм і кібербулінг як новий вид протидії в медіакомунікації», «Майбутнє світового порядку в умовах зростання націоналістичних тенденцій», «Стратегія Інтермаріуму як альтернатива Євросоюзу», «Глобалізація культури як фактор глобальних субкультур», «Моделювання минулого як спосіб пізнання політичних подій», «Стратегічні принципи оптимізації громадянського суспільства в Україні», «Соціальне прогнозування: методологія дослідження та формування світогляду суб’єкта миротворення у змінах глобального порядку», «Профілактика впливів на молодь деструктивних соціальних мереж, як напрямок миротворення суспільства», «Гендерні уявлення сучасної української молоді»,  «Інтернет-середовище в розвитку ментальної моделі світу», «Проблеми культурного розмаїття в Європі  і в арабському світі», «Стан інклюзивної освіти в загальноосвітніх школах України: Запорізький регіон», «Експансіонізм як провідний напрям досліджень в класичній геополітиці» тощо.

Загалом, учасники конференції відзначили соціальну важливість представлених досліджень та фаховий рівень обговорення розглянутих суспільних проблем.

 

Схожі новини