Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили найкращих знавців адміністративного права

У ЗНУ визначили найкращих знавців адміністративного права

16.12.2008 17:40 юридичний факультет

Студенти юридичного факультеті Запорізького національного університету часто виступають з ініціативою щодо організації цікавих та незвичних форм проведення навчального процесу та перевірки здобутих знань. Цього разу, при підтримці науково-педагогічного колективу факультету, вони спільно з Запорізьким осередком ліги студентів Асоціації правників України провели І Всеукраїнські змагання з адміністративного права та судового процесу імені Володимира Стефанюка.

Протягом двох днів 12 команд із Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Сімферополь, Черкаси, Чернівці, Ужгород та Харкова змагалися за звання найкращих знавців цієї галузі права. Наш університет не випадково став базою для цих змагань. Адже адміністративне право - порівняно молода, але дуже перспективна галузь правничої науки, а в ЗНУ вже діє власна наукова школа з цього напряму. До того ж, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць першою в Україні захистила докторську дисертацію з адміністративного права. Саме про це йшлося під час урочистого відкриття змагання, під час якого із привітальними промовами до студентів звернулися декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць та голова Всеукраїнської Ліги студентів АПУ, магістрант юридичного факультету ЗНУ Михайло Віхляєв. А голова Запорізького осередку Ліги студентів, второкурсник Віталій Харьков нагадав присутнім про основні засади положення змагань.
Змагання тривало у вигляді судових дебатів, учасники по командно розділилися на позивачів та відповідачів. Фабули ж справ, розглянутих під час заходу, основані на реальних фактах, які надало організаторам юридичне бюро «Советникъ». Оскільки ж на сайті Ліги студентів АПУ заздалегідь виклали фабулу півфінальних та фінальних справ, то студенти мали досить часу як слід підготуватися до боротьби. Оцінювало ж знання й ораторські здібності учасників компетентне журі у складі викладачів факультету – декана Тетяни Коломоєць, та викладачів Руслана Синєльніка та Юлії Пирожкової, а також представника відомої київської юридичної фірми «Василь Кисіль та партнери» Андрія Стельмащука та юриста-директора юридичного бюро «Советникъ» Дениса Штабовенка.
За результатами змагання перше місце посіла команда «Ерудит» (Ужгород), на другому опинилася одеська «Governers». Представники ж Запорізького національного університету – Цогік Мазманян та Максим Жуков (команда «Амперо») вибороли почесну «бронзу». У номінації «Кращий оратор» перемогу здобув Назар Машкаринець з Ужгорода. Усіх кращих знавців адміністративного права відзначили Почесними грамотами, а також Кубками переможців змагань.
Голова студентської ради факультету, магістрант Микола Мартинов, розповідаючи про змагання, зупинився на ще одному його аспекті. Справа в тому, що цього разу організацією заходу займалися наймолодші члени студентського активу. Оскільки багато ключових постів у студентському житті факультету займають п’ятикурсники та магістри, які незабаром мають завершити навчання, то вони вирішили активніше залучати до справ молодших товаришів. Звісно, більш досвідченіші представники Ліги та студентської ради факультету у будь-яку мить готові були прийти їм на допомогу. Але в цьому, як виявилося, не було потреби: студенти молодших курсів виявилися цілком спроможні провести організаційну роботу, пов’язану із масштабним заходом самостійно.

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини