Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відділ охорони праці та пожежної безпеки ЗНУ закликає дотримуватися інструктажів із техніки безпеки на робочому місці

Відділ охорони праці та пожежної безпеки ЗНУ закликає дотримуватися інструктажів із техніки безпеки на робочому місці

Відділ охорони праці та пожежної безпеки ЗНУ закликає дотримуватися інструктажів із техніки безпеки на робочому місці
26.04.2019 13:17 Все Головні новини Відділ охорони праці та пожежної безпеки День охорони праці

Відділ охорони праці та пожежної безпеки ЗНУ нагадує всім співробітникам університету, що днями в країні буде відзначатися важлива дата, варта загальної уваги.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Уперше цей день відзначався у 2003 році. У2019 році його девізом став заклик «Безпечне та здорове майбутнє праці».

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік - від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Статистика чітко показує, що найбільш поширені випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли знижується увага працівника. Це, як правило, трапляється наприкінці робочого дня чи робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт, правила техніки безпеки, часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Співробітники відділу охорони праці та пожежної безпеки ЗНУ докладають чимало зусиль, аби вчасно інформувати усіх співробітників ЗВО про техніку безпеки на робочому місці. Це – важливий складник попередження травматизму на робочому місці та виникнення професійних захворювань. Вони закликають до пильності, а також до скрупульозного дотримання отриманих інструктажів, адже від цього залежить здоров’я працівників.

 

Відділ охорони праці та пожежної безпеки

 

Схожі новини

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=47369 and cach_timestamp>1614673162
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'