Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розвінчують міфи екології

У ЗНУ розвінчують міфи екології

22.12.2008 14:10 Біологічний факультет Наукове студентське товариство Круглий стіл

У Запорізькому національному університеті провели засідання круглого столу на тему «Міфи екології: трансгенні організми». Організатором цього, вже традиційного для нашого ВНЗ, заходу стало Наукове студентське товариство біологічного факультету.

Учасники засідання розглянули питання впливу трансгенних продуктів на організм людини, висвітлення цієї проблеми у ЗМІ, а також законодавчий аспект стосовно генетично модифікованих організмів (ГМО). Почесними грамотами НСТ за активну участь у заході були нагороджені студентка юридичного факультету Цогік Мазманян, представники біологічного факультету Наталя Дударева, Сергій Янько, Ангеліна Чемерис, студентка факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна Драніцина, майбутній журналіст Марія Копчинська.
Ініціативу студентів активно підтримали викладачі біологічного факультету: декан Людмила Омельянчик, а також викладачі Віктор Лях, та Валентина Бовт та завідувач сектором моніторингу Державного управління охорони природного середовища Наталія Горпинич.
Звісно, зазначена проблема не належить до тих, які можуть бути вирішені однозначно. Але варто відзначити, що під час проведення заходу спалахнуло жваве обговорення проблеми. На сьогодні існує дві думки з цього приводу: одні вчені вважають, що «нові» продукти – наше майбутнє, а інші стверджують, що вживання цих продуктів призведе до негативних наслідків. Учасники ж заходу дійшли висновку, що проблема ГМО залишається актуальною, адже поки що шкідливість або корисність ГМ-продуктів для організму людини й екосистеми залишається не доведеною на офіційному рівні.
Також під час засідання відбулося підведення підсумків фотоконкурсу „Запоріжжя очима екологів”. За його підсумками І місце посіла студентка факультету СПП Юлія Юлаєва, ІІ місце розділили представник факультету журналістики Ігор Самокиш, а також студенти біологічного факультету Сергій Янько, Ангеліна Чемерис; а ІІІ місце журі присудило студенту біологічного факультету Олександрі Стожко, майбутньому філологу Пан Сю Тао, Яні Радчук з факультету соціології та управління, Юрію Шляпіну (економічний факультет). Найкращі роботи будуть розміщені на офіційному сайті Наукового студентського товариства (розділ „Фотоархів”).

Світлана СИРИЦЯ