
Двадцять п’ятого квітня в Запорізькому національному університеті на базі кафедри акторської майстерності і дизайну факультету соціальної педагогіки та психології відкрили виставкову галерею художніх робіт студентів 1- 3 курсів спеціальності «Дизайн» під назвою «Територія дизайну». Ця виставка була організована викладачами кафедри акторської майстерності та дизайну під керівництвом завідувача кафедри Галини Локарєвої. Це відбулося за дієвої підтримки декана факультету Ольги Пономаренко та адміністрації вишу, представники якого допомогли в організації виставкового майданчику для творчих робіт студентів.
На урочисте відкриття виставкової галереї завітали перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, завідувач кафедри акторської майстерності і дизайну Галина Локарєва, викладачі кафедри акторської майстерності та дизайну і студенти. Вони відзначили всю важливість організації та проведення таких заходів для навчання майбутнього покоління високопрофесійних фахівців у галузі дизайну.
Декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко висловила задоволення, що до цього заходу приєдналися викладачі та студенти факультету СПП, та подякувала організаторам й учасникам заходу за активність, творчість, прагнення до саморозвитку і самореалізації.
«Сподіваюся, що навчання для вас буде приємним, корисним і змістовним, а ми будемо сприяти втіленню нових творчих проектів студентів», – зауважила декан.
Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар переконаний, що на цьому факультеті навчаються дуже талановиті студенти. Він побажав їм не боятися розвивати свій хист, свої ідеї, адже фахівцям спеціальності «Дизайн» необхідно володіти багатьма творчими якостями: вміти згенерувати ідею, скомпонувати і викласти її. Також Олександр Григорович подякував колективу викладачів кафедри, які передають студентам свої знання, досвід і допомагають самореалізуватись.
Відзначив досягнення студентів і проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, який побажав аби на факультеті було якомога більше творчих робіт. Він запевнив молодь у сприянні та організації необхідних умов для навчання і підтримки творчих ініціатив. Загалом, представники кафедри акторської майстерності і дизайну, факультету соціальної педагогіки та психології пишаються тим, що до них приходять навчатись найталановитіші діти.
Відзначимо, що в рамках відкриття виставкової галереї відбулась презентація творчих робіт студентів, виконаних в різних жанрах і техніках. Зокрема, тут були представлені роботи з книжкового дизайну, композиції, живопису, малюнку, Digital art. Студентами були зроблені шрифтові композиції, абстрактні композиції, плакати дизайну обкладинки, ілюстрацій книжкового видання, буквиці. Також роботи були виконані в техніці декоративного і академічного натюрморту, академічного і портретного малюнку, малюнку архітектурних форм, роботи виконані у графічних редакторах Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign.

Роботи студентів виявились дуже цікаві і творчі. Наприклад, студентка Драган Вікторія створила обкладинку книжки, а буквицю до книжки «Пригоди Барона Мюнхаузена» підготувала студентка 2 курсу Юлія Шкурко, буквицю до твору А.П. Чехова «Каштанка. Дурное поведение» підготувала студентка 2 курсу Марія Васильченко, дизайн обкладинки до книги Маріам Петросян «Дім, у якому…» виконала студентка Марія Панічук, дизайн обкладинки книжкового видання «Сame ЗЛО» виконав студент Кирило Іванченко, студентка Тетяна Гайдаш розробила обкладинку до книги Шарля Перо «Червона шапочка», а студентка Драган Вероніка працювала над обкладинкою книги Ніла Геймана «Кораліна в країні жахів».
Відзначимо, що роботи виконувались студентами під керівництвом викладачів кафедри акторської майстерності і дизайну: Миколи Потапенка, Анни Виноградової, Анни Рашевської, Ігоря Бобровського, Віталія Гончаренка.

За словами організаторів, виставка буде постійною, а експозиція галереї буде періодично оновлюватись новими тематичними роботами студентів і дипломними роботами випускників. Треба відзначити, що ця виставка є своєрідним підсумковим результатом творчої практичної роботи студентів протягом року. Також вона дозволяє студентам інших спеціальностей побачити цікаві творчі доробки, а студентам спеціальності «Дизайн» допомагає проаналізувати переваги і недоліки своїх робіт, порівняти їх з іншими.
Крім того, викладачі кафедри зазначають, що роботи студентів, а саме – низка плакатів на книжкову тематику представлена у Львівському палаці мистецтв. Також найближчим часом на базі кафедри планується організація виставки декоративного натюрморту з елементами доповненої реальності.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2564584750237569
Олена Переверзєва