Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До дня математичного факультету організували всеукраїнську конференцію із актуальних проблем математики й інформатики

До дня математичного факультету організували всеукраїнську конференцію із актуальних проблем математики й інформатики

До дня математичного факультету організували всеукраїнську конференцію із актуальних проблем математики й інформатики
26.04.2019 15:10 Все Головні новини Факультети Математичний Математичний факультет День математичного факультету співпраця з КБ «Південним» наукова діяльність конференція

Двадцять п’ятого квітня в Запорізькому національному університеті провели низку заходів до Дня математичного факультету. Зокрема, цього дня відбулося відкриття Х всеукраїнської ХVI регіональної наукової конференції молодих дослідників «Актуальні проблеми математики та інформатики».

На початку заходу її учасників, серед яких були викладачі всіх кафедр факультету й студенти різних курсів, привітав проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він наголосив, що всім представникам математичного факультету є чим пишатися. Зокрема, він нагадав присутнім, що на цьому тижні до ЗНУ завітали представники КБ «Південне» – визнаного лідера в галузі ракетобудування, співробітники якого вже кілька років плідно співпрацюють із науковцями математичного факультету. Під час їхнього візиту професор Віктор Грищак, який очолює групу вчених ЗНУ, що співпрацюють із КБ, висловив пропозиції щодо удосконалення деяких конструкцій у вітчизняних ракетах. Це викликало неабияке зацікавлення представників конструкторського бюро.

Геннадій Миколайович наголосив на пріоритетному місці науки в сучасному світі та побажав усім учасникам конференції плідної роботи.

Своєю чергою, декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк привітав учасників конференції та розповів, супроводжуючи виступ презентацією, про співпрацю з КБ «Південне». Зокрема, йшлося про такий напрям діяльності,у якому задіяні розрахунки науковців ЗНУ, як розрахункова заміна руйнівного фізичного навантаження на віртуальний експеримент. Це дозволить проводити краш-тести паливних баків ракети у вигляді комп’ютерної моделі, що спростить побудову ракет у майбутньому. Сергій Іванович наголосив, що математичний факультет ЗНУ – один із небагатьох в країні, який має матеріальну базу й кадрове забезпечення для проведення таких складних розрахунків.

Саме про альтернативні підходи до таких розрахунків йшлося у виступі завідувача кафедри програмної інженерії Андрія Лісняка. Викладач кафедри програмної інженерії Олексій Кудін під час пленарного засідання розповів про Internet of Things – виникнення цього терміну, його визначення й популярність, яку він набуває на сьогодні в різних галузях виробництва у зв’язку із четвертою промисловою революцією.

Увечері 25 квітня відбувся святковий концерт під час якого, на честь дня математичного факультету, відзначили почесними грамотами його кращих викладачів і студентів.

26 квітня робота конференції «Актуальні проблеми математики та інформатики» тривала за трьома секційними напрямками: «Інформатика та новітні комп’ютерні технології», «Сучасні проблеми математики» і «Математичне моделювання систем та процесів».

Усі вони викликали неабияке зацікавлення молодих дослідників. Їхні наукові роботи були присвячені актуальним науковим питанням і виконані на професійному рівні. Про це йшлося під час урочистого закриття конференції та підбиття підсумків її роботи. Найактивніших учасників відзначили почесними грамотами й запросили взяти участь у наступній, уже ХІ, всеукраїнській конференції «Актуальні проблеми математики та інформатики».

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини