Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека відкрила книжкову виставку до Дня пам’яті та примирення

Наукова бібліотека відкрила книжкову виставку до Дня пам’яті та примирення

Наукова бібліотека відкрила книжкову виставку до Дня пам’яті та примирення
07.05.2019 14:48 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка День пам’яті та примирення

Напередодні Дня пам’яті та примирення і на честь річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в науковій бібліотеці Запорізького національного університету відкрито книжкову виставку «Пам’ятати заради майбутнього». У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні на всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом.

На виставці представлені наукові видання, навчальні посібники, документи та матеріали, художні твори, які відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.

Монографія Миколи Слободянюка «Антифашистський рух Опору в Україні (1939-1944 рр.): історіографія проблеми» (Дніпро, 2017). охоплює наукову літературу 1945-2015 рр., в якій досліджувалися боротьба радянських підпільно-партизанських формувань, антифашистський аспект діяльності ОУН і УПА, протистояння гітлерівським окупантам з боку польських та єврейських підпільних структур, а також цивільний спротив населення.

Окремий розділ виставки презентує фотолітопис «Українська Повстанська Армія 1942-1954» (Київ, 2017), що вийшов до 75-річчя УПА. Цей фотолітопис продовжує серію ілюстрованих альбомів, котру спільно готують правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Мистецький фонд імені Короля Данила та Національна світлинотека «Українська мить». У виданні опубліковано понад 6 тисяч світлин, що стосуються українського визвольного руху. Другий розділ фотолітопису присвячений боротьбі УПА проти нацистського режиму (1941-1944).

В розділі виставки «Сповіді, обпалені війною» представлені художні твори про війну, про непоправність втрат, відповідальність живих перед пам’яттю загиблих.

У романі «Чорний ліс. Українські хроніки 1943 року» (Харків, 2016) відомий письменник Андрій Кокотюха звертається до теми українського  повстанського руху в роки Другої світової війни.

Книга одного з найвідоміших сучасних прозаїків Юрія Винничука «Танґо смерті» (Харків, 2013) є одним з найкращих творів сучасної української прози, де важливим фігурантом постає винятковий і легендарний Львів, де постає таємниця «Танґа смерті», яке виконували в'язні Янівського концтабору у Львові. Це роман, що був відзначений премією «BBC Book of the Year», а також нагороджений у номінації «Красне письменство» конкурсу «Книжка року – 2012».

Для пошуку видань даної тематики радимо скористатися електронним каталогом-онлайн, обравши відповідний link у стрічці меню web-сайту бібліотеки: http://library.znu.edu.ua/ або завантаживши та встановивши мобільний додаток LibClient на свій ґаджет – банер LibClient Android на web-сайті бібліотек, або завітавши до бібліотеки.

 

Наукова бібліотека

Схожі новини