Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вручили кваліфікаційні атестати, що засвідчують право провадження діяльності з обстеження інженерних систем будівель

15.05.2019 08:48 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Атестаційна комісія сертифікати з енергетичної ефективності будівель

13  травня у Запорізькому національному університеті відбулось урочисте вручення кваліфікаційних атестатів випускникам курсів підвищення кваліфікації в галузі «Енергетична інженерія (енергоефективність будівель та обстеження інженерних систем будівель)», що проходили на базі Інженерного інституту ЗНУ. Ці атестати видані на підставі рішення атестаційної комісії ЗНУ і засвідчують право провадження діяльності з обстеження інженерних систем будівель і є дійсні впродовж 4 років – до 2023 року.

Після проходження навчальних курсів (108 годин) і складання відповідних кваліфікаційних іспитів (тестових завдань, співбесіди, письмових завдань) такі атестати отримали цього разу 5 осіб за двома напрямками: освітньо-професійна програма підвищення кваліфікації "Обстеження інженерних систем будівель" та освітньо-професійна програма підвищення кваліфікації "Сертифікація інженерної ефективності будівель". І тепер вони можуть виконувати такі роботи в рамках державної програми з енергоефективності будівель. Це був перший випуск спеціалістів в рамках роботи загальноуніверситетської атестаційної комісії, яка здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» і в рамках угоди про співпрацю з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження. Загалом, з вересня минулого року за результатами роботи  атестаційної комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем, було випущено 110 таких фахівців, а в цілому по країні за останнє півріччя було випущено 400 таких фахівців. Треба відзначити, що фахівці з сертифікації енергетичної ефективності будівель здійснюють таку сертифікацію для будівель державної форми власності, опалювальна площа яких більше 250 квадратних метрів, а також для будь-яких ОСББ, які претендують на співфінансування від фонду енергоефективності. Крім того, ці фахівці виконують звіт з обстеження інженерних систем будівель.

На урочисту церемонію вручення атестатів завітали проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов та  голова  атестаційної комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності Сергій Ільїн. Вітаючи випускників курсів з отриманням атестатів, які засвідчують опанування кваліфікаційних можливостей проведення аудиту енергоефективності будівель та інженерних систем, Юрій Олегович наголосив на важливості пошуків шляхів професійного самовдосконалення, самореалізації, зокрема в  актуальній галузі енергоефективності та енергозбереження. Також він відзначив, що ЗНУ в цьому напрямку докладає максимум зусиль і завжди відкритий  для задоволення методичних і наукових потреб та підтримки плідних наукових зв’язків. В свою чергу, Сергій Ільїн подякував керівництву за допомогу в організації іспитів, а учасникам курсів за довіру. Також він висловив сподівання, що отримані знання стануть їм в нагоді і вони успішно будуть їх використовувати та побажав подальших успіхів у діяльності з реалізації державної програми енергозбереження та енергоефективності.

За словами голови  атестаційної комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності Сергія Ільїна, на сьогодні зацікавленість представників комунальних закладів, керівників ОСББ в отримані сертифікатів енергетичної ефективності будівель постійно зростає. Так, науковці Інженерного інституту ЗНУ багато уваги приділяють питанням підвищення енергоефективності бюджетного й житлового секторів Запоріжжя та перспективи розвитку. Зокрема, на базі інститут діє лабораторія енергоефективних технологій. Її сучасне обладнання дозволяє готувати фахівців з енергоефективності, які затребувані на сучасному ринку праці.

З детальною інформацією про можливість отримання таких атестатів та діяльність Атестаційної комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем можна знайти за покликанням:

Олена Переверзєва