Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету ЗНУ – найкращі у правоосвітній діяльності

Студенти юридичного факультету ЗНУ – найкращі у правоосвітній діяльності

25.12.2008 15:59 Юридичний факультет Конкурс

Уже третій рік на базі юридичного факультету Запорізького національного університету діє Запорізький осередок Ліги студентів Асоціації правників України. Цього року правоосвітня діяльність його членів визнана кращою серед усіх відділень Ліги на третьому відкритому зібранні її представників.

Зараз наші студенти співпрацюють із школами міста. Вони проводять цикли роз’яснювальних лекцій серед учнів 9-11 класів. Оскільки у більшості загальноосвітніх шкіл основи права викладаються лише у дев’ятих класах, та й то, здебільшого, обмежуються розглядом загальних питань, керівництво шкіл радо йде на співпрацю із майбутніми правниками. Під час лекцій студенти розповідають школярам про їхні громадянські права та про те, що робити у разі їх порушення. А оскільки подекуди виявляється, що старшокласники обізнані зі своїми правами, але погано знають пов’язані з ними обов’язки, то мова під час заходів йде і про кримінальну, адміністративну та цивільну відповідальність неповнолітніх.
Зокрема, другокурсники юридичного факультету Юлія Соколова, Альона Цимбал, Ія Зозуль, Ярослав Поліщук та Катерина Рощина провели цикл лекцій для слухачів Запорізького центру професійної технічної освіти. Нещодавно закінчилася начитка лекцій і в загальноосвітній школі № 37. Для її учнів майбутні юристи планують провести брейн-ринг з права, аби перевірити, наскільки добре ті засвоїли їхні розповіді. Також усім слухачам пропонують пройти невеличке анкетування, з якого студенти можуть дізнатися які питання з галузі найбільше хвилюють школярів, наскільки популярною є серед них професія юриста та чи ніхто не порушує їхніх прав.
Як зазначила голова Центру правової допомоги, правоосвітницької діяльності та соціальних програм Запорізького осередку Ліги студентів АПУ Катерина Рощина, усі студенти дуже активно виявляють себе у цьому напрямку роботи. Вони не лише самі розшукують потрібний матеріал, але й пропонують нові методики та форми роботи. Також юних юристів всіляко підтримують викладачі факультету на чолі із його деканом, професором Тетяною Коломоєць. У планах Ліги – залучення до проведення лекцій нових студентів, а також поїздки із правоосвітніми заходами до шкіл Енергодара та Мелітополя.

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини