Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю відвідали фаховий майстер-клас

21.05.2019 10:51 Все Головні новини Факультети Журналістики Кафедра теорії комунікації реклами та зв’язків із громадськістю фаховий майстер-клас вікімедіа

Нещодавно викладачі кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики (доц. В.А. Ковпак) відвідали майстер-клас «Як вписати журналістику у Вікіпедію», організований ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та ГО «Вікімедіа Україна», за модераторством тренерів: Антон Процюк, вікіпедист, менеджер проектів ГО «Вікімедіа Україна», та Анна Хроболова, вікіпедистка, прес-секретар ГО «Вікімедіа Україна».

Майстер-клас відбувся в рамках підготовки «Місяця розслідувальної журналістики у Вікіпедії» (червень–липень 2019 року). Проект спрямований на заохочення авторів української Вікіпедії створювати та редагувати статті про українську та міжнародну розслідувальну журналістику, популяризувати в цілому українську Вікіпедію.

Насичена програма включила чотири потужні теоретично-практичні сесії: 1) «Що таке Вікіпедія та що про неї треба знати журналістам»; 2) Знайомство з візуальним редактором: створення сторінки користувача, оформлення статті; огляд мобільного застосунка Wikipedia; 3) Шукаємо та усуваємо недоліки Вікіпедії; 4) Започатковуємо статтю в Вікіпедії».

За цей час учасники дізналися про інформаційну культуру у Вікіпедії – сайті, який щодня відвідують мільйони людей: 190 мільярдів переглядів у 2018 році, який є 8-им за популярністю сайтом в Україні та єдиним некомерційним з топ-10.

602,4 млн переглядів Вікіпедії українською, тобто 50 млн переглядів щомісяця – позитивний результат. До речі, 30 січня 2019 р. виповнюється 15 років українській Вікіпедії – найбільшій енциклопедії українською мовою, яка коли-небудь була створена.

Практичний блок за допомогою тренерів та наданих інструкцій із використання візуального редактора допоміг початківцям зробити перші редагування у Вікіпедії та, врешті, зробити свою статтю.

Такий досвід дасть можливість інтегрувати ці навички в освітній процес, реалізовувати проекти з популяризації української розслідувальної журналістики, популяризації української культури.

Кафедра теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю