Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ приєдналися до діяльності ІІІ спеціалізованого міжнародного «Еко Форум-2019»

Науковці ЗНУ приєдналися до діяльності ІІІ спеціалізованого міжнародного «Еко Форум-2019»

Науковці ЗНУ приєдналися до діяльності ІІІ спеціалізованого міжнародного «Еко Форум-2019»
30.05.2019 15:51 Все Головні новини Факультети Біологічний Економічний Менеджменту Інженерний інститут ЗНУ Факультет будівництва та цивільної інженерії Факультет енергетики, електроніки та інформаційних технологій Інженерний інститут Факультет енергетики електроніки та інформаційних технологій Факультет будівництва та цивільної інженерії біологічний факультет факультет менеджменту економічний факультет «Еко форум-2019»

29 травня в Запоріжжі у виставковому центрі «Козак-Палац» розпочав роботу ІІІ спеціалізований міжнародний екологічний форум «Еко Форум-2019». У церемонії урочистого відкриття взяли участь представники міської та обласної влади, міністерств і відомств, Асоціації міст України, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування; керівники та фахівці з екології підприємств різних форм власності; представники закладів вищої освіти та науково-дослідних інститутів, іноземні підприємства тощо. До участі у форумі приєдналися і перший проректор Запорізького національного університету Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, представники біологічного факультету, факультету менеджменту, економічного факультету, а також Інженерного інституту ЗНУ, співробітники його наукових лабораторій тощо.

До учасників і гостей Форуму з привітаннями звернулися заступник запорізького міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валерій Еделев, директор інституту Фасіліті Менеджмент (Німеччина) Вольфганг Шмаль, голова правління Запорізького заводу феросплавів Павло Кравченко, директор з охорони праці, промислової та техногенної безпеки ПАТ МК «Запоріжсталь» Ігор Черняк та інші. Вони відзначили важливість розширення співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, представників науки, бізнесу та громадськості в галузі охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів і побажали успішного налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва у галузі охорони довкілля.

Під час урочистої церемонії відкриття були підписані три меморандуми про співробітництво, у тому числі між Запорізьким національним університетом та Палатою інженерів Землі Саксонія-Анхальт (Німеччина). Меморандум підписали віце-президент Палати інженерів Землі Саксонія-Анхальт Клеменс Вестерман, перший проректор ЗНУ доктор юридичних наук Олександр Бондар та модератор секції «Енергоефективність та відновлювальна енергетика. Енергетичний потенціал соціуму та технологій» професор Володимир Волков.

В урочистому пленарному засіданні взяли участь проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук та голова Атестаційної комісії з питань професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем Сергій Ільїн.

Численну делегацію від Інженерного інституту ЗНУ очолили проректор з наукової роботи і технічної освіти Віктор Банах та директор Інженерного інституту Геннадій Коломоєць.

На «Еко Форумі-2019» експозиція Запорізького національного університету привернула увагу великої кількості відвідувачів різноманіттям представлених експонатів. Представники кафедри електронних систем Інженерного інституту (завідувач кафедри Тетяна Критська) доцент Дмитро Алексієвський, асистент Костянтин Туришев та завідувач лабораторією Олег Панков представили свою розробку озонатора для систем підготовки питної води в зоні надзвичайних ситуацій. Завідувач кафедри прикладної екології та охорони праці Інженерного інституту Геннадій Кожем’якін, доцент Каріна Бєлоконь, асистенти Інна Кутузова та Євгенія Манідіна представили напрями роботи своєї кафедри.

Не менший інтерес в учасників виставки викликала експозиція, підготовлена представниками біологічного факультету ЗНУ. Тут були представлені розробки провідних науковців ЗВО в галузі екології та природокористування. Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор Олександр Рильський, представники різних кафедр факультету презентували його досягнення й відповіли на численні запитання відвідувачів форуму.

Дуже зацікавила відвідувачів експозиція Зоологічного музею ЗНУ. Директор музею Олександр Коротя розповідав про представлені експонати та запрошував гостей завітати до музею.

Лабораторія енергозбереження та енергоефективності ЗНУ (завідувач лабораторії – Тетяна Черненко, фахівець – Станіслав Шолохов) продемонструвала інноваційні пристрої сучасних енергозберігаючих технологій і використання альтернативних джерел енергії, які використовуються у навчальному процесі та під час досліджень.

Урочисте відкриття відбулося, й попереду, 30-31 травня, – секційна робота, де беруть участь науковці ЗНУ. У секції «Енергоефективність та відновлювальна енергетика. Енергетичний потенціал соціуму та технологій», модератором якої є професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики факультету менеджменту ЗНУ Володимир Волков, виступають: професори Лідія Горошкова та Ігор Козін, доцент Анна Переверзєва, аспіранти Віктор Кутик, Роман та Іван Карбівничі, а також Марія Могульська, Оксана Петренко, Аліна Литвиненко. У секції «Новітні системи контролю та моніторингу стану навколишнього середовища» виступає кандидат економічних наук Костянтин Денисов. У заході вхяв участь і завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, професор Дамір Бікулов.

Варто відзначити, що під час «Еко Форуму» вручили Почесні грамоти виконавчого комітету Запорізької міської ради професору кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики факультету менеджменту ЗНУ Володимиру Волкову,  професору цієї ж кафедри Лідії Горошковій та студентам Запорізького національного університету.

Колектив університету вдячний усім його представникам – науковцям, співробітникам і студентам, які взяли участь у підготовці та роботі «Еко Форуму-2019».

 


Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2618179154878128

Інженерний інститут ЗНУ

 

Схожі новини