Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася конференція трудового колективу

У ЗНУ відбулася конференція трудового колективу

У ЗНУ відбулася  конференція трудового колективу
10.06.2019 11:53 Все Головні новини Факультети Університет Конференція трудового колективу Колективний договір Положення про студентське самоврядування звіт

Сьомого червня в Запорізькому національному університеті відбулася конференція трудового колективу під головуванням ректора Миколи Фролова. Під час заходу його учасники – представники ЗНУ, Інженерного інституту й 4 коледжів – заслухали доповіді Миколи Фролова й голови профспілкової організації Бориса Павловського про поточний стан виконання Колективного договору в 2019 році. Крім того, під час заходу розглянули й ухвалили зміни та доповнення до Колективного договору ЗНУ й до Положення про студентське самоврядування.

На заході були присутні 216 (із 250 можливих) делегатів трудового колективу, тож усі їхні рішення, ухвалені під час зібрання, вважаються легітимними.

До президії заходу увійшли перший проректор Олександр Бондар, голова первинної профспілкової організації ЗНУ Борис Павловський і голова студентської ради Інженерного інституту Максим Чернишов.

На початку заходу, відповідно до Положення про Конференцію трудового колективу, присутні одностайно обрали членів мандатної і лічильної комісії, а також секретаріату.

Ректор ЗНУ Микола Фролов привітав учасників і відзначив, що це день можна вважати історичним: уперше ця конференція проходить у новому складі після приєднання колективу Інженерного інституту (колишньої ЗДІА). Микола Олександрович відзначив, що це – нова сторінка в історії обох ЗВО. На сьогодні йде процес створення нового закладу вищої освіти європейського зразка. Він наголосив на значному потенціалі оновленого університету й зазначив, що створення на його базі модерного ЗВО на Півдні України стане важливою подією в житті країни.

Першим питанням порядку денного стала доповідь першого проректора Олександра Бондаря. Він прозвітував про обрання виборних представників до складу Вченої ради Запорізького національного університету. У своєму виступі Олександр Григорович зазначив, що формування нового складу Вченої ради ЗНУ та затвердження кандидатур відбувається згідно нового Статуту Запорізького національного університету, який нещодавно був затверджений Міністерством освіти і науки України. Тепер до Вченої ради мають входити 69 осіб – її склад дещо розширений за рахунок приєднання Інженерного інституту. Із них 32 особи обираються шляхом голосування, ще 7 представників від студентського самоврядування на сьогодні вже обрані самими студентами. Присутні одностайно затвердили список із 32 виборних членів Вченої ради.

Найважливішим пунктом засідання Конференції трудового колективу стала доповідь ректора Миколи Фролова про поточний стан виконання адміністрацією та профспілковим комітетом ЗВО колективного договору, укладеного на 2017-2020 рр.

На початку виступу він запевнив, що в ЗНУ створені гідні умови для науково-педагогічної діяльності. Зокрема, в університеті вчасно та в повному обсязі виплачується заробітна плата, відпускні, допомога на оздоровлення тощо. У ЗНУ підтримують динаміку зростання заробітної плати. Серед іншого, заробітна плата для науково-педагогічних працівників була підвищена на 21%. Для порівняння, у 2018 році середня зарплата штатного працівника 7037 грн, а в січні-травні 2019 р. – 7952 грн, мінімальна заробітна плата в 2018 р. становила 3723 грн, а в січні-травні 2019 р. – 4173 грн.

Крім того, у повному обсязі надаються виплати за вчене звання й науковий ступінь. Відбувається матеріальне заохочення за досягнення у науковій діяльності. У 2019 р. за перший квартал на заохочення науковців надали 124 тисячі грн (для 37 осіб). Із них – дві виплати за підвищення Індексу Гірша на 1 пункт, одна – за захист докторської дисертації, останні – за публікації у виданнях, які входять на науко метричних баз даних Scopus і Web of Science.

Так само своєчасно і в повному обсязі відбуваються стипендіальні виплати. У 2019 році звичайна стипендія для студентів становить від 1300 до 1660 грн на місяць, а за особливі успіхи в навчанні – 1892 (2416) грн, аспірантам 4824 грн, а докторантам 5913 -7391,25 грн/місяць.

Крім того, нещодавно ЗНУ і Національний університет «Запорізька політехніка» уклали із групою підприємств «Метінвест» Меморандум. У результаті Запорізький національний університет отримає 2 млн 750 тис грн на стипендіальні виплати, переважно для студентів технічних спеціальностей.

Серед головних пріоритетів ЗНУ – подальше поліпшення його фінансового стану, зокрема чимала увага приділяється розширенню переліку платних послуг, які можуть надавати заклади освіти. Одним із джерел зміцнення матеріально-технічної бази ЗВО є грантова діяльність, до якої все активніше долучаються факультети і структурні підрозділи.

Ще одним важливим наслідком об’єднання із ЗДІА (на сьогодні – Інженерний інститут) стало зростання наукового потенціалу кадрового складу. На сьогодні в ЗНУ та в Інженерному інституту ЗНУ освітній процес забезпечують 123 доктори наук, професори, 514 кандидатів наук, доценти, а всього штатних працівники – 1663 особи. Завдяки приєднанню Інженерного інституту, були відкриті 14 нових бакалаврських і 7 магістерських освітніх програм, до складу ЗНУ увійшло 4 нових факультети і 18 кафедр, аудиторний фонд 3 корпусів Інженерного інституту складає 153 аудиторії й лабораторії.

Крім того, до складу ЗНУ увійшли ще два нові коледжі – Запорізький металургійний і Запорізький гідроенергетичний. Микола Олександрович відзначив, що підприємства Запорізького регіону вважають перспективним співпрацю з цими закладами освіти з підготовки кваліфікованих фахівців.

Суттєво в цьому науковому році зросли наукові здобутки. Індекс Гірша досяг позначки 17. Із державного бюджету виділено 3751,3 тис грн на фінансування наукової діяльності (817 тис грн – Інженерному інституту), із коштів замовників – 600 тис грн. (257,2 тис грн – інженерному інституту). На сьогодні виконується 12 НДР за рахунок загального фонду бюджету України, 15 госпдоговорів за рахунок коштів замовника, 2 проекти за рахунок грантів.

Крім того, наприкінці доповіді ректор Микола Фролов наголосив, що влітку в університеті триватимуть масштабні ремонтні роботи. До 1 вересня майже у віх корпусах мають відкрити 17 оновлених аудиторій – відремонтованих, оснащених необхідним обладнанням: проекторами, комп’ютерами, екранами. До початку нового навчального року має завершитись ремонт у навчальному корпусі № 6, а також буде відремонтований 3 поверх навчального корпусу № 1. Триває поточний ремонт аудиторного фонду. Зокрема, відбувається заміна вікон на сучасні пластикові. На 2 поверсі комбінату громадського харчування «Тетянин день» буде створено коворкінг-центр для студентської ради ЗНУ тощо.

Після заслуховування доповіді відбулося її обговорення, у якому взяли участь доцент кафедри прикладної фізики та наноматеріалів Анатолій Недоля, проректор Геннадій Васильчук, декан економічного факультету Алла Череп та інші.

Голова первинної профспілкової організації Борис Павловський як співдоповідач ректора у своєму виступі відзначив, що в ЗНУ виконуються умови Колективного договору, зокрема в тих пунктах, де йдеться про своєчасну виплату заробітної платні, заохочення за наукові досягнення тощо.

Своєю чергою, він підкреслив, що за 5 місяців 2019 року первинна профспілкова організація виплатила матеріальної допомоги на суму 140 тис грн. Крім того, 22 дітей співробітників ЗНУ будуть цього літа оздоровлені в дитячих таборах за сприяння профспілки. На сьогодні вже продали 167 путівок для відпочинку й оздоровлення в СОТ «Славутич» в Кирилівці та на базі санаторію-профілакторію ЗНУ на о. Хортиця.

Доповідач прозвітував про екскурсії, які, завдяки профспілці, організовуються для викладачів і співробітників ЗНУ і половину коштів за які сплачується із профспілкового фонду. Йшлося і про квитки на вистави й кінофільми, які на пільгових умовах можуть купувати члени первинної профспілкової організації, тощо. Проект рішення після завершення доповіді був ухвалений майже одностайно (одна особа утрималась).

Начальник юридичного відділу Костянтин Борисов окреслив у своєму виступі низку змін і доповнень до Колективного договору, деякі з яких були зумовлені приєднанням Інженерного інституту. Йшлося, зокрема про режим роботи різних підрозділів, умови праці співробітників ЗВО тощо.

Після обговорення змін і доповнень до Колективного договору представниками ЗНУ та Інженерного інституту за них проголосували одностайно.

Перед присутніми виступив заступник голови студентської ради Костянтин Федосєєв, аби прозвітувати про необхідні зміни й доповнення до Положення про студентське самоврядування. Він відзначив, що 3 квітня 2019 року відбулася чергова конференція студентського колективу. Результатом її діяльності стала нова редакція Положення про студентське самоврядування. Зокрема, вони стосуються змін, пов’язаних зі структурою студентського самоврядування в ЗНУ та в Інженерному інституту. А також – внесення до цього документу інформації про місію студентського самоврядування та його основних цінностей. Вони були розроблені й утверджені студентами у грудні 2019 року.

Під час обговорення Микола Фролов звернувся до Максима Чернишова як до представника студентства Інженерного інституту. І той підтвердив, що він й інші студенти-активісти цього ЗВО щиро вдячні представникам ЗНУ за взаєморозуміння і збереження структури самоврядування. Присутні на заході одностайно проголосували за внесені зміни до Положення про студентське самоврядування.

Наприкінці Конференції трудового колективу Микола Олександрович анонсував деякі плани щодо подальшої діяльності університету й подякував усім учасникам заходу за плідну взаємодію.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини