Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели промо-захід із популяризації професії приватного виконавця

У ЗНУ провели промо-захід із популяризації професії приватного виконавця

У ЗНУ провели промо-захід із популяризації професії приватного виконавця
04.07.2019 17:00 Все Головні новини Факультети Юридичний Університет юридичний факультет промо-захід візит реформа судової системи

Третього липня до Запорізького національного університету завітала заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко. Вона взяла активну участь у промо-заході, що проходив на базі університету, «Професія приватного виконавця: доступ до професії та її переваги». Серед його учасників були представники адміністрації та юридичного факультету ЗНУ, співробітники Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області, приватні виконавці Запорізької області. А також – державні виконавці, місцеві правники, викладачі та студенти ЗВО.

Як зазначила на початку заходу Світлана Глущенко, метою її візиту є популяризація професії приватного виконавця. У 2016 році, у контексті судової реформи в Україні, особливого значення набула модернізація системи виконання примусових рішень шляхом впровадження інституту приватних виконавців. На сьогодні в Україні діють близько 260 приватних виконавців, із них у Запорізькій області – 4 особи. Світлана Володимирівна наголосила на необхідності інформування населення про можливості представників цієї професії.

Модератор заходу, начальник Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Сергій Васильцов і почесна гостя заходу, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко подякували ректору Запорізького національного університету Миколі Фролову та колективу ЗВО за дієву участь у вирішені важливих суспільних питань.

Своєю чергою, ректор Микола Фролов наголосив на важливості запровадження інституту приватних виконавців у контексті правової реформи. Він відзначив, що вже кілька років між Головним територіальним управлінням юстиції в Запорізькій області та ЗНУ діє договір про співпрацю. У його рамках восени 2019 р. на базі юридичного факультету відбудеться відкриття курсів із підготовки приватних виконавців і перепідготовки державних виконавців. На сьогодні правники Запоріжжя вже висловили зацікавлення в участі в роботі таких курсів. Крім того, Микола Олександрович побажав плідної роботи всім учасникам промо-заходу.

Начальник Управління державної виконавчої служби Головним територіальним управлінням юстиції в Запорізькій області Антон Проценко прозвітував про впровадження реформи примусового виконання рішень на обласному рівні.

На пропозицію Світлани Глущенко далі захід тривав у формі діалогу-дискусії, у якій взяли участь приватні виконавці виконавчого округу Запорізької області Олександр Сколибог, Дмитро Проценко й Кирило Хохлов. Вони розповіли про причини, які спонукали їх спробувати себе в новій професії, практику роботи приватного виконавця та проблемні питання доступу до цієї професії. Також вони відповіли присутнім на заході правників і держслужбовців на запитання, пов’язані з окремими аспектами своєї діяльності. Вони звернулися до Світлани Глущенко з пропозиціями щодо подальшого перебігу судової реформи.

Своєю чергою, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць розповіла про впровадження на базі Запорізького національного університету фахових курсів для осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця. Тетяна Олександрівна нагадала, що ідея створення таких курсів виникла під час попереднього візиту заступника Міністра юстиції України Світлани Глущенко до Запорізького національного університету. Вона висловила сподівання, що Світлана Володимирівна завітає восени до ЗНУ, аби побувати на курсах. А ще, Тетяна Коломоєць висунула пропозицію провести на базі юридичного факультету Студентську осінню школу судового впровадження. Це дозволить ще зі студентських лав почати підвищувати професійні компетентності студентів, які прагнуть у майбутньому зробити вибір на користь професії приватного виконавця.

Світлана Глущенко високо оцінила ідею створення такої школи. Вона попросила Сергія Васильцова й Тетяну Коломоєць спільно скласти план заходів із популяризації цієї професії та інформування населення щодо повноважень і можливостей приватних виконавців у контексті судової системи. Зокрема, йдеться про стягнення заборгованості з аліментів та із заробітної плати, співпрацю приватних виконавців із банківськими установами тощо. Вона подякувала викладачам юридичного факультету за ініціативність й активну громадську позицію.

Наприкінці заходу його учасникам побажали плідної роботи та наголосили на важливості інформування як правників, так і широких верств населення про особливості реформи судової системи.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини