Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент Інженерного інституту ЗНУ Юрій Бєлоконь – учасник успішних наукових грантових проектів

Доцент Інженерного інституту ЗНУ Юрій Бєлоконь – учасник успішних наукових грантових проектів

Доцент Інженерного інституту ЗНУ Юрій Бєлоконь – учасник успішних наукових грантових проектів
17.07.2019 16:10 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії факультет будівництва та цивільної інженерії кафедра обробки металів тиском кафедра прикладної екології та охорони праці наукова діяльність студентська наука

21 липня в Україні святкують День працівника металургійної і гірничодобувної промисловості. Для Запоріжжя – це особливе свято, бо найбільш потужні металургійні підприємства, розташовані саме в нашому місті. Ні для кого не секрет, що успіх металургійного, чи будь-якого іншого підприємства, залежить від кваліфікованих кадрів і нових наукових розробок, які дозволяють не лише підвищити рівень виробництва, а й полегшити не легку працю металургів.

Саме тому, на передодні свята, кореспондент газети «Верже» Світлана Трет’як зустрілась з людиною, яка не лише готує у Інженерному інституті Запорізького національного університету майбутнє покоління висококваліфікованих інженерів, а й активно бере участь у наукових розробках у галузі металургії. Це – доцент кафедри обробки металів тиском Юрій Бєлоконь. Своїми міркуваннями про сучасний стан технічної освіти взагалі, і металургії, зокрема, Юрій Олександрович поділився з читачами газети «Верже» (№27 (1348) від 11.07.19) у статті «Із працевлаштуванням випускників Інженерного інституту проблем не існує. А от молодій науці – потрібна підтримка…»

Те, що Світлана Третяк запросили поділитися своїми враженнями саме Юрія Олександровича, невипадково, бо, починаючи з 2016 року, Юрій Бєлоконь не лише бере активну участь у наукових конкурсах Міністерства освіти й науки, а й виграє їх. Так у 2016 році в МОНУ вперше оголосили конкурс на участь у наукових проектах молодих вчених (вік не старше 35-ти років). Команда під керівництвом Юрія Бєлоконя виграла гранат у розмірі 500 тисяч гривень на дослідження за темою: «Розробка інтерметалідних сплавів на основі алюмінідів титану для деталей газотурбінних двигунів та авіаційно-космічної техніки». За підсумками реалізації проекту, вже у 2018 році команду дослідників відзначили ще й грантом Президента України у розмірі 75 тис грн. За останні 5 років у Запоріжжі це – єдиний подібний випадок. У 2018 році серед переможців третього конкурсу знову була команда нашого інституту, але цього разу під керівництвом доцента кафедри прикладної екології та охорони праці Каріни Бєлоконь. Одним з найактивніших учасників проекту є Юрій Олександрович. Тема наукового дослідження, реалізація якого повинна відбутися до 2021 року, «Розробка інтерметалідних каталізаторів для знешкодження вуглецевмісних компонентів газових викидів в атмосферу».

Юрій Бєлоконь не обмежує свою наукову діяльність роботою над втіленням у життя грантових проектів. Він активно працює й над докторською дисертацією, за темою «Наукові й технологічні основи одержання інтерметалідних сплавів при термохімічному пресуванні».

Така активна наукова робота не заважає Юрію Олександровичу багато часу приділяти підготовці наступного покоління спеціалістів та молодих вчений. Серед студентів кафедри обробки металів тиском є дуже талановита молодь: стипендіати міського голови, і стипендіати Кабінету Міністрів України. Студентка Олена Батечко посіла ІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з обробки металів тиском, а студент Віктор Сабіров – ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт із матеріалознавства. Юрій Бєлоконь переконаний, що, незважаючи на проблеми, з якими зіштовхується технічна освіта, Інженерний інститут ЗНУ готує справжніх фахівців зі спеціальностей, які сьогодні дуже потрібні Україні, отже з працевлаштуванням випускників Інженерного інституту проблем не виникає.

Напередодні Дня металурга вітаємо всіх, хто пов’язав своє життя з цією непростою професією, і особливо викладачів Інженерного інституту ЗНУ, наших колег із Запорізького металургійного коледжу ЗНУ, випускників та студентів! Зі святом вас! Нехай успіх завжди буде поруч із вами, і у вашому житті все відбуватиметься навіть краще, ніж ви можете собі уявити! Здоров’я, щастя і миру!

 

Інженерний інститут

 

Дізнатися про подробиці інтерв’ю можна за покликанням: https://verge.zp.ua/2019/07/%D1%8E%D1%80%D0%B8%D0%B9-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%8C-%D1%81-%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BE%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D0%BC-%D0%B2/?fbclid=IwAR0sIgg3ZzDjXWtoyV4chCp28BWMoJpoqQKkG5kA4C7pShqyhx27n0Dw8RY

 

 

Схожі новини