Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося перше в новому навчальному році засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося перше в новому навчальному році засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося перше в новому навчальному році засідання Вченої ради
23.08.2019 13:36 Все Головні новини Університет Вчена рада засідання вступна кампанія-2019 освітній процес

Двадцять другого серпня під головуванням ректора Миколи Фролова провели перше в цьому навчальному році засідання Вченої ради. Під час заходу йшлося про підсумки вступної кампанії-2019 й про попередній аналіз її даних. Також учасники засідання окреслили стратегічні напрямки подальшого розвитку університету, оптимізації освітнього процесу.

На початку заходу його голова – ректор Микола Фролов – привітав учасників і наголосив на важливості теми, якій присвятили виступи доповідачі. Микола Олександрович також виконав почесну місію, вручивши декану філологічного факультету, професору Тамарі Хом’як орден «За розвиток запорізького краю» ІІІ ступеня від Запорізької обласної ради. Крім того, завідувачу кафедри економічної кібернетики, професору Наталі Максишко вручили Почесну грамоту Запорізької міської ради.
Головним питанням порядку денного стали «Підсумки вступної кампанії 2019 року та заходи щодо оптимізації освітнього процесу за результатами вступної кампанії 2019 року». Їх доповідачами виступили проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура та відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко.
У своїй доповіді Станіслав Валентинович навів статистичні дані щодо цьогорічної вступної кампанії станом на 21.08.2019 р. Зокрема, він відзначив, що Запорізька область за кількістю поданих вступниками заяв знаходиться на 8 місці серед регіонів України (усього 23 835 заяв, із них поданих на навчання за кошти держбюджету – 12 366). До ЗНУ на 1 курс бакалаврату на денну та заочну форми здобуття освіти цього року надійшло 9344 заяви (для порівняння, минулого року – 8089). До Інженерного інституту ЗНУ в 2019 р. подали 811 заяв (а в 2018 р. – 758). Отже, загалом на всі факультети і до Інженерного інституту цього року надійшло на 1 курс бакалаврату (денна та заочна форми) 10 155 заяв (що на 12,88% більше від попереднього показника за 2018 р. – 8847).
Кількість зарахованих на 1 курс бакалаврату вступників (на місця держбюджету й за кошти фізичних (юридичних) осіб на денну й заочну форми здобуття освіти) становить 1849 осіб. На 1 курс скороченого строку навчання і на 2-3 курс (на держбюджет і за кошти фізичних (юридичних) осіб на денну й заочну форми здобуття освіти) – 820 осіб. На магістратуру (на місця держбюджету й за кошти фізичних (юридичних) осіб на денну й заочну форми здобуття освіти)) – 1798 осіб. Отже, загальна кількість вступників за цими показниками становить 4467 осіб. Ще 115 осіб вступили до відокремлених підрозділів ЗНУ – Криворізького факультету й Економіко-гуманітарного факультету (м. Мелітополь). Окрім того, до коледжів ЗНУ вступило 830 осіб, із них – 318 до Економіко-правничого, 222 – до Гідроенергетичного, 195 – до Металургійного й 95 – до Торгового. Разом на всі факультети й до коледжів Запорізького національного університету станом на 21 серпня 2019 року вступили 5412 студентів.
Варто відзначити, що вступна кампанія-2019 ще не завершилася, зараз триває додатковий набір. Тож остаточні її підсумки – попереду. Своєю чергою, проректор Олександр Гура доповів про заходи щодо оптимізації освітнього процесу за результатами вступу-2019. Зокрема, у його виступі йшлося про формування мікрогруп, динаміку навантаження за результатами вступної кампанії, аналіз контингенту вступників на окремих кафедрах і факультетах, а також шляхи уникнення внутрішньої університетської конкуренції.
У проєкті рішення, ухваленого за результати доповіді та її обговорення учасниками Вченої ради, йдеться, зокрема про необхідність на засіданнях кафедр, вчених радах факультетів проаналізувати перспективність і доцільність подальшого впровадження освітніх програм і надати пропозиції щодо оптимізації/оновлення їх кількості для набору 2020 р. А також – внести зміни до «Положення про порядок розрахунку навчального навантаження й перелік основних видів методичної, наукової, організаційної роботи науково-педагогічних працівників Запорізького національного університету». Крім того, в цьому документі висувається пропозиція розглянути на вчених радах факультетів питання щодо реорганізації структурних підрозділів (кафедр) на окремих факультетах і про необхідність розглянути на вчених радах факультетів питання щодо початку інтеграції (об’єднання) факультетів (кафедр), що здійснюють підготовку фахівців за однаковими спеціальностями. Також необхідно привести нормативно-методичну документацію (навчальні плани, освітні програми) у відповідність до стандартів вищої освіти, зокрема у відповідність із Законом України «Про фахову передвищу освіту», Законом України «Про вищу освіту» (зі змінами), іншими нормативними документами МОН України «Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів у Запорізькому національному університеті».
В обговоренні та внесенні доповнень до проєкту рішення взяли участь ректор ЗНУ Микола Фролов і представники ЗНУ та Інженерного інституту. Зокрема, своїми пропозиціями з присутніми на заході поділилися: декан економічного факультету Алла Череп, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, професор історичного факультету Федір Турченко та інші. Усі їхні зауваження і доповнення знайшли відображення в кінцевому варіанті проєкту рішення.
Під час розгляду питання «Різне» виступила, зокрема керівник навчального відділу Людмила Нестеренко, яка прозвітувала про затвердження ліміту стипендіатів для студентів факультетів та Інженерного інституту ЗНУ, Економіко-правничого, Торгового, Запорізького гідроенергетичного та Запорізького металургійного коледжів за певною спеціальністю/напрямом підготовки на підставі конкурсного балу, здобутого під час вступу до університету. Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов представив список рекомендованих до друку монографій і збірників наукових праць, що його рекомендували до друку та поширення через мережу Internet. Відповідальний секретар відбіркової комісії до магістратури Марина Томченко, своєю чергою, прозвітувала про зарахування вступників ЗНУ спеціальності «Публічне управління та адміністрування», які були рекомендовані до зарахування на заочну форму навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб за ступенем «магістр» і виконали вимоги до зарахування. Крім того, учасники Вченої ради одностайно проголосували за присвоєння почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» завідувачу кафедри фізичної реабілітації, доктору біологічних наук, професору Надії Богдановській. На завершення засідання ректор ЗНУ Микола Фролов подякував присутнім за плідну працю і побажав продуктивного початку нового навчального року.

Таміла Тарасенко

Схожі новини