Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили інструменти впровадження в діяльність ЗВО академічної доброчесності

У ЗНУ обговорили інструменти впровадження в діяльність ЗВО академічної доброчесності

У ЗНУ обговорили інструменти впровадження в діяльність ЗВО академічної доброчесності
05.09.2019 15:50 Все Головні новини Університет візит академічна доброчесність відкритий онлайн-курс

Четвертого вересня ЗНУ відвідали президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, професор Варшавського університету Тарас Фініков і член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Артем Артюхов. На заході були присутні представники адміністрації університету – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, а також викладачі  різних факультетів.

За участю гостей відбувся семінар на тему «PROдоброчесність: інструменти впровадження в діяльність закладу вищої освіти». У його рамках фахівці презентували для науково-викладацької університетської спільноти масовий відкритий онлайн-курс «Академічна доброчесність: виклики, дії, успішні історії». А також сайт «Академічна доброчесність», який, за задумом авторів, має виступати популяризаторською та дискусійною платформою, відкритою для думок, новацій, прогресивних ідей.

Як повідомили розробники, поштовхом для створення такого ресурсу стали ті процеси, які на сьогодні відбуваються у системі національної вищої школи у зв’язку з її інтеграцією у світовий науковий та освітній простір. Отже, виникла необхідність створити масовий ресурс, актуальний, відкритий. Такий, що буде гнучко реагувати на реалізацію запитів і потреб освітянської та академічної спільноти. На думку його розробників, водночас із впровадженням успішних світових моделей в освіті ми сьогодні, на превеликий жаль, спостерігаємо такі негативні явища, як зниження освітніх стандартів і прояви академічної недоброчесності.

Тому виникла необхідність пошуку нових інструментів утвердження високоморальної атмосфери, нових стандартів, цінностей та інститутів на рівні окремих ЗВО, які прагнуть бути успішними. Уже невдовзі представники освітньої та наукової спільноти зможуть протестувати цей курс, адже  він незабаром з’явиться у відкритому безкоштовному доступі. У зв’язку із цим свої враження, думки, пропозиції користувачі зможуть обговорити на форумі, а ще – долучитися до творчих процесів з актуалізації курсу.

Під час презентації професор Тарас Фініков, передусім, підкреслив, що під час розробки курсу були використані найкращі моделі міжнародних і національних практик у галузі забезпечення стандартів академічної доброчесності. Він побудований таким чином, щоб моделювати систему відносин між усіма членами освітнього співтовариства, що спроможна забезпечити взаємоповагу, вільний обмін ідеями. А ще – професійне та особисте вдосконалення, покликаний запобігти проявам нечесності і несправедливості. Тобто створити у ЗВО систему відкритості й доброзичливості, у якій буде зручно себе почувати як освітянин, так і студент. Окрім цього, він формує механізми оцінювання й аналізу інформації, сприяє розвитку критичного, аналітичного та стратегічного мислення. Також курс стимулює допитливість та уяву, комунікативні здібності, ініціативність в роботі, особисту відповідальність, орієнтує на досягнення конкретних результатів. Його цільовою аудиторією можуть бути студенти, аспіранти, докторанти, викладачі, адміністрація ЗВО, інші категорії освітян і науковців, слухачі курсів підвищення управлінської та педагогічної кваліфікації.

Артем Артюхов розповів присутнім про структуру курсу і застосовані у його рамках навчальні методики. Також він презентував сайт, де вже незабаром розпочне функціонувати цей навчальний курс. Теоретичний блок складається із 3 модулів і 9 тем. Практичний містить кейси із завданнями, рольові ігри, корисні покликання, анкети й підсумкові завдання, есе. Головною його специфікою є відсутність системи оцінювання, а наприкінці навчального курсу на користувачів чекає сюрприз: буде оголошений результат щодо оцінки процентного рівня академічної доброчесності того, хто пройшов курс до кінця. Він не буде публічним, а залишиться відомим виключно для користувача, який зможе відповідно самостійно коригувати свій рівень академічної доброчесності.   

Гості також презентували «Навчальний посібник для студентів українських технікумів і коледжів з академічної доброчесності». Лаконічність, доступність викладу, наявність багатьох ілюстрацій роблять його, як, до речі, й увесь матеріал з теми, доступним для користувачів різних категорій, зокрема вікових.  

У рамках зустрічі представник НАЗЯВО Артем Артюхов зупинився на нових підходах щодо акредитації освітніх програм, що започатковуються агентством із вересня 2019 р. Проректор Юрій Каганов закцентував увагу присутніх на проведенні в університеті 10 вересня тренінгу з цих питань.

Ознайомитися з інформацією докладніше можна на сайті «Академічна доброчесність»: http://integrity.sumdu.edu.ua/new/  

 

Олена Хлистун


Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2806562162706492

 

 

 

 

Схожі новини