Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістранти факультету СПП повернулися із Іспанії із золотим дипломом і 1 місцем Міжнародного фестивалю театрального мистецтва «FITAG»

Магістранти факультету СПП повернулися із Іспанії із золотим дипломом і 1 місцем Міжнародного фестивалю театрального мистецтва «FITAG»

Магістранти факультету СПП повернулися із Іспанії із золотим дипломом і 1 місцем Міжнародного фестивалю  театрального мистецтва «FITAG»
05.09.2019 15:57 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність Факультет СПП кафедра акторської майстерності та дизайну Навчальний театр ЗНУ міжнародна діяльність хореографічні вистави

Студенти факультету соціальної педагогіки та психології («Сценічне мистецтво») представили на розсуд журі цього престижного іспанського фахового фестивалю – FITAG (Girona, Espana) хореографічну виставу «Підступність та кохання» за мотивами однойменної п’єси Фрідріха Шиллера (хореограф-постановник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ Юлана Гончаренко).

Власне фестиваль в Іспанії (Жирона) провели вже в 19 раз. До речі, наші викладачі й студенти надсилали свою заявку на цей престижний захід кілька разів. Аж ось лише 4 спроба завершилася схваленням організаторів і запрошенням артистів взяти участь у фінальних урочистостях і показати виставу іспанській публіці. Загалом на фестиваль надійшло близько 200 запитів із усіх куточків світу. Та лише сім кращих творчих колективів стали переможцями. Серед них – творча група ЗНУ із факультету СПП (директор Навчального театру ЗНУ – викладач кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ Дмитро Бабчук). Супроводжували артистів два викладачі кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ – Юлана Гончаренко та Костянтин Кузьмін. А до складу акторської команди увійшли: Юлія Прилуцька (Луїза), Юрій Тітов (Фердинанд), Єлизавета Педак (Леді Мільфорд), Костянтин Кузьмін (Президент), Андрій Касьянов (Вурм, секретар президента), Максим Моісєєнко (Батько Луїзи), Анна Ткач (Мати Луїзи). У виставі також беруть участь студенти: Катерина Якимець, Владислав Ситник, Михайло Озеров, Карина Оленець. Всі вони цьогоріч закінчили бакалаврат факультету СПП, а з нового навчального року навчатимуться в магістратурі нашого закладу вищої освіти. Крім України, також на заході презентували свої творчі здобутки представники Італії, Румунії, Ізраїлю, країн Південної Америки: Бразилія, Колумбія, Аргентина тощо.

За словами декана факультету СПП Ольги Пономаренко, напередодні студентів запрошували виступити з цією ж виставою в Бельгійському королівському університеті в Льєжі. Там проходив 36 міжнародний студентський фестиваль «Театральні зустрічі», який щорічно збирає таланти з усього світу в Льєжі (Бельгія) – в Королівському університеті. А 2017 року саме представники факультету СПП отримали Диплом першого ступеня Фестивалю в турецькій Бурсі. Тож низка подібних перемог свідчить про неабиякий рівень майстерності молоді та їхніх творчих наставників.

Як відзначила завідувач кафедри акторської майстерності, професор Галина Локарєва, вічна драма протистоянь батьків і дітей, грошей та кохання – це вже п’ята вистава із традиційної естафети хореографічних спектаклів, започаткованої в 2012 році. Тоді вона стартувала як складання хореографічного іспиту у вигляді цільної постановки. Відтак, пластичне рішення «Підступності і кохання» вкотре підкорило глядачів уже в світовому масштабі. До речі, дію із XVIII століття за задумом творців проєкту перенесли на рівень сучасності.

Важко описати словами, наскільки емоційно та вдячно зустріла творчий доробок студентів СПП фестивальна публіка. За програмою планувався лише один виступ артистів. Але організатори вмовили акторів тричі на різних локаціях представити спектакль учасникам і гостям фестивалю. І всюди зал зустрічав митців бурхливими оваціями, кілька разів викликав на сцену, щоб вкотре подякувати артистам квітами, щирими емоціями та оваціями. Більше того, їх потім не менш тепло зустрічали і на інших творчих майданчиках фестивалю і навіть в кав’ярнях та на вуличках Жирони.

Хореограф-постановник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ Юлана Гончаренко розповіла: «Нас приймали дуже тепло! Навіть від членів журі звучали компліменти, що ми – кращий колектив фестивалю за всі його 19 років проведення. Пригадую, що спершу, на першому етапі відбору, ми надсилали членам журі лише 2-хвилинний ролик вистави та кілька фото. На другому етапі – вже повну відеоверсію вистави. І нарешті – отримали запрошення від організаторів заходу. Члени журі відібрали лише 7 колективів із театральних ЗВО світів. І те, що ми опинилися серед них – неабияке досягнення нашого Навчального театру ЗНУ. Під час фестивалю на артистів також чекало чимало фахових майстер-класів із акторської майстерності, численні екскурсії Жироною та Барселоною і навіть зустріч із Міністром культури Каталонії. Крім того, ми неодноразово спілкувалися із місцевими журналістами, давали інтерв’ю тощо. Цей театрально-фестивальний марафон тривав із 26 серпня до 3 вересня 2019 року. Духом Фітагу прийнято вважати дух спілкування. Наприклад, Румунія привезла проєкт «Сім життів без вас». Це жестова робота, яку організували як подорож двох неіснуючих душ, що ілюструє «Повноту через любов».

Нагадаємо, що магістранти ЗНУ розкривали сюжет «Підступності та кохання» без єдиного слова, одними лише рухами. Він розповідає непросту історію кохання звичайної дівчини Луїзи та Фердинанда – сина президента великої кампанії. Бажаючи лише одного – бути разом, закохані натомість отримують символічну стіну підступності з боку своїх батьків. У погоні за грошима, голови обох сімей укладають шлюбні контракти, за умовами котрих їхні діти ніколи не зможуть бути разом, але принесуть своїм рідним прибуток. Проте їхнє кохання витримало підступність і всі випробування, що підкинуло життя. Луїза і Фердинанд знайшли своє щастя. Усі почуття студенти на сцені, повністю втілившись у свої образи, донесли до глядачів якнайпрофесійніше. Свій внесок, без сумніву, зробив ідеально підібраний музичний супровід.

Варто відзначити, що дія спектаклю відбувається в Німеччині. Все починається із чудового сонячного дня. На прогулянку в парк виходять батьки з дітьми, закохані пари, дружня компанія, молода та юна дівчина Луїза, яка захоплено читає книгу. З’являється Фердинанд. За ними стежить та знімає сцену на мобільний телефон секретар президента холдингової компанії Вурм, який також кохає Луїзу (секретар Вурм із батьком Луїзи уклали договір про шлюб, навіть відбулися заручини, на яких дівчині подаровали каблучку. Дочка благає батька не віддавати її заміж за некоханого, але той не розглядає іншої кандидатури). Вурм, охоплений ревнощами, розповідає батькові Луїзи про її побачення з сином президента. Батько розлючений, бо розуміє, що контракт може бути розірваний, а велику суму грошей отриману від секретаря, необхідно повернути. Луїза приводить Фердинанда у свій будинок, сподіваючись, що батько дізнавшись про її справжнє кохання відмовиться від своїх намірів. Але той непохитний і просить Фердинанда залишити їх дім, пояснюючи, що ці стосунки приречені, його дочку ніколи не прийме «вищій світ». Фердинанд запевняє батька, що палко кохає Луїзу. Тоді батько говорить, що його донька заручена з секретарем президента, і показує подаровану обручку. Наполягаючи на своєму коханні, Луїза знімає ланцюжок з каблучкою й кидає батькові. Фердинанд вірить коханій, але, щоб не загострювати ситуацію, полишає її будинок й обіцяє повернутися. Залишившись удвох із батьком, дівчина слізно благає не віддавати її заміж за некоханого чоловіка. Але, незважаючи на те, що мати підтримує дочку, батько залишається таки непохитним. Розчарована Луїза біжить за коханим. Біля виходу вона зустрічає Вурма й віддає йому каблучку. Вурм не погоджується з таким рішенням Луїзи, яку нібито кохає й також вважає гарною парою для себе, тому йде до її батька, щоб прояснити ситуацію. Батько вкотре переконує Вурма, що все зробить так, як треба. Навіть мати, яка підтримує дочку, не завадить їхньому шлюбу. Бажаючи лише одного – бути разом, закохані натикаються на стіну підступності від своїх батьків.

Тим часом в офісі великої холдингової компанії, президентом якої є батько Фердинанда, відбувається підготовка важливих документів. Цим процесом керує Мільфорд – дочка власника найбільшої корпорації в країні. Її батько й батько Фердинанда розуміють, що якщо їхні діти одружаться, то фінансовий стан обох компаній покращиться. Вурм, переслідуючи свої цілі, повідомляє президентові, що його син компрометує їх сім’ю, тобто закоханий і зустрічається з дівчиною, яка їм не є рівною. Батько Фердинанда вирішує в терміновому порядку укласти шлюбний контракт між Мільфорд і своїм сином. Він домагається позитивної відповіді від дівчини, що знає собі ціну. Йому залишається лише узгодити питання з Луїзою. Також батько Фердинанда дізнається, що сім’я музиканта зазнає фінансових труднощі: під заставу квартири вони взяли кредит. Президент пропонує батькові Луїзи гроші, щоб його дочка відмовилася від Фердинанда. Батько Луїзи хоче прийняти вигідну пропозицію, але мати залишається вірною своїм переконанням і стає на сторону дочки. Протест матері призводить до арешту обох батьків за борги перед банком. Президент наказує секретарю вирішити проблему з Луїзою. Вурм і Луїза залишаються удвох. Секретар вимагає, щоб дівчина написала Фердинанду листа, у якому відрікається від своїх почуттів до нього. Луїза розуміє, що їй потрібно допомогти батькам повернути майно. Вурм досягає своєї мети і йде з листом, який на його вимогу написала схвильована дівчина. Ситуація, що склалася приносить Луїзі нескінченні страждання, але в той же час дає можливість визволити батьків. Мати прибігає до дочки дізнатися, що сталося під час їхньої відсутності. З’ясувавши причину страждань Луїзи, вона радить їй написати іншого листа, де розкриється вся правда про її справжні щирі почуття світлої любові, яка здатна перемогти будь-яку підступність. Луїза дослуховується поради. Мати вирішує сама віднести другий лист й вручити його Фердинанду.

У будинку президента відбувається світський прийом, на якому Фердинанду повідомляють про його весілля з Мільфорд. Парубок проти цього шлюбу, тоді Вурм показує йому лист від Луїзи, який було написано нею під тиском і загрозами. Фердинанд глибоко розчарований зрадою коханої й змушений змінити свою думки. У цей час біля будинку з’являється мати Луїзи з другим листом, що спростовує перший. Прочитавши його, Фердинанд відчуває злість й образу на батька, який заради примноження капіталів знехтував почуттями власного сина. Він розриває шлюбний контракт із Мільфорд і залишає будинок батька. Вурм намагається його зупинити, зав’язується бійка, але Фердинанд непохитний, він поспішає до коханої. Луїза впевнена, що зробила все правильно. Вона вже не сподівається на життя з Фердинандом, зате відчуває легкість на душі від того, що розкрила коханому всю правду, і її совість є чистою. Фердинанд приходить до Луїзи, але не застає її. Розчарований, він думає, що втратив свою кохану. Однак одна мить, коли їх погляди зустрічаються, - змінює і вирішує все. Їхнє кохання витримало підступність і пересуди вищого суспільства, яке понад усе цінує матеріальні блага. Луїза і Фердинанд знайшли найбільше щастя – один одного й бажають кричати про це на весь світ!

Насамкінець доречно нагадати, що творчі проєкти Навчального театру ЗНУ незабаром продовжаться ще одним важливим досягненням – а саме участю у Всеукраїнському фестивалі театрів-лабораторій "VIEfest", що проходить за підтримки Українського культурного фонду й співорганізатором якого є факультет соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету. Зокрема, наш Навчальний театр ЗНУ представить на фестивалі виставу «Лісова пісня». До фейсбук-події заходу можна приєднатися за покликанням:

https://www.facebook.com/events/691318354719941/

 

Марія Канцелярист


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2805028859526489

 

Схожі новини