Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет допомагає військовослужбовцям адаптуватися до мирного життя

Дванадцятого вересня 2019 року в Інженерному інституті Запорізького національного університету в рамках проєкту «Україна-Норвегія» відбулася урочиста церемонія відкриття курсів. Мета проєкту – професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їхніх родин на цивільні спеціальності, які сьогодні дуже затребувані в Україні. Саме тому майбутнім слухачам було запропоновано отримати освіту за перспективною спеціальністю «IT-технології в галузі дизайну».

В урочистому відкритті курсів взяли участь військовий комісар Запорізького обласного військового комісаріату, полковник Владислав Хобот, старший офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв’язку з громадськістю майор В’ячеслав Чумак, голова Координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін, голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко та його заступник Анастасія Коноваленко. А також проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах і керівник Центру післядипломної освіти Іван Каріка.

Відкриваючи церемонію, проректор Віктор Банах привітав присутніх й зазначив, що цей проєкт – дуже важливий для університету, бо ми завжди будемо в великому боргу перед тими, хто нас захищає. Найголовніша наша функція – знайти справу, яка б могла зацікавити людину, що повернулася з бойових дій, і була б корисною для нашої країни. Після завершення навчання кожен із випускників курсів отримає сертифікати: про підвищення кваліфікації від Запорізького національного університету, від Королівства Норвегії, а також – від Міжнародного фонду соціальної адаптації військовослужбовців. Тож випускники курсів зможуть знайти роботу, отримати кращу посаду. Закликаючи сумлінно ставитися до навчання, Віктор Аркадійович розповів присутнім, що викладати в них будуть не лише науковці Інженерного інституту ЗНУ, а й Норвегії. І навіть після завершення курсів Королівство Норвегії ще півроку спостерігатиме за тим, чи вдалося випускникам влаштуватися на роботу, отримати кращу посаду чи зайнятися власною справою? Наприкінці виступу Віктор Банах побажав слухачам відчути справжнє задоволення від спілкування з викладачами, а також отримати знання, які стануть їм у нагоді в подальшому житті.

Звертаючись до присутніх, В’ячеслав Чумак зазначив, що, ставши слухачами курсів, вони зробили визначний крок у своєму житті. Усе найкраще починається з першого кроку, і тепер соціальна адаптація колишніх військових потребує такої ж наполегливості й мужності, із якою вони виконували завдання на захисті Батьківщини. Дуже добре, що сьогодні учасники проєкту не самі, поруч з ними члени їхніх родин, які допоможуть влитися в мирне життя.

Привітавши слухачів із початком занять, Анастасія Коноваленко зазначила, що як дочка офіцера вона з власного досвіду знає, що відчувають члени родин, коли військові залишають службу й починають адаптуватися до мирного життя. Саме тому громадська організація «Лідер» займається допомогою тим, хто вирішив пов’язати своє подальше життя з цивільною професією. Анастасія Сергіївна подякувала Норвезькій стороні за допомогу, а слухачам побажала з успіхом завершити навчання та нагадала, що крім практичних знань всі учасники курсів отримуватимуть й психологічну допомогу. Наприкінці виступу Анастасія Коноваленко запросила всіх слухачів курсів, які бажають відкрити власну справу, взяти участь у двох найближчих конкурсах стартапів.

Дмитро Сухінін, який вперше взяв участь у відкритті подібних курсів у ЗНУ, привітав колишніх військових та членів їхніх родин із початком навчання й зазначив, що сам отримав економічну освіту в цьому ЗВО. Їм дуже пощастило навчатися в Інженерному інституті, бо тут гарні викладачі, дуже цікаво, й вони ніколи не пошкодують, що завітали сюди. Дмитро Валентинович зазначив, що саме тут була відкрита перша Національна козацька історична бібліотека, і запросив відвідати її. На завершення промови Дмитро Сухінін подякував присутнім за героїчну службу й виказав впевненість, що, завершивши навчання на курсах, вони прийдуть сюди знову за новими знаннями.

Урочистості завершилися й попереду у слухачів курсів кропітка, наполеглива праця, яка неодмінно принесе нові цікаві й корисні знання, що допоможуть втілити в життя їх мрії й сподівання.

Інженерний інститут