Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося установче засідання науково-технічної ради

У ЗНУ відбулося установче засідання науково-технічної ради

У ЗНУ відбулося установче засідання науково-технічної ради
23.09.2019 12:57 Все Головні новини Науково-технічна рада ЗНУ засідання Положення про науково-технічну раду ЗНУ міжнародна співпраця закордонне стажування

Минулого тижня відбулося перше в поточному навчальному році засідання науково-технічної ради ЗНУ під головуванням проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. Під час зібрання серед основних питань порядку денного присутні затвердили новий склад НТР та пов’язані із цим зміни до Положення про науково-технічну раду Запорізького національного університету, а також план роботи на 2019-2020 навчальний рік.

У першому пункті порядку денного, який висвітлив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, йшлося про виведення зі складу науково-технічної ради університету у зв’язку із поточними змінами кількох його членів. Враховуючи це, а також необхідність збільшення кількості представників структурних підрозділів університету в НТР – у зв’язку із приєднанням Інженерного інституту ЗНУ – постала необхідність щодо внесення змін до Положення про науково-технічну раду університету. Адже в старому складі були представлені 50 її учасників. Наразі питання щодо розширення складу та остаточної кількості членів НТР будуть розглянуті на конференції трудового колективу ЗНУ. Присутнім на засіданні був також представлений проєкт плану роботи НТР на 2019-2020 навчальний рік, який остаточно затвердили під час голосування.

Окрім цього, Геннадій Васильчук розповів про результати цьогорічної підсумкової атестації аспірантів та докторантів ЗНУ. Вдало пройшли її 320 аспірантів, а також 15 докторантів. З різних причин не були атестовані 5 слухачів аспірантури. Загалом, відзначено активність роботи та актуальність досліджуваних тем представників інженерного інституту ЗНУ, математичного, біологічного факультетів, ФСУ, ФІФ. Проректор також нагадав керівникам структурних підрозділів, що вже з 23 вересня розпочинається пора іспитів під час осіннього вступу до  аспірантури/докторантури, де цьогоріч передбачено 64 місця для аспірантів та 4 – для докторантів. Вже надійшло 28 заяв від претендентів на навчання в аспірантурі, які прагнуть навчатися на умовах контракту. Голова зібрання також наголосив на тому, що незважаючи на той факт, що слухачі аспірантури/докторантури виявляють гарні показники успішності, є причини ретельніше контролювати на рівні факультетів і кафедр увесь процес – від вступу, вибору тем до захисту наукових робіт.

Після розгляду основних установочних питань роботи НТР, учасники зібрання заслухали звіти наукових керівників про виконання держбюджетних науково-дослідних робіт. Про виконання колективом юридичного факультету НДР 4/17 «Забезпечення ефективності та результативності реалізації  положень Закону України "Про запобігання корупції": науково-методичне обґрунтування» (науковий керівник: доцент Олексій Макаренков) доповіла декан, професор Тетяна Коломоєць. Результати НДР 8-1Д/17 «Формування теплофізичних властивостей елементів конструкції теплового захисту енергетичного обладнання шляхом створення прогнозованих структур для різних областей промисловості України» представив науковий керівник, доцент кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Інженерного інституту ЗНУ Андрій Чейлитко.

Під час першої доповіді було зазначено, що НДР «Забезпечення ефективності та результативності реалізації положень Закону України "Про запобігання корупції": науково-методичне обґрунтування» є однією з перших держбюджетних тем ЗНУ в гуманітарній галузі. Ця робота тривала 2 роки і оцінюється як універсальна теоретична основа для профільного антикорупційного закону України, де актуалізовано проблеми інституціоналізації публічно-правових відносин у галузі протидії корупції на основі досвіду країн Східної та Західної традицій права, а також тут запропоновано варіанти їхнього вирішення. Результати роботи впроваджуються у виробництво, на рівні правничих організацій та установ, а також у освітній процес – ЗНУ та інших ЗВО, у числі яких – Дніпровський гуманітарний університет, Університету митної справи та фінансів, Запорізький центр перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій та інші. У рамках теми виконуються дисертації, дипломні, курсові роботи, курси лекцій, спецкурси, публікації, участь у конференціях тощо. Основними досягненнями роботи наукового колективу є такі: створено концепцію для розробки курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та інших духовно-культурних основ протидії корупції», коментар 1-й і 2-й томи (практична і науково-теоретична основа Закону України «Про запобігання корупції»), 5 монографій, 25 статей у фахових виданнях України та закордонних, які входять до наукометричних баз даних Index Copernicus, Web of Science, отримано свідоцтво про реєстрацію права на об’єкт інтелектуальної власності (монографія).

Про виконання теми «Формування теплофізичних властивостей елементів конструкції теплового захисту енергетичного обладнання шляхом створення прогнозованих структур для різних областей промисловості України» (01.10.2017-30.09.2019) розповів її науковий керівник, доцент кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Інженерного інституту ЗНУ Андрій Чейлитко. Науково-технічна розробка надає можливість визначати зниження питомих витрат у виробництві та використанні енергопродуктів за рахунок раціонального їх споживання, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання, раціоналізації структури виробництва і зниження питомої ваги енергоємних технологій згідно енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Розробниками отримано новий клас теплоізоляційних матеріалів, які є затребуваними сьогодні в Україні через меншу енергоємність та матеріаломісткість. Результати науково-дослідної роботи впроваджено в навчальний процес при викладанні дисциплін: «Опалення, вентиляція та кондиціонування», «Тепломасообмін», «Нормування в енергетиці», «Теплові мережі», «Джерела постачання промислових підприємств», «Математичне моделювання та оптимізація процесів тепломасообміну», «Математичне моделювання в системах ТГП», «Опалення спеціального призначення», «Проектування та оптимізація систем теплопостачання». В продовж 2018-2019 навчального року представниками науково-дослідного колективу були також створені 5 монографій, навчально-методичний посібник, статті, тези доповідей. Розроблені нові теплоізоляційні матеріали, впроваджені у виробничий процес на підприємствах і організаціях України, зокрема ВАТ «Мотор Січ».

Доповідачі відповіли на запитання присутніх, після чого членами НТР були затверджені представлені ними звіти.
Окрім цього, присутнім були надані результати міжнародної співпраці та стажування за кордоном представників ЗНУ. Так, професор кафедри обробки металів тиском Інженерного інституту ЗНУ Олександр Явтушенко доповів про перебування делегації фахівців їхньої кафедри на підприємствах і в установах Китайської Народної Республіки. Під час робочої поїздки представники української делегації відвідали ряд металургійних підприємств та поспілкувалися із їхнім керівництвом, представниками адміністративних структур провінції Шайдунь, де розташовані підприємства, а також здійснили екскурсійні подорожі та оглянули історичні пам’ятки. Результатом цих зустічей стали обмін досвідом, обговорення питань щодо напрямів взаємовигідної співпраці та підписання робочої угоди.Докладніше про візит дивіться тут:

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=48261&lang=ukr&news_code=nova-storinka48261-ukr

Цього ж дня звітували про стажування за кордоном у рамках програми з підвищення кваліфікації, яка пропонує інноваційні методи та технології викладання у вищій школі в умовах глобалізації освітнього простору, доцент кафедри соціальної педагогіки, кандидат педагогічних наук Марія Гладиш і викладач кафедри соціальної педагогіки факультету СПП Ганна Чорна. Міжнародні курси проходили на базі Варненьського університету менеджменту (Варна, Республіка Болгарія):

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=48474&lang=ukr&news_code=vikladachi-fakultetu-spp-povernulisya-z-mizhnarodnogo-stazhuvannya-v-bolgariyi

У розділі «Різне» члени НТР розглянули і затвердили питання стосовно друку наукових видань ЗНУ, зміни у складі редакційної колегії, затвердили та уточнили теми кандидатських дисертацій, а також щодо наукових керівників тем тощо.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

Схожі новини