Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі інженерного інституту взяли участь у Всеукраїнському форумі Фонду енергоефективності

18 вересня співробітники інженерного інституту Запорізького національного університету взяли участь у І Всеукраїнському форумі Фонду енергоефективності в м. Київ. Цей форум став відкритим майданчиком для обговорення питань енергоефективності в Україні. Це можливість дізнатися про програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» та про умови отримання грантів від Фонду енергоефективності.

Форум об'єднав учасників з усієї України: мерів міст, голів обласних та районних адміністрацій, обласних територіальних громад, а також об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та енергоаудиторів. Спікерами на заході стали міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак, голова представництва Європейського союзу в Україні Матті Маасікас, директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну й багато інших фахівців у галузі енергоефективності.

Запрошеними на форум були й представники інженерного інституту ЗНУ доценти Андрій Чейлитко й Сергій Ільїн. Вони взяли участь в обговорені питань, пов’язаних з імплементацією програми енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Під час форуму було проведено три дискусійні панелі щодо юридичних, правових та технічних аспектів програми. Активно обговорювалися питання, пов’язані з грантами програми та витратами, які грант відшкодовує; з ОСББ як ключовим клієнтом для енергомодернізації житлового фонду країни. Привернуло неабияку увагу й питання, пов’язане з необхідністю проведення енергоаудиту, а також вимоги до енергетичного аудиту та сертифікату енергетичної ефективності.

Сьогодні питаннями енергоефективності активно займаються у Запорізькому національному університеті. Багато уваги приділяється проблемам підвищення енергоефективності бюджетного й житлового секторів Запоріжжя. На базі університету діє лабораторія енергоефективних технологій (завідувач лабораторією Тетяна Черненко), сучасне обладнання якої дозволяє готувати фахівців з енергоефективності. Активно працює й атестаційна комісія для осіб, які планують брати участь в сертифікації енергетичної ефективності будівель, головою якої є доцент Сергій Ільїн.

Інженерний інститут