Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Першокурсники зустрілися з представниками адміністрації й студради ЗНУ

Першокурсники зустрілися з представниками адміністрації й студради ЗНУ

Двадцять четвертого вересня відбулася зустріч представників ректорату й студентського активу з першокурсниками історичного та юридичного факультетів. Під час заходу студенти 1 курсу мали можливість поставити запитання щодо освітнього процесу й можливостей, які перед ними відкриває навчання в ЗНУ, проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександру Гурі, проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку, в.о. директора центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варварі Петросовій, голові студентської ради Марії Пересипко й студентському координатору проєкту сприяння академічній доброчесності Анастасії Долгополовій.

На початку заходу голова студради ЗНУ Марія Пересипко привітала присутніх першокурсників і наголосила на важливості заходу. Вона відзначила, що представники студактиву стали організаторами зустрічі, яка допоможе студентам першого курсу швидше адаптуватись до освітнього процесу в університеті.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура закликав майбутніх правників й істориків ознайомитися з нормативною документацією, яка визначає організацію освітнього процесу в університеті. Усі необхідні документи розміщені у відкритому доступі на сайті ЗНУ за покликанням: https://www.znu.edu.ua/3641.ukr.html

Також він запевнив студентів, що з усіх важливих для них питань, пов’язаних із навчання у закладі вищої освіти, вони можуть звертатися до студради факультету чи університету, або завітати до його кабінету: начальний корпус №1, ауд. 43. Олександр Іванович розповів присутнім про особливості роботи з електронною системою Мoodle, необхідність своєчасно обрати 25% навчальних дисциплін, які надаються студентам на вибір, механізми складання рейтингу студентів, які претендують на отримання стипендій, тощо.

Крім того, проректор детально відповів на питання першокурсників. Їх цікавило, як працює система накопичення балів, алгоритм дії при виникненні конфлікту з викладачем, формування розкладу занять, терміни отримання студентських квитків і залікових книжок, можливість у майбутньому переведення тих, хто навчається за кошти юридичних чи фізичних осіб, на місця держзамовлення тощо.

Своєю чергою, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук розповів студентам, що він курирує такі напрямки діяльності, як наукові дослідження, міжнародні зв’язки, підготовку науково-педагогічних кадрів, а також – зв'язок адміністрації зі студентським активом. Він закликав молодь скористатися можливостями, які відкривають перед ними численні наукові заходи, що проводяться в ЗНУ, а також – престижні програми міжнародного академічного обміну, серед учасників яких – чимало студентів і викладачів ЗНУ. Геннадій Миколайович також запросив при виникненні питань звертатися до нього за адресою: навчальний корпус № 1, кімната 26.

Заступник голови студентської ради ЗНУ Костянтин Федосєєв закликав першокурсників бути активними й приєднуватися до самоврядування. Він нагадав, що першокурсників чекають у студраді (навчальний корпус № 4, ауд. 210).

Про ще один важливий аспект успішного здобуття вищої освіти і початку побудови кар’єри розповіла в. о. директора центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова. Вона наголосила на необхідності добре володіти іноземними мовами та запросила всіх охочих скористатися можливостями, які надають мовні курси. Зокрема, Варвара Петрівна підкреслила, що за адресою: навчальний корпус № 2, ауд. 108 можна більше дізнатися про умови навчання на різноманітних курсах, а також пройти безкоштовне тестування на рівень володіння іноземною мовою.

Наприкінці заходу студентський координатор проєкту сприяння академічної доброчесності Анастасія Долгополова розповіла присутнім про Кодекс академічної доброчесності, який регламентує навчання у ЗНУ. Також вона зупинилася під час виступу на понятті плагіату, необхідності його уникати при навчанні та занятті науковою та важливості чесно здобувати знання під час навчання в ЗВО.

Першокурсникам побажали швидкої й вдалої адаптації до освітнього процесу й незабутніх чудових років навчання в Запорізькому національному університеті.

Таміла Тарасенко