Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ приєдналися до благодійної акції «Хоч крапля крові»

Представники ЗНУ приєдналися до благодійної акції «Хоч крапля крові»

26.09.2019 16:09 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики

Двадцять шостого вересня небайдужі студенти Запорізького національного університету відвідали Запорізький обласний центр переливання крові. Соціальний сектор студради факультету журналістики влаштував благодійну акцію «Хоч крапля крові» і поширив інформацію по університету та за його межами. Кожна небайдужа людина, яка досягла 18 років, мала змогу взяти участь у актуальній акції і допомогти хворим. Зауважимо, щороку донорство рятує мільйони життів у всьому світі. Кожен третій мешканець Землі хоч раз в житті потребує переливання крові. Головною місією і цінністю донорства є порятунок людських життів, але людям, які добровільно і безоплатно здають кров та її компоненти, не завадить дізнатися про переваги, які вони отримують для себе. Наприклад, йдеться про профілактику серцево-судинних захворювань та інсультів.

«Здоровій людині не зашкодить регулярна здача крові. Коли кров вилучається, організм негайно починає заповнювати втрату. Нові клітини виробляються кістковим мозком протягом 48 годин після пожертвування, а всі еритроцити, які донор втратив, повністю замінюються протягом одного-двох місяців», - повідомили в Запорізькому обласному центрі переливання крові. Регулярне донорство крові також є профілактикою раку. Здача крові – це також схуднення без зусиль: пожертвування крові на регулярній основі також може поліпшити фізичну форму. Так, втрачаючи 450 мл крові, донор спалює 650 кілокалорій. Додаткова інформація для тих хто наважився на це благодійне діло: чоловіки можуть здавати кров не частіше 5 разів на рік, а жінки – не частіше 4-х. Інтервал між двома кровоздачами повинен бути не менше 60 днів.

Підготувала першокурсниця факультету журналістики Оксана Савоста