Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся міжнародний семінар, де обговорили викладання американського варіанту англійської за участю аташе Тімоті Коллінза

У ЗНУ відбувся міжнародний семінар, де обговорили викладання американського варіанту англійської за участю аташе Тімоті Коллінза

У ЗНУ відбувся міжнародний семінар, де обговорили викладання американського варіанту англійської за участю аташе Тімоті Коллінза
07.10.2019 15:48 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології Факультет іноземної філології факультет журналістики міжнародний семінар міжнародна діяльність проєктна діяльність

Наприкінці минулого тижня в ЗНУ відбувся міжнародний семінар «Аmerican English and Аmerican Studies», який організували та провели представники двох факультетів – іноземної філології та журналістики – за участю іноземних гостей. Захід проходив у рамках проєкту за підтримки Регіонального відділення з питань викладання англійської мови Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, а також громадської організації Іnstitute for Society and Communication. Іноземні фахівці та викладачі ФІФ провели воркшопи з різних тем для 125 викладачів загальноосвітніх закладів та ЗВО Запоріжжя та області.

Під час церемонії урочистого відкриття заходу із його учасниками зустрілися ректор ЗНУ Микола Фролов, аташе з питань викладання англійської мови Регіонального офісу Посольства США в Україні Тімоті Коллінз, директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова, стипендіат програми викладання іноземної мови English Language Fellow Франціско Ресто, а також координатори проєкту в ЗНУ – доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови факультету іноземної філології Олександра Головко та заступник декана факультету журналістики з міжнародного співробітництва і проєктного менеджменту, доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова. На початку заходу Олександра Головко представила присутнім гостей і керівників обласного департаменту й університету.

Звертаючись до учасників зібрання, ректор ЗНУ Микола Фролов, передусім, подякував організаторам за реалізацію на базі університету актуального й корисного для розвитку регіональної освіти проєкта, що сприяє інтегративним процесам. А ще, привітав усіх присутніх із професійним святом – Днем учителя. Для гостей семінару він також коротко окреслив зміни освітнього простору в самому університеті й перспективи його розвитку, а ще, звернув увагу на ті можливості, які у зв’язку з цим відкриваються для освітян усього Запорізького регіону. Насамкінець свого виступу він висловив сподівання, що разом із зовнішніми змінами та розвитком матеріально-технічної бази ЗВО, відбуватимуться й зміни в змісті освіти, яка на сьогодні має відповідати міжнародним стандартам. Ректор закликав працівників освіти регіону разом долучитися до цих актуальних процесів.

Своєю чергою, пан Тімоті Коллінз передав щиросердні вітання запорізьким освітянам із їхнім професійним святом від імені Посольства США в Україні й зачитав вітання. Він також розповів про досвід проведення американських лінгвістичних студій в інших країнах – у Вірменії, Молдові тощо. Також він повідомив, що в рамках програми імені Фулбрайта в Україні, зокрема працюють близько 80 викладачів у різних ЗВО.

Гість представив відеопрезентацію безкоштовних інтернет-ресурсів і програм, що є базою для вивчення американського варіанту англійської мови. Ці програми стануть у пригоді як шкільним вчителям, які їх будуть використовувати для виконання завдань на уроках англійської мови, так і викладачам англійської у закладах вищої освіти.

Від імені Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова подякувала доповідачеві за надану інформацію, яку наразі використовуватимуть у роботі з викладачами на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Вона також наголосила: «Процеси глобалізації світового простору сьогодні вимагають підвищення якості викладання англійської мови як у ЗВО, так і на рівні загальноосвітніх закладів. Обов’язковою вимогою МОН України наразі є викладання окремих предметів англійською мовою. Сьогодні в Запорізькій області нараховується близько 30 тисяч працівників освіти. Давайте разом проведемо флешмоб, під час якого допоможемо колегам вивчати англійську!».

У рамках нової концепції, яка стартує від початку 2020 року, постає потреба тісніше співпрацювати представникам шкільної освіти та ЗВО. Проєкт, який упродовж року реалізовуватиметься в ЗНУ на базі двох факультетів за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Регіонального відділення з питань викладання англійської мови Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, передбачає два напрямки діяльності: заходи з підвищення якості викладання англійської мови, зокрема її американського варіанту й медіаграмотність в умовах глобалізації та інтеграції.

Після урочистої частини відбулася низка воркшопів для освітян. Зокрема, регіональний аташе з питань викладання англійської мови Тімоті Коллінз представив викладачам тему «Is There a Secret to Happiness». Він розповів про специфіку й технологію побудови мовних конструкцій в рамках навчальної теми. А представник програми викладання іноземної мови English Language Fellow Франціско Ресто познайомив учасників воркшопу з методикою інтерактивних ігор із теми «Американські свята», під час яких учасники напрацьовують необхідні навички з мовлення та аудіювання.

Доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Прус ознайомила учасників своєї групи з різноманіттям варіантів англійської мови. Завідувач цієї кафедри Світлана Запольських продемонструвала викладачам порівняльний аналіз американського варіанту англійської мови та англійського. А її колега – доцент Марина Воробйова розповіла про алюзії та неологізми в американсько-англійському словнику та можливості використання їх у процесі навчання. Доцент кафедри англійської філології Марина Залужна представила специфіку використання ідіом в американському варіанті англійської. Актуальну навчальну стратегію для викладачів англійської мови представила доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування Світлана Вавіліна.

Після завершення воркшопів гості здійснили екскурсію студмістечком ЗНУ.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини