Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм декана факультету СПП, талановитого педагога Ольгу Пономаренко!

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм декана факультету СПП, талановитого педагога Ольгу Пономаренко!

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм декана факультету СПП, талановитого педагога Ольгу Пономаренко!
15.10.2019 08:57 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології ювілей привітання

Днями колеги, студенти, друзі й однодумці вітали декана факультету соціальної педагогіки та психології, доцента кафедри соціальної педагогіки, заслуженого працівника освіти України Ольгу Пономаренко з ювілеєм. Кафедра соціальної педагогіки факультету соціальної педагогіки та психології, на якій уже близько 20 років працює Ольга Вікторівна, є базовою в регіоні з підготовки фахівців цієї спеціальності. Як висококваліфікований фахівець і професіонал свої справи Ольга Пономаренко пройшла багаторічний шлях становлення від асистента кафедри, викладача, старшого викладача – до доцента, а невдовзі стала керувати роботою всього факультету соціальної педагогіки та психології, виконуючи обов’язки декана (2005 р.).

Після закінчення в 1988 р. історичного факультету на той час Запорізького державного університету Ольга Вікторівна деякий час працювала на різних посадах, опановуючи досвід практичної педагогічної, організаційної та керівної роботи. У 1998-2001 рр. – навчалася в аспірантурі університету. Після її закінчення успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування професійної культури соціального педагога» на базі національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. Їй присудили науковий ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю «Соціальна педагогіка». А в 2003 р. – присвоїли вчене звання доцента.

До кола наукових інтересів шановної ювілярки входять професійна культура соціального педагога, професійна свідомість психолога-практика. Вона – автор понад 50 публікацій, підручника під грифом МОН України. Ольга Пономаренко також продовжує здійснювати викладацьку та педагогічну діяльність. Для студентів факультету читає такі актуальні в умовах сучасного суспільства курси навчальних дисципліни, як: «Основи соціально-правового захисту особистості», «Міжнародні механізми захисту прав населення», «Вступ до професії» та інші.

Невпинний фаховий розвиток, зростання кваліфікаційного рівня Ольги Вікторівни як керівника сприяють розвитку факультету СПП, який став одним із найпотужніших підрозділів ЗНУ – за кількістю спеціальностей та числом студентів, які тут навчаються. Педагоги факультету, що плідно працювали під її керівництвом протягом майже 15 років, здійснили вагомий внесок у розвиток теорії та практики наук нової генерації, а також справжній прорив у галузі підготовки молодих фахівців для потреб Запорізького регіону та загалом України – із соціальної педагогіки, соціальної роботи, психології, акторської майстерності, дизайну. А ще, на базі факультету упродовж останніх 5 років були відкриті нові освітні програми на освітніх рівнях «бакалавр» та «магістратур»: «графічний дизайн», «початкова освіта», «дошкільна освіта», «спеціальна освіта», «юридична психологія».

На базі факультету працюють різноманітні центри, які займаються супроводом і координують взаємодію фахівців-практиків, навчають молодь та надають підтримку населенню, а також проводять наукові та соціальні дослідження на базі таких структур, як Інформаційно-консультаційний ресурсний центр, Центр гендерної освіти, Навчальна лабораторія соціальної педагогіки та психології.

Шановна Ольго Вікторівно! Колектив факультету соціальної педагогіки та психології, а також уся спільнота університету цінують Ваш талант як керівника й педагога, сумлінне ставлення до вирішення поставлених перед Вами завдань. Щиросердно вітаємо Вас із важливою віхою життя! Бажаємо щастя й добра Вам і вашій родині! Будьте здорові, бадьорі! Вірте тільки в краще, надаючи цим приклад людям, які оточують Вас! Хай буде світлим кожен день, хай буде легко Вам іти вперед! Успіхів у роботі й творчого натхнення!

 


Схожі новини