Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов обговорив із викладачами історичного факультету важливі вектори розвитку університету

Ректор Микола Фролов обговорив із викладачами історичного факультету важливі вектори розвитку університету

Ректор Микола Фролов обговорив із викладачами історичного факультету важливі вектори розвитку університету
15.10.2019 16:52 Все Головні новини Факультети Історичний Зустріч з викладачами Історичний факультет

У Запорізькому національному університеті тривають зустрічі ректора Миколи Фролова з викладацькими колективами усіх факультетів, які дають змогу проінформувати викладацький склад з основними напрямками роботи університету в поточному році. 11 жовтня відбулася розмова Миколи Олександровича з представниками історичного факультету.

На цій зустрічі були розглянуті питання підвищення конкурентноспроможності університету на всеукраїнському та європейському рівнях, активізації профорієнтаційної роботи серед молоді, економіко-фінансового забезпечення діяльності ЗВО, вдосконалення навчального процесу, модернізації наукової діяльності, підвищення рівня володіння іноземними мовами, матеріально-технічного забезпечення діяльності університету та інші.

Микола Олександрович звернув увагу, що керівництво університету постійно займається питаннями інтенсивного та екстенсивного розвитку університету на всіх рівнях: і за контингентом та інфраструктурно. Так, сьогодні ЗНУ є одним з найбільших ЗВО півдня України за кількістю науково-педагогічного складу і контингенту студентів. Він запевнив, що в цьому році буде продовжена робота з покращення матеріально-технічної бази, благоустрою університету та підтримки його іміджу. Так, у 5 корпусі завершується ремонт нової аудиторії в рамках реалізації проєкту з відкриття нових сучасних 20 мультимедійних аудиторій. Загалом, в університеті 12 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, бази відпочинку на Азовському морі і на Хортиці, 36 комп’ютерних класів. На 18 факультетах і у 4 коледжах навчається близько 17 тисяч студентів. Освітній процес в університеті забезпечує численний колектив його працівників – від професорів до технічного персоналу – у складі 1650 осіб. Крім того, щороку в університеті зростають якісні показники кадрового складу. Всі ці переваги формують позитивний імідж університету.

Йшлося на зустрічі й про необхідність постійного вдосконалення навчального процесу із врахуванням вимог часу і ринку праці, що є одним із головних напрямів роботи на рівні факультетів. Микола Фролов закликав всіх викладачів організувати зусилля та брати активну участь в модернізації навчального процесу, наповненні контенту системи Moodle, що сприятиме ефективній комунікації між студентами та викладачами.

Ректор також розповів на прикладі Університету Ле-Ман про французький досвід нововведень та успіхів модернізації системи освіти, зокрема в галузі інформатизації та діджиталізації процесу навчання, який можна застосовувати і в ЗНУ. Наприклад, в цьому навчальному закладі створений спеціальний департамент, який здійснює допомогу викладачам із розробки навчальних курсів і розміщення їх в мережі інтернет, що впливає на розвиток дистанційної освіти.

Ректор також оцінив загальний стан вступної кампанії-2019 для Запорізького національного університету, як вдалий: загалом, на всі спеціальності бакалаврату й до магістратури (на денну й заочну форми здобуття освіти) та до коледжів набрали близько 5842 вступники. Він висловив переконання про необхідність збереження тенденції до розвитку університету на всіх рівнях. Крім того, ректор проаналізував підсумки вступної кампанії до магістратури за результатами ЗНО і закликав всіх викладачів організувати зусилля та брати активну участь в модернізації навчального процесу і в профорієнтаційній роботі. Микола Олександрович наголосив, що подальша організація навчального процесу буде вдосконалюватись і буде здійснено аналіз і перегляд освітніх програм.

Нагадав ректор і про нові можливості, які з’явились після приєднання до ЗНУ Інженерної академії та приміщення на пр. Соборному 77. Так, завдяки приєднанню 2 коледжів, збільшенню матеріально-технічної бази (3 корпуси, два 9-поверхових гуртожитки, бази відпочинку на Хортиці і в Кирилівці), в університету з’явились нові інфраструктурні можливості і умови для подальшого зростання, додаткової підготовки фахівців не тільки за гуманітарними і природничими спеціальностями, але і за 18 інженерними спеціальностями та ліцензування нових спеціальностей. Крім того, збільшився кадровий склад фахівців інженерного напряму і посилилась співпраця з промисловими підприємствами і бізнес-структурами.

Також він звернув увагу викладачів на особливості державного фінансового забезпечення університету за формульним підходом, який включає, зокрема показники наукової діяльності, показники працевлаштування випускників.

Спілкуючись з Миколою Фроловим, викладачі цікавились питаннями аналізу результатів ректорських контрольних робіт для студентів, результатів і ефективності збільшення годин на вивчення іноземних мов студентами для вступу в магістратуру. Запитували в ректора і про можливості модернізації інфрастуктури 5 корпусу.

Також обговорили учасники зустрічі питання акредитації освітніх програм, налагодження ефективної роботи між навчальним відділом і факультетами, відвідуваності студентами занять, обсягів самостійної роботи студентів, збільшення академічного навантаження для ефективного освітнього процесу, специфіки мовної підготовки студентів-іноземців, їх навчання на нульовому курсі тощо. Крім того, під час зустрічі ректор подякував всім представникам викладацького складу факультету за докладені ними зусилля для якісного навчання молоді.

Представники викладацького складу факультету під час зустрічі висунули і ряд пропозицій щодо мотивації до навчання студентів, самопідготовки студентів до занять, якісних стандартів підготовки випускників бакалаврату і магістратури, випускних форм контролю навчання студентів (дипломних робіт), активізації роботи із студентами з низьким рівнем підготовки та тих, які пропускають заняття.

Ректор Микола Фролов надав вичерпні відповіді на всі питання, пообіцявши не залишити без уваги жодної пропозиції. Наприкінці заходу учасники зустрічі подякували адміністрації університету за увагу до всіх потреб та пропозицій колективу факультету.

 

Схожі новини