Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультет журналістики завітала журналістка телеканалу СТБ

На факультет журналістики завітала журналістка телеканалу СТБ

18.10.2019 14:39 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес візит зустріч із випускником

Вже стало доброю традицією на факультеті журналістики Запорізького національного університету зустрічі з випускниками, медівниками-практиками різних ЗМІ. Зокрема, у вересні наш ЗВО відвідала Анна Анісімова (журналістка програми «Говорить Україна» (докладніше у відеосюжеті «Юніверс-ТБ» за покликанням:

11 жовтня на зустріч із студентами завітала кореспондентка програми «Вікна-Новини» на телеканалі СТБ Яна Брензей (докладніше про перебіг події у відеосюжеті «Юніверс-ТБ» за покликанням:

Зустріч студентів факультету журналістики ЗНУ із Яною Брензей організована в межах діяльності Асоціації випускників факультету, яка створена 16 листопада 2018 р. Випускниця 2014 року відвідала рідні стіни вишу на запрошення доцента кафедри журналістики Алли Тернової.

У 224 аудиторії навчального корпусу № 2 зібралися студенти різних курсів і спеціальностей, адже гостя працювала і в Українському бюро Ройтерс, і телевізійній редакції загальнонаціональної агенції УНІАН, і закордонним кореспондентом на Радіо Свобода, наразі – на СТБ. Від самого початку Яна зауважила, що виробництво телевізійного контенту на практиці майже не відрізняється від відеоматеріалів для інших ЗМІ.

Під час заходу студенти мали нагоду дізнатися тонкощі роботи телевізійників і складники створення яскравого відеоматеріалу. Для цього журналістка підготувала відеопрезентацію з цікавими прикладами із випусків новин на телеканалі СТБ і ефірних спецпроектів своїх колег по телевізійному ремеслу. Водночас наголосила на роботі окремих російських журналістів, на матеріалах яких можна та треба вчитися і які лишилися при здоровому глузді та не зрадили принципам і стандартам медійної діяльності.

Яна Брензей на прикладах продемонструвала студентам, що у традиційному репортажі з головними трьома компонентами (синхрон, лайф і стендап) важливо пам’ятати про найголовніше – це картинка, відеоряд. За її словами: «Кожен телевізійник, навіть початківець, має мислити як режисер. Візуально бачити свій майбутній телематеріал».

Гостя також рекомендувала студентам прочитати книги, які сприятимуть розвитку їхнього творчого мислення й фаховому саморозвитку, переглянути низку фільмів, у яких використані нестандартні прийоми увиразнення відеоряду, утримання глядацької уваги, підкреслення певних деталей тощо.

Досить детально Яна Брензей пояснила студентам, як краще компонувати закадрове озвучування і відео, аби телематеріал був цікавим і «смачним», як того вимагає керівник інформаційної служби каналу.

Після відповідей на запитання від майбутніх журналістів кореспондентка програми «Вікна-Новини» на телеканалі СТБ аби бути успішним в обраній професії порадила їм таке: «Прагніть цього, працюйте над собою. Журналістика – це як м’язи, їх треба накачувати. Я, впевнена, що на четвертому, на третьому курсі не можна бути супержурналістом. Мені здається, що і в 30, 40 не можна бути супержурналістом, це – процес. Дивіться якісний контент, дивіться той контент, на який ви хочете рівнятися. Якщо ви хочете працювати на телебаченні, не треба говорити ″я не смотрю телевизор! Дивіться телевізор, дивіться ці сюжети, не нехтуйте цією можливістю! Тому що тільки дивлячись на взірці, тільки дивлячись на реально круті штуки – ти можеш сам потім робити цю круту штуку… і знайти себе у журналістській діяльності».

Пройшовшись коридорами рідного другого навчального корпусу, гостя приємно була вражена новими мультимедійними аудиторіями, ремонтом та осучасненням фасаду будівлі загалом. Відвідини навчальних лабораторій факультету журналістики Яна Брензей теж відзначила схвальними відгуками.

Проведення зустрічей-тренінгів чи майстер-класів від успішних випускників факультету журналістики Запорізького національного відбувається на регулярній основі, то ж про наступні візити вже незабаром.

Карина Вовк

Студентка факультету журналістики