Представники ЗНУ взяли участь у міжнародній конференції на базі Аньхойського педуніверситету (Китай)

У Запорізькому національному університеті великого значення надають поглибленню українсько-китайського напрямку міжнародних відносин. Черговим важливим кроком для розвитку плідної співпраці з Аньхойським педагогічним університетом (м. Уху, провінція Аньхой, Китай) став візит до цього іноземного закладу вищої освіти делегації науковців ЗНУ. До її складу увійшли проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, декан історичного факультету Володимир Мільчев, відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко, начальник відділу моніторингу якості освіти і ліцензування Марина Томченко, професор кафедри загальної математики Андрій Андрєєв, доцент кафедри соціальної педагогіки Юлія Зубцова, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Валерія Тищенко і заступник керівника навчального відділу Валентина Горлач. Візит відбувся за сприяння й при підтримці ректора ЗНУ Миколи Фролова.
На делегацію чекав напружений і водночас дуже цікавий і продуктивний графік перебування в китайському закладі вищої освіти. Вони побували в Аньхойському педагогічному університеті та в його інститутах. При цьому представники ЗНУ ознайомилися з матеріально-технічною базою ЗВО-парнера, поспілкувалися з його керівництвом і викладачами, спільно намітили шляхи подальшого співробітництва. Крім того, під час свого перебування в Китаї вони оглянули інші заклади вищої освіти м. Уху, зокрема зустрілися з представниками спортивного інституту й інституту міжнародної діяльності. Такі екскурсії виявилися дуже інформативними для запорізьких освітян, які прагли перейняти досвід іноземних колег і дізнатися більше про систему вищої освіти в Китайській Народній Республіці.
Також українські науковці побували в штаб-квартирі Інституту Конфуція. Тут вони, зокрема прозвітували про успіхи Школи Конфуція, яка вже третій рік функціонує на базі ЗНУ й користується чималою популярністю не лише серед викладачів і студентів університету, але й серед різновікових груп населення м. Запоріжжя. Зокрема, під час розмови з його керівництвом йшлося про перспективи реорганізації Школи Конфуція ЗНУ в Інститут Конфуція, адже це дозволяє зробити і матеріально-технічна база й потужний викладацький колектив, до якого увійшли викладачі Аньхойського педагогічного університету. І, в перспективі, про вивчення китайської мови студентами факультету іноземної філології.
Крім того, представники ЗНУ побували в китайських школах. Тож організація освітнього процесу в середній ланці освіти в Китаї справила на викладачів ЗНУ неабияке враження. Зокрема, вони відзначили велику кількість занять фізкультури (5 годин на тиждень), те, що під час уроків час від часу грає музика як сигнал, що час робити розминку для очей, що після кожного уроку в класній кімнаті проводять вологе прибирання тощо. Крім того, на українських викладачів велике враження справило шкільне обладнання в кабінетах хімії, трудового виховання, малювання, живий куточок у формі дракона, аби в молодших класах вивчати навколишній світ, тощо.
Кульмінацією поїздки представників ЗНУ до Китаю стала участь наших науковців у ІІ міжнародній науково-практичній конференції «Один пояс, один шлях і Волга-Дніпро» – це щорічна конференція 2019 р. Центру дослідження регіону Волга-Дніпро при Міністерстві освіти КНР. Це наукове міжнародне зібрання проходило 16-18 жовтня на базі Аньхойського педагогічного університету. Під час конференції з доповідями виступили проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура та декан історичного факультету Володимир Мільчев. Інші учасники конференції високо оцінили рівень наукових виступів українських учених. Вони запевнили, що ці доповіді були інформативними й науково обґрунтованими.
Своєю чергою, усі учасники візиту-представники ЗНУ залишилися в захваті від візиту до дружнього китайського закладу вищої освіти. Вони оцінили цю поїздку як дуже інформаційно насичену й корисну в контексті подальшої співпраці з Аньхойським педагогічним університетом і подальшого розвитку українсько-китайського вектору співробітництва між освітянами. Науковці ЗНУ висловили подяку ректору Миколі Фролову за можливість дізнатися на власному досвіді про особливості системи освіти в КНР.
Розповідаючи про перебіг візиту до Китайської Народної Республіки, проректор Олександр Гура зауважив, що в багатьох питаннях з Китаю варто брати приклад, тому чудово, що є реальні перспективи для подальшого співробітництва в різних галузях. Адже це дозволить у майбутньому підвищити імідж ЗНУ на міжнародному рівні. Олександр Іванович зазначив, що, серед іншого, китайська сторона висловила зацікавленість у співпраці в галузях, які пов’язані з написанням наукових статей як в китайські, так і в українські часописи. Також значну увагу під час перемовин приділили академічним обмінам і навчанню студентів в бакалавраті та в аспірантурі. Що ж до останнього, то науковці навіть разом придумали тему для майбутнього спільного дослідження: «Порівняльний аналіз системи освіти в Україні і в Китаї».
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2901546446541396