Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ Осіння Академія НАТО «НАТО 70: Колективна оборона в гібридному середовищі безпеки» зібрала разом 50 студентів з усієї України

У ЗНУ Осіння Академія НАТО «НАТО 70: Колективна оборона в гібридному середовищі безпеки» зібрала разом 50 студентів з усієї України

У ЗНУ Осіння Академія НАТО «НАТО 70: Колективна оборона в гібридному середовищі безпеки» зібрала разом 50 студентів з усієї України
21.10.2019 16:18 Все Головні новини Університет відділ міжнародних зв’язків ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Осіння Академія НАТО

Сімнадцятого-вісімнадцятого жовтня на базі Запорізького національного університету провели Осінню Академію НАТО «НАТО 70: Колективна оборона в гібридному середовищі безпеки». Організатором заходу виступив ДМГО «Центр міжнародної безпеки» у співпраці із Запорізьким національним університетом, зокрема співробітниками відділу міжнародних зв’язків, за фінансової підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. У робочі заходу взяли участь близько 50 студентів із 11 закладів вищої освіти із Сум, Сєвєродонецька, Дніпра, Миколаєва, Маріуполя, Вінниці, Одеси, Харкова, Херсона, Острога й Запоріжжя, серед них – і представники нашого університету.

Організатори Академії серед її основних завдань виділяли такі, як розвиток комунікаційних зв’язків між представниками держав-членів НАТО, експертами, громадськими діячами та молоддю України, що беруть участь у публічних обговореннях питань міжнародного та регіонального гібридного середовища безпеки, а також у процесах прийняття рішень в Україні з урахуванням досвіду НАТО. Під час запланованих у роботі Академій дискусій міжнародні та вітчизняні експерти розглянули проблеми регіональної безпеки як для України, так і для західних партнерів; питання управління конфліктами та колективної оборони держав-членів НАТО.

На початку заходу директор ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Валерій Кравченко зазначив, що організатори зібрали разом для навчання кращих студентів із 11 закладів вищої освіти України, які вже завтра, після завершення навчання, будуть визначати майбутнє країни, її внутрішній та зовнішній політичний поступ. Спікер висловив сподівання, що майбутнє держави – у надійних руках. Також він подякував за співпрацю ЗНУ, на базі якого вже другий рік поспіль проходять інформаційні заходи, пов’язані з історією становлення, сьогоденням і перспективами НАТО, та побажав усім учасникам плідної роботи.

Перший проректор Олександр Бондар наголосив, що для університету почесно вітати у своїх стінах таке достойне товариство. Олександр Григорович підкреслив, що ЗНУ завжди відкритий для реалізації подібних проєктів. Також він висловив глибоке переконання, що лише спільними зусиллями можна подолати важливі проблеми державотворення. Він побажав студентам-учасникам Академії, зокрема представникам ЗНУ, виявити активність і скористатися всіма можливостями, які відкриваються перед ними, завдяки участі в цьому масштабному заході.

Заступник начальника управління – начальник відділу по зв’язках з громадськістю Управління комунікацій з громадськістю Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА Марія Горідько наголосила на необхідності й актуальності цього заходу. Вона зазначила, що важливим є те, що Осіння Академія НАТО проходить у провідному ЗВО області й що цей захід зібрав разом студентів із багатьох регіонів країни. Вона також повідомила, що ЗОДА приділяє багато уваги інформаційним заходам, спрямованим на інформування різних версті населення про діяльність НАТО як гаранта безпеки, зокрема й для нашої країни.

У перший день робота Академії тривала за двома секціями. Перша – присвячена темі: «НАТО 70: Створене, щоб захищати» (модератор – перший заступник директора ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Андрій Карауц, спікери – директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, виконавчий директор Департаменту культурної спадщини при Міністерстві культури Литви, почесний член Асоціації товариства атлантичного договору Литви (LATA) Аудріус Скаістіс, керівник експертної групи оборонно-безпекової взаємодії з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Сергій Вербицький, декан факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету ім. В. Стуса Юрій Теміров). Друга – «Виклики для НАТО в 2020 році: Світ гібридних загроз» (модератордиректор ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Валерій Кравченко, спікери – старший науковий співробітник Центру дипломатії і глобальної взаємодії Пенн Байден (Університет Пенсильванії, США) Марк Войджер, експерт Польського інституту міжнародних відносин (PISM), Польща Даніель Шеліговський, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, проректор з наукової роботи Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого Олег Білоус).

На другий день роботи Академії на її слухачів чекали інтерактивні воршопи «Гібридна агресія в дії: розпізнати і попередити» (модератор – проектний менеджер ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Олександра Давимука) й «Гібридна війна Росії та її наслідки: погляд із ситуативної кімнати» (модератор – заступник директора ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Микола Замікула).

Наприкінці заходу відбулося підбиття підсумків роботи Осінньої Академії НАТО та вручення сертифікатів її учасників. Своєю чергою, студенти – учасники заходу подякували організаторам за цікаві й інформативно насичені секційні засідання й воркшопи й оцінили свою участь у них як дуже корисну.

 


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2901604226535618

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

 

Схожі новини