Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету ЗНУ зустрілися із фахівцем із поліграфології

Студенти юридичного факультету ЗНУ зустрілися із фахівцем із поліграфології

Студенти юридичного факультету ЗНУ зустрілися із фахівцем із поліграфології
22.10.2019 09:57 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет полі графологія освітній процес тренінг

Минулого тижня на юридичний факультет ЗНУ завітав експерт-поліграфолог, полковник поліції Максим Клименко, а також особи, що його супроводжували. Він зустрівся зі студентами та викладачами, аби обговорити актуальні на сьогодні питання використання у криміналістиці та у практичній діяльності державних і недержавних структур поліграфа, а також пов’язані з цією галуззю правничі питання.

Координатором зустрічі виступила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць. Під час лекції-тренінгу Максим Клименко розповів учасникам заходу про історію створення поліграфу, про те, які дослідження можна проводити за його допомогою, а також наочно продемонстрував окремі функції цього приладу. Зупинився він і на різниці між вітчизняною та американською школою поліграфології, яка є суттєвою. А ще підкреслив той факт, що навчитися мистецтву поліграфолога неможливо за підручником або за інструкціями з інтернет-ресурсів.

Фахівець також представив ГО «Об'єднання поліграфологів силових відомств України», членом якого виступає він сам, та окреслив функції і завдання цієї структури.

Отже, на сьогодні фахівців даної галузі в Україні небагато, вони користуються попитом як у системі кримінального права, так і в роботі фірм та організацій різним форм власності. Закону, який регулює діяльність вітчизняних поліграфологів, поки що не існує. Тому процедура проходження тестувань на поліграфі є цілком добровільною і має на меті швидше довести невинність того, хто проходить тести, аніж його провину. Фахівець із поліграфології повинен мати не лише знання у даній галузі, він також має бути обізнаним у психології, фізіономіці тощо.  

Окрім іншого, гість повідомив, що як представники правничих спеціальностей, так і психологи та інші фахівці мають можливість пройти навчання на безкоштовних курсах із поліграфології (400 годин) на базі Національної академії внутрішніх справ й отримати одну з найпрестижніших на сьогодні як в Україні, так і в світі професій – поліграфолога. Це, як зазначив фахівець із досвідом, – цікава й перспективна професія, яка дозволяє реалізувати всі свої знання і компетенції. А ще, він запросив молодь приєднуватися до Об'єднання поліграфологів силових відомств України, яке проводить різноманітні тренінгові заходи, надає повсякчасну підтримку своїм учасникам й усі можливості для професійного розвитку. Насамкінець гість відповів на запитання учасників зустрічі.

 

Олена Хлистун

Схожі новини