Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У Науковій бібліотеці опановують основи інформаційної культури

У Науковій бібліотеці опановують основи інформаційної культури

У Науковій бібліотеці опановують основи інформаційної культури
22.10.2019 16:03 Все Головні новини Наукова бібліотека основи інформаційної культури освітній процес

Наукова бібліотека Запорізького національного університету – це мільйонне зібрання друкованих інформаційних ресурсів, до якого додаються комп'ютери, програмні засоби, електронні джерела інформації, а можливість підключення до міжнародних баз даних збагачує їх ще й світовими інформаційними ресурсами.

Уміння студента знаходити й використовувати потрібну інформацію є важливою складовою освітнього процесу.

Щороку для першокурсників усіх факультетів провідні фахівці наукової бібліотеки проводять практичні заняття з Основ інформаційної культури студента. Інформаційна культура сьогодні поєднує традиційний бібліографічний інструментарій з комп'ютерними засобами сучасної бібліотеки.

З нового навчального року стати читачем університетської бібліотеки можна майже миттєво: запис здійснюється за студентським квитком на базі штрих-кодової технології, студентський відтепер є і читацьким квитком до бібліотеки.

Розпочинаються заняття з ознайомлення з правилами користування, екскурсій абонементами та читальними залами, щоб студенти могли зорієнтуватись що і де знаходиться в бібліотеці, а також що треба знати студенту, щоб отримати те чи інше видання.

Майже пригодницьким стає екскурс в історію книжкового зібрання університету, розповідь про унікальні книги ХІХ, початку ХХ століть.

Для студентів інформаційний простір вже не обмежується стінами бібліотеки. Здійснена у 2019 році модернізація електронного каталогу бібліотеки на базі нового сервера та додаткових операційно-програмних модулів зробила його відкритим для студентів не тільки в онлайн-режимі (http://library.znu.edu.ua/), а також і з мобільних пристроїв (http://library.znu.edu.ua/2381.ukr.html).

Особливістю занять цього року є опанування студентами нових режимів доступу до повного обсягу електронного каталогу та його складової – електронної бібліотеки. Цей електронний ресурс надає електронну бібліографічну інформацію про 1 млн 226 тисяч джерел з друкованого фонду та електронної колекції наукової бібліотеки. Під час практичного інтенсиву студенти опановують алгоритми локального та online доступу, формування пошукових запитів за авторами, назвами, темами, створення бібліографічних списків в автоматизованому режимі. З’ясовують які є підручники за навчальними дисциплінами обраних спеціальностей, як їх можна завантажити або отримати друковані. Звичайно, студентам бажано зразу перевірити чи спрацює замовлення книг або журналів в online режимі, яким відтепер можна користуватися цілодобово. Видання замовлені через систему електронного читацького формуляра будуть чекати в читальній залі або на абонементі.

Заняття супроводжуються оглядами нових журналів, навчальної й довідкової літератури.

Основи інформаційної культури вже вивчали студенти факультетів іноземної філології, юридичний, історичний, економічний, фізичного виховання, менеджменту, соціології та управління. В залі електронних ресурсів наукової бібліотеки продовжуються заняття для студентів факультетів математичного, соціальної педагогіки та психології, журналістики, філологічного та біологічного. Незабаром такі заняття розпочнуться і для студентів 1-го курсу Інженерного інституту.

 

Наукова бібліотека


Схожі новини