Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомий запорізький художник поділився секретами творчості зі студентами факультету журналістики

Відомий запорізький художник поділився секретами творчості зі студентами факультету журналістики

Відомий запорізький художник поділився секретами творчості зі студентами факультету журналістики
23.10.2019 12:58 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики дисципліна «Парадигми культури в медійній галузі» зустріч візит

Із нагоди Міжнародного дня художника старшокурсники факультету журналістики зустрілися зі знаним запорізьким художником Геннадієм Мінаєвим та дізналися багато цікавого про мистецьке життя старого Олександрівська й сучасного Запоріжжя.

Зустрічі з відомими митцями, відвідування культурних центрів і подій, участь у різноманітних творчих проектах – один із ключових складників сучасної журналістської освіти. Тому в рамках дисципліни «Парадигми культури в медійній галузі» доцентом кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Тетяною Іванюхою і було організовано творче спілкування майбутніх журналістів із видатним запорізьким митцем.

Геннадій Васильович – художник-монументаліст, скульптор, живописець, іконописець, різьбяр, сценограф, поет та прозаїк – всі ці боки своєї творчої особистості митець продемонстрував під час спілкування зі студентами. Зустріч  розпочалася з розповіді про походження роду Мінаєвих, адже Геннадій Васильович походить із дворянського роду, виріс у маєтку діда в атмосфері старого Олександрівська: «19 вік зараз живе в мені. Барон – це невеликий титул, просто дворянин. Я можу його передати у спадок або подарувати. У 1901 році на площі Свободи в парку, де стояв пам'ятник Дзержинському, був маєток Мінаєва. Тоді ж один з купців нашого роду за п'ять тисяч золотих побудував Народний дім (колишній кінотеатр ім. Леніна)».

Гість яскраво і наочно розповів про свою сучасну художню діяльність, адже роботи Геннадія Васильовича відомі в багатьох країнах. Він розробив 2 пам’ятника для Болгарії, 2 знаходяться у Бостоні, 8 у Ізраїлі та 3 пам’ятника знаходяться  у Харкові. Також 6 робіт, які виконані технікою батик, належать Німеччині. Написав картини, більшість з яких зараз у приватних колекціях, прикрасив мозаїками культурні заклади Запоріжжя. Мало хто знає, але саме він розписав церкву св. Луки у нашому місті. 

Поділився художник і своїми переживаннями щодо низького рівня культури спілкування, поведінки та сучасного міського простору. Проблемі культурного та морального зубожіння присвячені деякі його вірші, які він зачитав зі своєї книги. Зустріч, за традицією, продовжилася відповідями на запитання студентів про класичне та сучасне мистецтво, життєву позицію та творчі плани митця. Насамкінець Геннадій Мінаєв побажав студентам успіхів і творчого натхнення, а також запросив переглянути свої роботи.

 

Факультет журналістики

 

Схожі новини