Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека відкриває чергову книжкову експозицію

Наукова бібліотека відкриває чергову книжкову експозицію

28.10.2019 09:39 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка День визволення України від фашистських загарбників

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу й жертовності Українського народу у Другій світовій війні. Саме цього дня у 1944 році радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів.

До 75-річниці визволення України в науковій бібліотеці ЗНУ відкрито книжкову експозицію, що відображає широкий спектр видань: сучасних історичних досліджень, спогадів, документальних й архівних матеріалів.

На стендах представлено також і видання, отримані цього року за освітньо-патріотичним проєктом «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість».

Видання «Війна і міф. Невідома Друга світова, 1939-1945» (Харків, 2016) підготовлено авторським колективом за загальною редакцією Олександра Зінченка, Володимира В'ятровича, Максима Майорова. Відомі українські історики розвінчують міфи радянської пропаганди! Чи правда, що пакт Молотова–Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові й Бабиному Яру? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!

Страшні роки Другої світової війни залишили незагойні рани на тілі Української Нації. Правду про роль маршала Жукова в нищенні українців розкриває книга Левка Лук'яненка «Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні. Українським ветеранам та жертвам Другої світової війни присвячую» (Київ, 2013). Правозахисник, політичний і державний діяч звертається до сучасників: «Нехай ця книга допоможе розчистити замулені криниці нашої історичної пам'яті, згадати, як насправді було все в тій страшній війні, свідком якої мені випало бути».

Складну картину світового протистояння на нашій землі й українців на всіх фронтах глобального конфлікту подає видання «Українці в Другій світовій війні. Факти, цифри, особи» (Київ, 2015), підготовлене Українським інститутом національної пам’яті. Відкривають книгу рядки: «У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії».

Для пошуку видань даної тематики радимо скористатися електронним каталогом-онлайн, обравши відповідний link у стрічці меню web-сайту бібліотеки: http://library.znu.edu.ua/ або завантаживши мобільний додаток LibClient на свій ґаджет (банер LibClient Android на web-сайті бібліотеки), або завітавши до університетської бібліотеки.

Наукова бібліотека