Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов обговорив із викладачами факультету cоціальної педагогіки та психології важливі вектори розвитку університету

Ректор Микола Фролов обговорив із викладачами факультету cоціальної педагогіки та психології важливі вектори розвитку університету

Ректор Микола Фролов обговорив із викладачами факультету cоціальної педагогіки та психології важливі вектори розвитку університету
28.10.2019 10:37 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Зустріч з викладачами СПП

У Запорізькому національному університеті тривають зустрічі ректора Миколи Фролова з викладацькими колективами усіх факультетів, які дають змогу проінформувати викладацький склад про основні напрямки роботи університету в поточному році. 25 жовтня відбулася розмова Миколи Олександровича з представниками факультету соціальної педагогіки та психології.

Микола Фролов зазначив, що таке спілкування дозволяє ректорату визначитись із питаннями, на які варто звернути особливу увагу, а викладачам – отримати інформацію про важливі зміни, які на сьогодні відбуваються в університеті. На цій зустрічі були розглянуті питання показників розвитку університету, результатів вступної кампанії, підвищення конкурентноспроможності ЗВО на всеукраїнському та європейському рівнях, активізації профорієнтаційної роботи серед молоді, економіко-фінансового забезпечення діяльності університету, вдосконалення навчального процесу, матеріально-технічного забезпечення діяльності університету та інші.

Микола Олександрович звернув увагу, що керівництво вишу постійно займається питаннями розвитку ЗНУ на всіх рівнях. Він запевнив, що в наступному році буде продовжена робота з покращення матеріально-технічної бази, благоустрою університету та підтримки його іміджу. Нагадав ректор і про нові можливості, які з’явились після приєднання до ЗНУ Інженерної академії та її інтеграції в науковий і освітній процес. Так, завдяки приєднанню, на сьогодні до переліку спеціальностей, за якими у ЗВО здійснюється підготовка фахівців, додалося 18 інженерних спеціальностей, що користуються попитом у місцевих роботодавців. Також, завдяки цьому, контингент студентів зріс приблизно на 2 тисячі: зараз на 18 всіх факультетах ЗНУ навчається 13 650 студентів, а разом із 4 коледжами (Економіко-правничий коледж, Торговий коледж, Запорізький металургійний коледж і Запорізький гідроенергетичний коледж) – більше 17 тисяч. В свою чергу, керівництво університету планує і далі всіляко підтримувати і створювати необхідні умови для модернізації і поліпшення матеріально-технічної бази, що, своєю чергою, є запорукою подальшого розвитку. На сьогодні, коли університет має 12 навчальних корпусів, 6 гуртожитків тощо, він може ліцензувати нові спеціальності і розширювати надання освітніх послуг. До цього на заваді розвитку ставала нестача приміщень. Та зараз тривають ремонтні роботи в корпусах інженерного інституту і в приміщенні за адресою: пр. Соборний, 77 (колишній Центр науково-технічної інформації), яке Міністерство освіти і науки України передало цього року на баланс університету. Після завершення в них ремонту, модернізації приміщень і проектно-кошторисних робіт передбачається розширення аудиторного фонду університету, визначення стратегії його використання й переводу в нові приміщення кількох факультетів, покращення їхньої матеріально-технічної бази. При цьому, головним фактором для цього буде наявність матеріально-технічної бази для навчального процесу, потреби розвитку факультету, зростання контингенту, відкриття нових спеціальностей. Крім того, далі буде продовжуватись робота із благоустрою, ремонту дахів, сантехнічного обладнання, аудиторій.  

Також ректор наголосив, що цього року в Запорізькому національному університеті загалом вдало завершилася вступна кампанія. За кількістю вступників на всі факультети й до коледжів на форму навчання за держбюджетом і за кошти фізичних та юридичних осіб ЗНУ посів перше місце серед закладів вищої освіти в Запорізькій області. Його студентами виявили бажання стати близько 5900 осіб. Ректор також відзначив, що аналіз підсумків вступної кампанії продемонстрував необхідність перегляду кількості і якості освітніх програм (на сьогодні їх 110), їх перелік буде зменшено. При цьому, він закликав факультети активно брати участь у цій роботі. Розповів Микола Олександрович і про формування атмосфери доброчесності в університеті, і про особливості фінансування університету, формування фонду заробітної плати, виплати і витрати, про внесення пропозицій щодо збільшення премій за наукові досягнення, публікації в Scopus, Web of Science, а також про формування вимог до факультетів щодо реалізації тих можливостей, які формує розвиток університету.

Також Микола Олександрович закликав викладацький склад приділяти велику увагу іміджевій діяльності, профорієнтаційній роботі упродовж року, адже від діяльності кожного члена університетського колективу залежить успіх вступної кампанії-2020.

Спілкуючись з Миколою Фроловим, викладачі цікавились питаннями матеріально-технічного забезпечення роботи факультету, нормативно-правової бази функціонування і створення алгоритму підтримки і розвитку спеціальностей  «Соціальна педагогіка» і «Спеціальна освіта»,  організації роботи курсів підвищення кваліфікації і перепідготовки педагогічних кадрів на базі ЗНУ. Також представники викладацького складу факультету під час зустрічі висунули і ряд пропозицій щодо оптимізації діяльності факультетів.

Ректор Микола Фролов надав вичерпні відповіді на всі питання, пообіцявши не залишити без уваги жодної пропозиції. Наприкінці заходу декан факультету Ольга Пономаренко  та інші учасники зустрічі подякували адміністрації університету за увагу до всіх потреб та пропозицій колективу факультету.

 

 

Схожі новини