На юридичному факультеті для учнів і вчителів провели практикум із використання інноваційних технологій у правовій освіті

Двадцять дев’ятого жовтня на юридичному факультеті ЗНУ відбувся черговий комплексний практикум для вчителів й учнів запорізьких шкіл «Інноваційні технології у викладанні правничих дисциплін і підготовці учнів до участі в конкурсних правничих заходах». Захід проходив у рамках реалізації проєкту «Наукова підтримка інновацій». Його організаторами стали представники Запорізького національного університету, зокрема юридичного факультету й Науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.
Головною метою цього комплексного семінару-практикуму, на думку його організаторів, є ознайомлення вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів із новітньою методикою викладання дисципліни «Основи правознавства», із змістом новітніх нормативно-правових актів, юридичної періодики, навчальних і наукових джерел. А також – надання навичок використання інноваційних форм викладання дисциплін та перевірки знань учнів, підготовки наукових робіт.
Головою оргкомітету семінару став ректор ЗНУ Микола Фролов, а співголовою – методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник. Заступниками голови оргкомітету – перший проректор ЗВО Олександр Бондар і декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць. До складу оргкомітету викладачі юридичного факультету, методисти КУ «Запорізького обласного інституту післядипломної освіти» Запорізької обласної ради і КУ «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» ЗОР і представники запорізьких закладів середньої ланки освіти.
На початку заходу декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць зазначила, що такі семінари-практикуми для вчителів та юних правознавців перетворилися на гарну традицію для факультету. Адже вони проходять двічі на рік і щоразу збирають все більше представників освітянської спільноти запорізького краю.
Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов у своєму виступі привітав учасників заходу від імені ректора Миколи Фролова. Юрій Олегович зазначив, що йому приємно, що посилюється співпраця ЗНУ із закладами середньої ланки освіти. Саме така співпраця, на його думку, є запорукою гармонійного розвитку системи освіти, орієнтованої на успіх. Доповідач також розповів про переваги навчання в Запорізькому національному університеті, який на сьогодні є провідним закладом вищої освіти Південного Сходу країни й студентський контингент якого нараховує близько 17 тисяч осіб. Він подякував представникам юридичного факультету й, зокрема його декану Тетяні Коломоєць, за активність у формуванні правового простору.
До щирих слів подяки на адресу науковців юридичного факультету ЗНУ приєдналася методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Ірина Олійник. Вона наголосила на тому, наскільки такі семінари важливі для шкільних вчителів.
Крім того, директор наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала ознайомила учасників заходу з можливостями. які надає їм університетська книгозбірня, Зокрема, у її виступі йшлося про те, як можна зареєструватися онлайн, отримати доступ до електронного каталогу, зарезервувати книгу на певну дату тощо.
Під час семінару перед викладачами виступили декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри конституційного та трудового права Ганна Журавльова, завідувач кафедри історії та теорії держави і права Лариса Удовиченко, доценти кафедри конституційного та трудового права Наталя Верлос, Ія Пелех і Сергій Омельянчик, доценти кафедри кримінального права та правосуддя Катерина Плутицька, Михайло Ларкін й Оксана Узунова, доцент кафедри історії та теорії держави і права Олексій Макаренков і доцент кафедри цивільного права Георгій Самойленко.
У їхніх доповідях йшлося про концептуальні проблеми антикорупційної політики, конституційно-правовий статус державної мови в Україні, законодавство про гендерну рівність, новели кримінального законодавства тощо..
Також цього дня на базі юридичного факультету провели низку майстер-класів для учнів-учасників наукових змагань з правознавства. Перед запорізькими старшокласниками виступили декан Тетяна Коломоєць, доцент кафедри кримінального права та правосуддя Оксана Узунова, доцент кафедри історії та теорії держави і права Олексій Макаренков, викладач кафедри цивільного права Дмитро Луц, доцент кафедри конституційного та трудового права Сергій Омельянчик і доцент кафедри кримінального права та правосуддя Катерина Плутицька. Учні дізналися про новели у правовому регулюванні запобігання корупції, особливості притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх осіб в Україні, попередження насильства в школах тощо.
Усі учасники після завершення семінару отримали сертифікати щодо підвищення кваліфікації. Своєю чергою, вони подякували представникам юридичного факультету за цікаві й корисні доповіді, здобуті навички викладання й за високий організаційний рівень заходу.
Таміла Тарасенко