Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті ЗНУ презентували книгу «Трансформація української національної ідеї»

На історичному факультеті ЗНУ презентували книгу «Трансформація української національної ідеї»

На історичному факультеті ЗНУ презентували книгу «Трансформація української національної ідеї»
04.11.2019 16:00 Все Головні новини Факультети Історичний Історичний факультет Презентація книг

Четвертого листопада на історичному факультеті ЗНУ відбулась презентація книги «Трансформація української національної ідеї», над якою працював колектив авторів. Це видання є збіркою статей відомих українських істориків, філософів, політологів, культурологів, які дають власні відповіді на питання про те, як розвивалася "українська ідея", чому і на якому етапі вона загальмувала, і що слід зробити, щоб "українська ідея" знову стала "українською мрією". Упорядником збірки є Олесь Доній.

На презентацію завітали громадські діячі, науковці, студенти, представники місцевих ЗМІ, поціновувачі історії. Вони мали чудову нагоду поспіклуватися з авторами. Організаторами цієї зустрічі виступили викладачі історичного факультету.

За словами упорядника видання, в цій книзі представлені різні підходи, концепції і погляди на національну ідею, зокрема і ліберальні, і консервативні, і націоналістичні, і антинаціоналістичні. Збірка не є науковою монографією, тут зібрані наукові і публіцистичні статті. Основне її завдання – розкрити дискусію щодо цінностей, які змінять країну. Зокрема, у книзі пояснюється поняття національної ідеї, її чинників, різних етапів розвитку держави (романтичний, оборонний, наступальний, конкурентний) і відповідних цінностей.

До презентації долучились також автори книги Леонід Чупрій, Ігор Щупак, Роман Кудлай і Віталій Кулик. Вони висловили своє бачення і розуміння національної ідеї. Так, політолог Віталій Кулик наголосив, що в Україні відбувається криза світської держави. Він звернув увагу на питання формування державної політики історичної пам’яті держави, на проблеми ідентичностей і геополітичного вибору, суспільних цінностей, прав і свобод, релігійних проблем, а також на особливості формування національної ідеї у XXI ст. В свою чергу,  Леонід Чупрій відзначив такі ідеологічні складові: історична пам’ять і міф, національні цінності і місія. Також він зупинився на питаннях конфлікту цивілізацій, захисту традиційних цінностей і розвитку держави в різних галузях. На думку Ігоря Щупака, без засадничих принципів історичної пам’яті держава не може існувати. А при формуванні політичної нації важливо збереження загальнолюдських цінностей (свобода слова, право на життя, верховенство права і т.д.) незалежно від етнічного походження та прийняття різних релігій. При цьому, важливим є розуміння базових цивілізаційних цінностей і полікультуралізму. Один з авторів книги – Роман Кудлай відзначив, що одними з критеріїв розвитку країни є тривалість і якість життя, а суттю національної ідеї є розвиток країни. Зокрема, змін у державі потребують такі галузі, як соціокультурна, безпекова, економічна і політична.

Учасники заходу зацікавились дослідженням колективу авторів, особливо зважаючи на те, що книга є дуже актуальною в наш час. Організатори зустрічі висловили сподівання, що ця книга знайде свого читача, адже в ній автори діляться своїми цінностями, поглядами, особливостями глибинного мислення і думками. Наприкінці учасники заходу подякували його організаторам і гостям університету за цікаву творчу зустріч.

 

 

 

 

 

Схожі новини