Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент ЕПК Андрій Бойко виборов «золото» Кубка області з пауерліфтингу

Студент ЕПК Андрій Бойко виборов «золото» Кубка області з пауерліфтингу

06.11.2019 15:19 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Спорт пауерліфтинг жим лежачи Кубок області важка атлетика

Днями в Бердянську завершилися змагання Кубка Запорізької області з класичного пауерліфтингу та жиму лежачи серед юнаків і дівчат до 18 років, а також жінок і чоловіків (відкрита категорія). Серед юнаків у ваговій категорії до 93 кг з результатом 440 кг у сумі триборства переміг студент Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету (освітня програма «Журналістика») Андрій Бойко. Він посів 1 місце Кубка та отримав відповідний Диплом і медаль. За словами спортсмена, під час змагань у Бердянському центральному спорткомплексі зібралися представники як Бердянська, Запоріжжя, так і Мелітополя, Веселого. Головним суддею Кубка Запорізької області з класичного пауерліфтингу та жиму лежачи виступив заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури й спорту Леонід Котенджи, а суддею – чемпіон світу серед юніорів Олександр Титаренко.

Варто відзначити, що спортсмен-важкоатлет ЕПК ЗНУ завоював призові місця на чемпіонатах України з пауерліфтингу та жиму лежачи вже неодноразово. Так, влітку в м. Коломия відбувся Чемпіонат України з жиму лежачи, в якому також брав участь Андрій Бойко. Спортсмен змагався у ваговій категорії 93 кілограми серед юнаків і здобув 2 місце з результатом 152,5 кг. У цих змаганнях взяли участь близько 150 спортсменів із різних міст України у різних вагових і вікових категоріях серед чоловіків і жінок. Крім того, молодий спортсмен здобув 3 призове місце на цьогорічному чемпіонаті України з пауерліфтингу серед юнаків у ваговій категорії 93 кілограми з результатом 567,5 кг. Відзначимо, що змагання проводились за організаційної підтримки Федерації пауерліфтингу України, а тренером спортсмена виступив Заслужений майстер спорту, багаторазовий чемпіон світу і Європи з пауерліфтингу, рекордсмен світових змагань – Дмитро Семененко. За словами самого спортсмена, йому вдалось тоді продемонструвати гарний результат завдяки власній налаштованості на перемогу, наполегливості, цілеспрямованості, тренуванням і спортивній витримці. «Я отримав багато досвіду і вражень від цих змагань, особливо щодо організації проведення змагань, професійного обладнання і суддівства», - відзначив Андрій Бойко. Крім того, ці змагання є відбірковим етапом до чемпіонату світу і Європи, що є гарною мотивацією до кращих результатів. Доречно пригадати й Відкритий чемпіонат міста Запоріжжя «Кубок Хортиці» з класичного пауерліфтингу та жиму лежачи. Спортсмен ЕПК тоді посів 1 місце у змаганні серед чоловіків із пауерліфтингу у ваговій категорії до 74 кг. Андрій став кращим із результатом 492,5 кг у сумі триборства (присідання зі штангою, жим лежачи та станова тяга). А напередодні хортицьких змагань спортсмен побував у Бердянському міському палаці спорту на черговому чемпіонаті Запорізької області з пауерліфтингу та жиму лежачи. Боротьбу за нагороди вели найсильніші атлети Запорізького регіону. Чемпіонат Запорізької області з пауерліфтингу та жиму штанги лежачи став тоді однією з головних подій для любителів спорту: представники Запорізького краю боролися за право бути переможцем турніру. Змагання пройшли в кількох вікових категоріях. Запоріжжя, Бердянськ, Токмак, Веселе в обласному чемпіонаті було представлено декількома командами. Запоріжани-атлети гідно представили своє місто і увійшли в число кращих в багатьох категоріях. Долучилися до численних перемог і представники ЗНУ, зокрема студент Економіко-правничого коледжу Андрій Бойко, який у категорії до 74 кг посів 1 місце, взявши вагу 92,5 кг.

Крім того, до славної естафети спортивних перемог хлопця варто додати й змагання в Дніпрі на базі спортивного клубу «Upgrate». Вони зібрали близько 100 спортсменів в цьому виді спорту. Спортсмени виступали в шести дисциплінах, зокрема, і в дисципліні пауерліфтинг або триборство. Андрій Бойко гідно представив на змаганнях ЕПК ЗНУ, посівши перше місце в абсолютному заліку у ваговій категорії до 75 кг та ставши абсолютним чемпіоном України у віковій категорії до 19 років, отримавши при цьому почесні нагороди. За словами спортсмена, результатом він залишився задоволеним, адже виконав три вправи з такими результатами: присідання зі штангою – 165 кг, жим лежачи – 85 кг, станова тяга – 180 кг.

Відзначимо, що для спортсмена, якого тренував майстер спорту міжнародного класу Сергій Чмарак, це була не перша перемога: він брав участь у турнірі з пауерліфтингу на честь Георгія Побідоносця в Мелітополі і посів 2 місце та в змаганнях в Кирилівці на Кубок Азовського моря, де посів 1 місце. За словами самого Андрія, його шлях до пауерліфтингу розпочався із занять футболом в 8-9 років, потім плаванням, а з 15 років – вже безпосередньо пауерліфтингом. І за цей невеликий проміжок часу йому вже вдалось досягти непоганих результатів. Досягти такого рівня, на думку спортсмена, йому допомогли бажання саморозвитку і реалізації в цьому виді спорту, а також генетична схильність, яка є дуже важливою для силових видів спорту. «Спорт для мене – це не тільки захоплення, я хочу далі самовдосконалюватись і досягати нових перемог як в спорті, так і в галузі журналістики після закінчення навчання», - зауважив Андрій Бойко.