Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив біологічного факультету вітає з ювілеєм науковця і педагога Максима Малька

Колектив біологічного факультету вітає з ювілеєм науковця і педагога Максима Малька

Колектив біологічного факультету вітає з ювілеєм науковця і педагога Максима Малька
07.11.2019 11:40 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет ювілей привітання

Сьомого листопада святкує свій ювілей заступник декана з навчальної роботи біологічного факультету, доцент кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Максим Малько. Він у 1993 році закінчив навчання на біологічному факультеті ЗНУ (тоді – ЗДУ) за спеціальністю «Біологія». Одразу після цього розпочав свою фахову діяльність у рідному виші на посаді асистента кафедри анатомії та фізіології людини. У 2000 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Вплив гострого та хронічного стресу на вміст цинку в клітинах» (спеціальність 03.00.13 «Фізіологія людини і тварин») на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Надалі обіймав посаду старшого викладача, а з 2003 року – доцента кафедри фізіології з курсом цивільної оборони. У рамках діяльності кафедри Максим Малько викладає як основні курси дисциплін, так і низку спецкурсів: «Фізіологія людини і тварин», «Анатомія та еволюція нервової системи», «Вікова фізіологія та гігієна», «Фізіологічні механізми поведінки людини і тварин», «Основи адаптації», «Фізіологія праці».

Упродовж багатьох років паралельно із науково-викладацькою здійснює виховну та організаційну роботу. Із 1999 працював заступником декана з виховної роботи, а з 2000 року – виконує обов’язки заступника декана біологічного факультету з навчальної роботи. Досвідчений фахівець своєї галузі та науковець, він бере активну участь у виконанні держбюджетних наукових тем, здійснює керівництво науковим гуртком за напрямом «Вікові та конституціональні особливості адаптації», керує науково-дослідною роботою студентів випускних курсів, забезпечує проведення виробничої та асистентської практик для студентів біологічного факультету. Окрім цього, ювіляр – автор понад 50 наукових і науково-методичних праць.

Успіхи Максима Малька в науковій та педагогічній галузях неодноразово були відзначені подяками й почесними грамотами як ректора ЗНУ, так і державних установ, зокрема Почесною грамотою Запорізької міської Ради з нагоди 75-річчя утворення Запорізького національного університету, Почесною грамотою Міністра освіти і науки України. Окрім цього, за вагомий внесок у розвиток освіти й науки та за підготовку висококваліфікованих фахівців Максиму Миколайовичу оголосили подяку Запорізької обласної державної адміністрації (2011 р.). Як справжній друг і старший порадник Максим Миколайович користується неабиякою повагою серед студентів, отже займає високі рейтингові позиції у числі кращих викладачів ЗНУ. Його колеги відзначають такі риси характеру ювіляра, як активність й зацікавленість у досягненні поставленої спільної мети, організаторські здібності й викладацький талант, професіоналізм і вміння доступно викладати матеріал, а також вимогливість та об’єктивність у ставленні до майбутніх біологів. Окрім іншого, співробітники факультету, студенти й друзі цінують такі особисті риси характеру іменинника, як почуття гумору та впливовість. Серед відгуків та побажань студентів на адресу улюбленого викладача можна почути такі: «Максим Малько знає свій предмет і доступно його викладає. Він – висококласний викладач, його лекції завжди цікаві, вимоги зрозумілі, оцінки ставить об’єктивно. Позитивна людина, гарний співрозмовник і чудовий порадник. За студентів завжди стоїть горою».

Щиру вдячність висловлюють шановному ювіляру не лише молодь факультету, а й колеги, які щиро вітають його із цією особливою датою! Нехай у Вашому житті, шановний Максиме Миколайовичу, усе буде добре! А обрана Вами шляхетна мета та відданість справі й надалі позитивно впливають на розвиток нашого навчального закладу і підготовку нових поколінь висококваліфікованих біологів.

 

Схожі новини