Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провели квест із питань інклюзії

На факультеті СПП провели квест із питань інклюзії

На факультеті СПП провели квест із питань інклюзії
11.11.2019 10:34 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології квест освітній процес інклюзія

Днями студенти магістратури факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели інтерактивний квест «Дізнайся більше про інклюзію» для студентів 2 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» та 4 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка». Квест було підготовлено під керівництвом доцента кафедри соціальної педагогіки Олени Лещенко та викладача Уляни Авраменко. Розробкою та реалізацією заходу займалися студенти магістратури спеціальності «Соціальна педагогіка» Манзенко Дмитро, Нудьга Юлія та Діоба Юлія.

Захід був спрямований на розширення й активізацію знань учасників заходу про інклюзію та розвиток у них толерантного ставлення до осіб з особливими потребами. Цей квест було проведено у рамках магістерського дослідження Дмитра Манзенка на тему «Формування гендерної компетентності у студентської молоді». Під час організації заходу створили п’ять станцій, до яких учасники діставалися за допомогою римованих зашифрованих послань. На станціях квесту були такі завдання: розташування у хронологічному порядку прийняття законодавчих документів щодо прав людей з інвалідністю, рольові ігри (наприклад, ваші дії, якщо людина з вадами зору звернеться до вас по допомогу перейти вулицю тощо), відгадування слів на жестовій мові, визначення понять «інклюзія», «особа з особливими освітніми потребами», «соціальна реабілітація», «толерантність» тощо.

Зі слів учасників, найбільші враження на них справила станція, на якій студентам було запропоновано відчути себе у ролі людини з обмеженими можливостями й спробувати відгадати слова «по губах». Дуже сподобалося студентам відгадувати слова, які ведучий показував їм жестовою мовою. Цікавими, за словами студентів, були й станції, де потрібно було продемонструвати теоретичні знання з питань інклюзії та станції, де було завдання програти у ролях задані ситуації. Для правильного програвання ролей у грі учасники мали продемонструвати знання «Етичного Кодексу соціального працівника/педагога».

Під час виконання квестових завдань учасники вивчили деякі слова жестової мови, законодавчі акти, що регулюють реалізацію інклюзивної освіти, дізнались про запорізькі центри та соціальні служби, які займаються питаннями інклюзії людей з особливими потребами, загалом стали краще розуміти специфіку взаємодії з людьми з інвалідністю та сприяли формуванню у студентів толерантного ставлення до цієї категорії.

Варто відзначити, що квест став чудовою пізнавальною платформою для учасників, насиченою, як у змістовному, так і в емоційному плані.

 

Факультет соціальної педагогіки та психології

 

Схожі новини