Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі вчителі підвищують кваліфікацію у «Школі філологічних наук» ЗНУ

Запорізькі вчителі підвищують кваліфікацію у «Школі філологічних наук» ЗНУ

Запорізькі вчителі підвищують кваліфікацію у «Школі філологічних наук» ЗНУ
11.11.2019 14:21 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами Школа філологічних наук

Серед учителів Запоріжжя великою популярністю користується Школа філологічних наук, що вже не перший рік діє на базі філологічного факультету Запорізького національного університету. Перше в цьому навчальному році засідання «Школи філологічних наук» для вчителів української мови і літератури, російської мови і зарубіжної літератури м. Запоріжжя зібрало понад 150 представників середньої ланки освіти.

Організатори заходу – представники Запорізького національного університету і співробітники науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради – подбали про те, аби запорізькі учителі під час зустрічей із викладачами нашого університету змогли ознайомитися з актуальними темами, зокрема літературознавчими та мовознавчими аспектами викладання мови та літератури у середній школі.

Розпочав захід проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ, доцент Юрій Каганов привітанням учасників «Школи філологічних наук», відзначивши важливість спілкування науковців університету та вчителів-словесників. Він щиро подякував учителям за їхню нелегку, але таку необхідну для суспільства працю і висловив переконання, що розвиток освіти базується саме на тісній взаємодії теоретиків і практиків.

Декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як привітала гостей університету та побажала всім учасникам заходу плідної роботи, а також здобутків у щоденній відповідальній праці. Крім того, декан нагадала про особливості цьогорічної вступної кампанії і висловила сподівання, що вчителі розкажуть своїм учням, зацікавленим у навчанні за філологічним фахом, про переваги здобуття вищої освіти у Запорізькому національному університеті – провідному освітньому центрі нашої області.

Методист науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Наталя Ряпісова у своєму виступі звернула увагу вчителів-словесників на організаційні моменти роботи «Школи філологічних наук». Засідання розпочалося інформаційним повідомленням доцента кафедри української літератури Ірини Бакаленко про новації та особливості процесу проведення зовнішнього незалежного оцінювання і вступної кампанії 2020 року, різноманітні університетські та факультетські заходи для абітурієнтів. Більшість учителів-словесників є класними керівниками у школах, а отже, їхні поради допоможуть випускникам зорієнтуватись в особливостях підготовки до важливого випробування у їх житті – ЗНО, та вступу до закладів вищої освіти. Ірина Миколаївна зауважила, що Запорізький національний університет завжди з радістю чекає вчителів та абітурієнтів.

Після офіційної частини вчителі взяли участь у засіданні двох філологічних секцій: «Українська мова і література» та «Російська мова і зарубіжної література». Перед учителями української мови та літератури виступила доцент кафедри української літератури Любов Костецька, зацікавивши присутніх темою «Поезія в прозі як форма естетичного синтезу перехідної доби». Активне обговорення в аудиторії викликала доповідь доцента кафедри української мови Наталі Зубець на тему: «Сучасний український правопис (зміни)».

Не менш цікава програма очікувала на слухачів секції «Російська мова і зарубіжна література». Перед ними виступила доцент кафедри слов’янської філології Тетяна Хейлік, окресливши актуальні проблеми «Політкоректності у мові». А доцент кафедри німецької філології і перекладу Олена Тупахіна розглянула у своїй доповіді «Проектний підхід у викладанні зарубіжної літератури: досвід застосування в рамках курсу EUVOLIA».

Своїми враженнями про захід поділилась Ірина Христич, учитель української мови та літератури Запорiзького центру професійно-технічної освіти водного транспорту: «Гостинно сьогодні зустрів у своїх стінах Запорізький національний університет учителів-філологів з усієї області (не рахувала, але мені здалося, що нас було близько 200). Такі заходи цінні і важливі, адже навчання – це завжди рух вперед! Крім того, це зустріч в стінах рідного університету з наставниками-викладачами і колегами, обмін інформацією, отримання нових знань і позитивних вражень».

Учитель української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 20 екологічного профілю Світлана Богдзієвич, незмінна учасниця «Школи філологічних наук», зазначила: «Учителі вчаться все життя. І сьогодні нас зустрічала моя альма-матер, рідний ЗНУ. На «Школі філологічних наук» обговорювали редакцію українського правопису, поезію в прозі, підготовку до ЗНО... А ще це зустріч зі своїми викладачами, і тому щоразу в Запорізькому найкращому університеті відчуваю себе студенткою».

На думку координатора «Школи філологічних наук» Ірини Бакаленко, активна взаємодія викладачів університету з учителями-словесниками шкіл міста є вагомим внеском у підвищення ефективності та результативності навчально-виховного процесу у закладах освіти м. Запоріжжя.

Підсумком навчання слухачів «Школи філологічних наук» стануть сертифікати про підвищення кваліфікації, які будуть враховуватися під час проведення атестації вчителів. Представники шкіл залишились дуже задоволеними як тематичним наповненням занять, так і організаційним складником заходу, а також висловили побажання щодо тематики наступних зустрічей.

Крім того, запорізьких вчителів потішила тематична книжкова виставка, підготовлена представниками наукової бібліотеки ЗНУ. До експозиції увійшли підручники та статті з фахових часописів, присвячені методиці викладання української мови та літератури й підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.

 


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=118348576273156

Філологічний факультет

 

Схожі новини