Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студенти-філологи зустрілися із запорізькою поетесою Яною Яковенко

Студенти-філологи зустрілися із запорізькою поетесою Яною Яковенко

12.11.2019 10:52 Все Головні новини Філологічний факультет зустріч із поетесою

Нещодавно університет відвідала запорізька поетеса, член Національної спілки письменників України, волонтерка, випускниця ЗНУ – Яна Яковенко. Вона зустрілася зі студентами філологічного факультету, який сама закінчила наприкінці 90-х рр. минулого століття. Під час заходу гостя розповідала про свою творчість, декламувала вірші та розмірковувала над життям, над сьогоденням і майбутнім країни, зокрема, й над перспективами розвитку української мови, що залежить наразі й від тих, хто незабаром буде її викладати у новій українській школі. Координатором зустрічі стала доцент кафедри української мови Любов Стовбур.

Любов Миколаївна з радістю привітала й представила гостю – колишню свою студентку – аудиторії, а також зазначила: «Філологічний факультет ЗНУ протягом багатьох років свого існування продукує і підтримує молоді таланти, на які багатий Запорізький край. Ще у студентські роки спалахнула поетична зірочка Яни Яковенко, яку помітили друзі, викладачі та представники Запорізького осередку спілки письменників, зокрема, на той час його голова – відомий український поет Григорій Лютий. Випуск філологів потоку, на якому навчалася Яна, був особливо талановитим, тут навчалися ще дві майбутні відомі поетеси – Марина Брацило, якої, на превеликий жаль, вже немає з нами, та Вікторія Забава».

Справжня патріотка, яка не тільки на словах, а й у справах щодня відстоює свою громадську позицію – у творчості, у волонтерській діяльності, допомагаючи військовослужбовцям на передових рубежах на Сході України боронити мир і спокій українців, і навіть в повсякденному житті, виховуючи власних дітей справжніми українцями. Про ці та інші моменти йшлося під час розмови із студентами-філологами.

Яна Володимирівна представила присутнім у залі свої старенькі записнички, у яких записувала свої перші поезії, – їх із задоволенням гортали студенти, які зацікавилися питаннями становлення авторської особистості. Гостя також розповіла про свої перші досвіди з написання віршів, про вплив родини, зокрема бабусі, яка надихнула її на заняття творчістю, про роки навчання в університеті. А також – про свою родину, виховання доньок, яких у неї троє, про волонтерську та громадську діяльність. Берегиня для своєї родини, учасниця Руського Православного Кола, Яна Яковенко турбується про майбуття української культурної традиції та української мови, яку вважає невичерпним джерелом знань і, зокрема, фундаментом державотворчих процесів. Отже прививає любов до рідного слова своїм дітям й усім, із ким спілкується.

Опікується пані Яна й тими, хто сьогодні на передовій захищає рідну Вітчизну та її незалежність: як волонтерка вона забезпечує постачання харчів військовослужбовцям, і просто підтримує кожного з них як мати, сестра – добрим словом, порадою. Про нелегкі будні військових, про біль втрат, про власні мрії та прагнення пише Яна Яковенко у своїх віршах і хоче, аби ці почуття мали відлуння у серцях тих, хто їх читає або слухає. Власне бачення історії і сьогодення, політичної ситуації та відносин між Україною і Росією, мовну ситуацією у країні, думки й прагнення авторка віршів представила молоді, аби ті також замислилися над своїм покликанням, мали змогу вже зараз розпочати реалізовувати себе як особистість і як майбутніх фахівців.

Ці розповіді й роздуми гості напрочуд вдало корелювали із віршами, які авторки читала уголос: «Молитва до Матері-Землі» та інші вірші зі збірки «Босоніж». Учасникам зустрічі було представлено розмаїття тем, які турбують письменницю: поезії, присвячені рідній землі, жінці на війні, бійцям – захисникам батьківщини, любовна лірика й багато «родинних» віршів, які насичені душевним теплом й особливою сердечністю і в яких йдеться про батьків, про дітей, або колискові, яких у Яни багато, тощо. Усі вони надзвичайно гармонійно поєднують сучасні мотиви та класичні літературні тропи й традиційні образами народного українського фольклору.

Насамкінець зустрічі поетеса відповіла на запитання присутніх та дала поради молоді щодо розвитку їхніх творчих здібностей.

Олена Хлистун